Jak vložit dlaždice do koupelny?Doporučení a funkce

Dlaždice je vynikající dokončovací materiál, ideální pro zdobení koupelny.Povrchy s nimi potažené jsou odolné vůči vysoké teplotě a vlhkosti, dobře se umývají a nebojí se domácích chemikálií.To lze často vysvětlit skutečností, že mnozí nevidí jinou možnost pro dokončení, s výjimkou uvedení dlaždic v koupelně během její opravy.

Obsah

Kam začít pokládat?

Od samého začátku - určit rozsah práce.Je třeba se rozhodnout, co, kde a jak to dát - s obkladem v koupelně pro dokončení podlahy a stěn nebo pouze jedné z uvedených ploch.V závislosti na tom budete potřebovat jiné množství, které byste měli brát v úvahu při určování skutečné potřeby dlaždic.

Za tímto účelem je nezbytné provést nezbytná měření a vypočítat celkovou plochu, které je třeba čelit, a rozdělit ji na plochu jedné dlaždice.Získaná částka musí být zvýšena o 5–10% za manželství a odpad.Tato částka by měla být zohledněna při plánování, jak položit dlaždice v koupelně - cena dokončovacích prací by měla zahrnovat takové náklady.

Je rovněž nezbytné určit zakřivení stěn a nerovnosti podlahy, které budou vyžadovat úroveň.Dlaždice by měly být položeny na rovný, předem připravený povrch.Pokud zakřivení stěn nepřesahuje 5 cm, můžete použít omítku, jinak je lepší použít sádrokarton.

Pokud mají stěny staré dlaždice,pak musí být odstraněny před položením dlaždic v koupelně.Je nutné odstranit starý nátěr a všechny ostatní nátěry.Tato operace musí být provedena před vyrovnáním stěn a podlahy.

Pro vyrovnání stěn je nejlepší použít hotové kompozice dostupné na trhu, k opravě podlah, můžete použít samonivelační směsi nebo vyrobit nový cementový potěr.Výsledkem těchto přípravných prací by měl být rovný a rovný povrch.

Připravený povrch musí být opatřen základním nátěrem.To zajistí menší spotřebu lepidla při obkladu a jeho odolnější přilnavost.Pohled na povrch připravený k dekoraci je zobrazen na fotografii.

Použití lepidla

Než se rozhodnete, jak položit dlaždice v koupelně, musíte nejprve připravit lepidlo.K tomu je nejlepší použít speciální druhy lepidla.Její značku obvykle označuje výrobce dlaždice.Pokud máte velké množství práce, je nejlepší používat suché směsi a připravit je před použitím.

Lepidlo musí být připraveno podle pokynů a naneseno ve lhůtě uvedené na obalu.K hnětení lepidla musíte použít vrták se speciální tryskou, napřručně je prakticky nemožné mísit takovou směs s kvalitou.Při přípravě musí být nejprve dodrženy poměry uvedené výrobcem.

Praxe prokázala, že čím je lepidlo méně zrnité, tím lépe.Aby se zabránilo tvorbě hrudek, je nutné přidat směs do vody, a ne naopak.

Jak provést pokládku dlaždic

Obvykle se dlaždice nejprve položí na stěny a poté se začne obklad podlahy.I když je to možné a naopak.Pokud opláštění začíná od stěn, je nutné ponechat malou mezeru mezi podlahou a první řadou dlaždic, ačkoli to záleží na způsobu položení dlaždice, kterou jste vybrali.Pokud je mezera příliš velká, nedělejte si starosti, bude uzavřena podlahovou deskou.

Obkladové obklady

Existuje několik různých způsobů, jak pokládat obklady na zeď.Například, jako je tento - pod koupelnou a za koupelnou se dlaždice obvykle nepokládají.Jeho instalace začíná ze strany vany a od rohu, který je nejvýznamnější v koupelně.Jak se tato dlaždice rozkládá v koupelně? Na níže uvedené fotografii ji můžete plně ocenit.

​​

Velikost stěny není zpravidla násobkem velikosti dlaždice a poslední řada, horní, bude muset být oříznuta.Pravděpodobně budete muset dlaždici odříznout v rohu naproti tomu, ze kterého byla instalace zahájena.

