Jak udělat podlahu na lodžii a zvednout ji na balkon rukama

Balkónová podlaha může být vyrobena z různých materiálů.Častěji používejte betonový nebo dřevěný podklad.První možnost je odolnější, ale chladná.Pokud se rozhodnete podlahu na balkóně vyrobit vlastníma rukama, měli byste porozumět vlastnostem jejího provedení a výběru vhodných materiálů.Protože dřevěná podlaha na balkoně je teplejší a umožňuje dodatečnou izolaci místnosti, nejčastěji se používají dřevěné prvky.Postupně popíšeme postupnost instalace dřevěné konstrukce.

Obsah

Výhody a nevýhody dřevěné podlahy na balkóně

Mezi výhody dřevěné základny na balkóně patří:

 1. V důsledku nízké tepelné vodivosti dřeva je podlaha tohoto materiálu teplá.Můžete dokonce chodit naboso.
 2. Pokud potřebujete zvednout podlahu na balkóně vlastními silami, jsou pro to ideální dřevěné konstrukce na polenech.
 3. Základna je jednoduše vyrovnána.
 4. Působivá odolnost a široký výběr možností provedení.
 5. Balkónová konstrukce může být dobře izolována.
 6. Dalšími výhodami jsou vnější přitažlivost materiálu a jeho šetrnost k životnímu prostředí.
 7. Z důvodu lehkosti dřeva je zatížení balkónové desky zanedbatelné, což je velmi důležité pro omšelé struktury.

Nedostatky dřevajsou nízká odolnost proti vlhkosti, náchylnost ke zničení mikroorganismy a vysoká hořlavost.K neutralizaci všech těchto nedostatků jsou dřevěné prvky ošetřeny antiseptiky a retardéry hoření.Aby se snížila hygroskopičnost materiálu, je lakován nebo natřen.

Důležité!Dřevěné konstrukce se doporučují pro použití na zaskleném balkonu, protože za negativních povětrnostních podmínek se dřevo rychleji zhoršuje a vyžaduje pravidelnou pečlivou péči.

Nářadí a materiál pro práci

Pokud se rozhodnete vytvořit si vlastní podlahu na balkóně, budete potřebovat následující nástroje:

 • viděl strom nebo skládačku;
 • ​​
 • ruleta;
 • stavební úroveň;
 • vysavač nebo smeták pro čištění prostor;
 • kladivo a páčidlo (pro demontáž staré základny);
 • vrták;
 • rotační kladivo;
 • šroubovák;
 • stavební sešívačka se sponkami;
 • administrativní nůž.

Z materiálů budete potřebovat dřevěný trám s vhodným průřezem pro instalaci kmenů, desek na pero a drážku, montážní pěny, polyethylenové fólie jako hydroizolace, minerální vlny nebo polystyrenové pěny pro tepelnou izolaci konstrukce.

Doporučení!Před položením polen a desek je ošetřte antiseptiky a retardéry hoření.Také zásobujte lakem nebo barvou, abyste ochránili prkennou podlahu před vlhkostí a prodloužili její životnost.

Příprava betonových povrchů

Instalace podlah na míru na balkonzačíná přípravou betonové základny.Pokud má balkon starou podlahovou krytinu, musí být demontován kladivem a úchytkou.Všechny otvory, trhliny a trhliny v betonovém podkladu jsou pečlivě utěsněny cementovou maltou.Ze základny smetíme všechny smetáky koštětem nebo je očistíme od prachu pomocí vysavače.

Hydroizolace pokládky

Betonová deska je chráněna proti vniknutí vlhkosti do dřevěných konstrukcí plastovým obalem.Tento druh hydroizolace bude také chránit izolaci před navlhčením.Fólie se válí s přesahem proužků 15 cm, všechny spoje musí být lepeny páskou.

Penofol lze použít místo filmu.Díky reflexní vrstvě navíc izoluje balkon.Proužky materiálu jsou srolovány a položeny reflexní vrstvou uvnitř místnosti.Materiál je pokládán pouze na tupo a všechny spoje lepen lepicí páskou.Nezapomeňte spustit izolátor na stěnách místnosti do výšky 20 cm.

Důležité!Je zakázáno překrývat izolační materiály z fólie, protože to přispívá k hromadění kondenzátu mezi vrstvami materiálu.

Instalace kulatiny na balkon

Je lepší použít podélné kulatiny, které jsou namontovány rovnoběžně s nosnou stěnou.Na úzkém standardním balkonu stačí tři zpoždění - dva na okrajích místnosti a jeden ve středu.Oprava položekpoužijte hmoždinky nebo kotvy.Vodorovnost budoucího podlaží závisí na rovnoměrnosti instalace zpoždění, takže každý prvek je nastaven podle úrovně.V případě potřeby se pod nosník umístí kousky překližky, zbytky kolejnic nebo speciální plastové obložení.

K získání spolehlivější konstrukce se používají příčné a podélné klády.Nejprve jsou položeny podélné prvky a na jejich vrcholu jsou příčné s určitým krokem.Tyče jsou mezi sebou spojeny šrouby ze dřeva.

Pokládka izolačního materiálu

Podlaha na polenech na balkóně může být dobře izolována.V mezeře mezi prvky dřeva je položen tepelně izolační materiál.Jeho tloušťka by neměla být větší než výška dřevěného trámu nebo struktura podélných a příčných polen.Izolace je řezána podle rozměrů buněk mezi dřevěnými prvky a položena do mezer.

Na horní straně izolačního materiálu je pokryta další vrstva plastové fólie.Také se šíří s přesahem proužků a všechny klouby jsou lepeny lepicí páskou.Místo filmu můžete použít také pěnový izolátor Penofol.Izolační materiály se připevňují pomocí konzol stavebního sešívačky ke dřevěným prvkům.

Položení podlahové desky

Desky jsou položeny přes zpoždění.Kolmost první desky se kontroluje pomocí čtverce, protože při pokládání dalších desek bude role velmi patrná.Při instalaci podlah je nutná mezera 10-15 mm po obvodu místnosti.

Desky na pero a drážku se začnou pokládat hrotem od sebe.K upevnění použijte hřebíky, samořezné šrouby nebo kleimery, které jsou nainstalovány v drážce desky tak, aby se uzávěr dostal do těla kulatiny.Šrouby šroubují pod úhlem.

Další deska je trnována do drážky předchozí desky a je pevně usazena při úderech paličky.Poslední prvek se ořízne na šířku a nastaví se stejným způsobem.Když je upevněn, šrouby jsou zašroubovány přes přední povrch blízko zdi.Následně bude místo montáže skryto za základní deskou.

Co jiného může pokrýt podlahu místo podlahové desky?

Podlahová deska se nemusí používat jako vrchní vrstva.Může sloužit jako základ pro jakýkoli dokončovací materiál.Pojďme na to, jak zakrýt dřevěnou podlahu na balkoně.

Pro výrobu podlah na balkóně z jiných materiálů se desky na desku OSB nebo tlustou překližku upevňují na horní stranu nebo místo podlahy podlahy.Díky tomu bude povrch dokonale rovný a hladký.

Rovnoměrný překližkový povrch nebo OSB povlak lze použít jako základnu pro tyto typy podlahových krytin:

 • linoleum;
 • laminát;
 • keramická dlaždice;
 • žula;
 • koberec.

Mohu malovat dřevěnou podlahu na balkon?

Dřevěný povrch je nejen možný, ale také nezbytnýbarvy nebo laky, které snižují hygroskopičnost materiálu a chrání jej před rychlým opotřebením.Ponechání dřevěné podlahy bez ochranného nátěru se nedoporučuje, protože nechráněné dřevo se rychle ničí, opotřebuje a pohlcuje vlhkost;náchylné k kazení mikroorganismy.Je důležité vědět, jak malovat dřevěnou podlahu na balkon.

K dokončení desky na balkóně lze použít následující barvy a laky:

 1. Akrylová barva umožňuje dřevu dýchat a současně jej spolehlivě chrání před absorpcí vlhkosti..Velký výběr barev a textur umožňuje zvolit povlak pro barvu a styl místnosti.Akrylová barva je šetrná k životnímu prostředí, dobrá krycí síla a odolnost proti opotřebení.Když teplota klesne a nebojí se vlhkosti, nepraská.
 2. Jako podlahová krytina jsou rovněž vhodné bezbarvé nebo tónované laky.Tato možnost by měla být upřednostňována, pokud chcete zachovat a zdůraznit krásu textury materiálu.Při výběru laku dávejte přednost povlakům odolným vůči vlhkosti, ekologickým a otěruvzdorným.
 3. Pokud není možné zvolit odstín laku, mohou být desky před nanesením ošetřeny skvrnou.Čím více vrstev nanášíte, tím tmavší a hustší je povlak.Skvrna také zdůrazňuje texturu materiálu.Po impregnaci by desky měly zcela vyschnout.Teprve poté je lze otevřít lakem.

Všimněte si, že jakýkoli lakpovlak musí být obnoven po několika letech, protože se opotřebuje a odlupuje.Akrylové barvy mají zpravidla působivou životnost, takže povlak musíte obnovovat nejpozději jednou za 4-6 let.Lak se může po 2-4 letech opotřebovat a praskat, takže povlak bude muset být obnovován častěji.

Jak ošetřit dřevo před pokládkou?

Nyní si ukážeme, jak zpracovat dřevěnou podlahu na balkóně tak, aby vydržela co nejdéle.Nedoporučujeme ponechávat dřevěné desky a kulatinu bez ochranné impregnace, protože při absorbování vlhkosti je dřevo poškozeno hnilobou a plísní.Kromě toho se tento materiál snadno vznítí, proto jsou všechny dřevěné prvky impregnovány speciálními složkami, aby byly chráněny před ohněm.

K ochraně před poškozením mikroorganismy se desky a kulatiny ošetřují antiseptiky.Kompozice se nanáší štětcem nebo válečkem před namontováním prvku.Desku můžete namočit několikrát, ale po každé vrstvě by měl být povrch zcela suchý.

Aby se snížila hořlavost dřeva, je jakákoli dřevěná konstrukce ošetřena speciálními sloučeninami zvanými retardéry hoření.Používají se stejným způsobem jako antiseptická impregnace.Je vhodné provést ošetření dvakrát, aby bylo dřevo chráněno před ohněm.Ošetření retardéry hoření se také provádí před instalací zpoždění a desek.Impregnace by měla zcela zaschnout do doby, kdy je prvek nainstalován.