Existuje další technika obkládání koupelny.V tomto případě je určeno, kolik celých dlaždic bude muset být položeno na stěnu od samého vrcholu, s přihlédnutím k tloušťce švu, a pokládka dlaždic nezačíná od první řady, ale od druhé.Na této úrovni se obvykle upevní kolejnice nebo čtverec, což je podpěra a počáteční úroveň, samořeznými šrouby.První řádek s touto metodou je uspořádán jako poslední,oříznutí na místě po položení celého povrchu.

Postup instalace se může také lišit.Nejprve se položí vodorovná řada, pak další, atd.Nebo možná pokládka se provádí krokem, například podle schématu níže.

Bez ohledu na to, jak jsou dlaždice uspořádány, je nutné stěny označit.Chcete-li to provést, nakreslete rovné čáry, které slouží jako vodítko při rozložení.Ve spodním rohu ve výšce rovnající se výšce dlaždic je riziko.Od ní je vedena čára podél celého obvodu stěny podél úrovně, která by se pak měla vrátit do rizika.

Lepidlo na stěnu se nanáší špachtlí (vroubkovanou), která umožňuje vytvoření rýh na lepicí ploše, jak je znázorněno na fotografii níže.Číslo špachtle (velikost zubu) je obvykle uvedeno výrobcem.Lepidlo pokrývá malou povrchovou plochu, na které se vám podaří rozložit dlaždici dříve, než se položí.

Poté se dlaždice úhledně položí na místo a lehkým poklepáním se zarovná.V případě potřeby můžete použít speciální gumovou paličku.

Správná instalace se kontroluje podle úrovně.Pro vytvoření stejných mezer mezi jednotlivými deskami po celé ploše se používají speciální kříže.Podrobně prozkoumejte, jak vložit dlaždice do koupelny - video

Obklad s dlažbou

Na podlahu jsou položeny dlaždice.téměř stejné jako na zdi.Začněte pracovat znovu s přípravou povrchu.Vzhledem k tomu, že podlahová dlaždice je vystavena značnému zatížení, mělo by se s ní zacházet odpovědně, protože dutiny a nepravidelnosti povedou ke zničení dlaždice pod zatížením.

Jedna z možných možností pokládky dlaždic na podlahu je uvedena ve videu:

Injektáž

Toto je poslední fáze pokládacích prací.Před injektáží je nutné vyčistit švy lepidla a poté je doplnit speciální směsí.Obvykle se vyrábí ve formě speciální suché směsi, která musí být před zahájením prací naředěna vodou.Takové směsi přicházejí v různých barvách a nebude obtížné vybrat tu správnou dlaždici pro barvu.A můžete použít kontrastní maltu k vytvoření speciálních efektů.

Je třeba mít na paměti, že v rozích a ve spojích dlaždic s vanou se používá speciální tmel.

Malty se nanášejí gumovou špachtlí a zbytek se omyje vlhkou houbou nebo hadrem.

Řezání dlaždic

Tato operace je nedílnou součástí celého postupu pokládky dlaždic.Je třeba vzít v úvahu při určování, kolik bude stát umístění dlaždic v koupelně, náklady na práci by měly zahrnovat odpad z dlaždic při řezání a další náklady na tuto operaci.

K řezání se používá speciální nástroj - řezač dlaždic, ruční nebo elektrický.

Ten umožňuje nejen přímé řezání dlaždic, ale také pod úhlem, což může zejménabýt užitečný při spojování dlaždic v rozích.

]

Veškerá práce na pokládce obkladů se tedy posuzuje ve výše uvedených fázích.Pokud se rozhodnete vložit dlaždice do koupelny, cena práce by měla zahrnovat náklady ve všech fázích: nákup dlaždic s ohledem na zásoby a odpad, náklady na lepidlo, spárovací hmotu a křížení, v případě potřeby, nákup správného nástroje: špachtle (ozubené a gumové pro spárování)řezačka dlaždic a další.Když je vše výše uvedené, pokládka dlaždic je možná sama o sobě a je k dispozici všem.