Jak udělat do-sami-šplouchat z houby a papíru

Barevné plyšové hračky, které jsou pěkně zvrásněné v rukou všech dětí.Ve skutečnosti je to protistrana, se kterou Japonci přišli.Vmáčkněte do svých rukou tolik, kolik chcete, protože hračka bude mít stále svůj původní tvar.Taková uklidňující lekce není jen pro děti, ale také pro dospělé.Proto je antistresa žádána po celém světě.Pokud víte, jak vyrobit skvrny z papíru, nemusíte utrácet peníze za hračku.Exkluzivní ruční model bude vykonávat nejen antistresové funkce, ale také ozdobí police v domě.

Obsah

Co jsou quichy a pro co jsou?

Předtím, než se nám podaří rozházet rukama, pochopíme, co to je, a vezmeme v úvahu hlavní charakteristiky.Název hračky pochází z anglického slova squishy, ​​což v překladu znamená „zmačkaný“, „zmačkaný“ nebo „Zhmalkalka“.To je druh měkké hračky, jako sliz.

Na rozdíl od toho má antistresa následující vlastnosti:

 • Materiál, i když je měkký, není lepkavý, takže se nelepí na ruce a jiné povrchy, s nimiž přichází do styku, což jenemluvě o slizu.
 • Plastová hmota, ze které je hračka vyrobena, je impregnována aromatizačním činidlem, a proto při dlouhodobém hnětení v rukou antistresa uvolňuje aroma.Obvykleprodukují gurmánské příchutě - žvýkačky, ovoce, rohlíky, zmrzlinu a nápoje.
 • Antistresové pískání má vždy svou původní podobu, která se výrazně liší od slizů a slizů.

Obecně se uznává, že domovskou hračkou je Japonsko, ačkoli se ve Spojených státech začala hromadně vyrábět.Poprvé byla v roce 2017 v prodeji šarže 6,5 milionu kusů.Bezprostředně po vydání začal rychle stoupat zájem spotřebitelů o mírnou antistresu. ​​

Hračky připravené z výroby jsou pryž, vyrobené z pěnového materiálu nebo průhledné gelovým plnivem.Existují však rozmačkaná mýdla a výrobky z jiných materiálů.Je-li to žádoucí, je také snadné vyrobit squishy z improvizovaných prostředků.

Jak si vyrobit vlastní dřep?

Mezi užitečné vlastnosti hračky proti stresu patří to, že uvolňuje, zklidňuje a zlepšuje koncentraci.V rukou dětí měkký materiál přispívá k rozvoji jemných pohybových schopností prstů.Příjemná vůně a hmatové pocity rozveselují.Hnětení měkké gumy je užitečné pro všechny, kteří dlouhodobě píší nebo pracují na počítači.

Squish from paper with scotch tape

Nejprve si ukážeme, jak vyrobit samoobslužný squish z papíru, protože je to nejdostupnější a nejoblíbenějšívlastní volba.

Pro práci budete potřebovat:

 • papír;
 • lepicí páska;
 • barvy, tužky nebo pera s plstěnou špičkou;
 • jakékoli měkké plnivo(pěnová guma, bavlněná vlna, syntetický zimníizér, plastový sáček, pěnové kuličky).

Postup výroby:

 1. Nejprve musíte přijít s podobou budoucí hračky.Zde si každý může svobodně vybrat, co má rád.Hotový obrázek lze nakreslit nebo stáhnout z internetu.
 2. Hotový výkres je vymalován samostatně nebo okamžitě vytištěn v dokončené podobě.
 3. Připravený obrázek je zalepen proužky lepicí pásky k ochraně a prodloužení doby používání.Proužky lepicí pásky jsou úhledně slepeny tak, aby se nedrhovaly a nepřilepily k sobě.Měli byste získat hladký hladký povrch.
 4. Lepicí páska k utěsnění dalšího listu papíru bez vzoru.
 5. Poté se polotovar s obrázkem a čistý vložený list složí tak, že přicházejí do styku se stranami bez pásky.
 6. Poté se první tvar zakroužkuje a podobný produkt se vyřízne z druhého prázdného listu papíru.
 7. Nyní máme dva polotovary, jeden s obrázkem a druhý prázdný.Oba jsou nalepeny lepicí páskou na jedné straně.Jsou ohnuté zpět a slepené spolu s tenkými proužky lepicí pásky na švech.Malý segment švu 2-3 cm dlouhý je ponechán neuzavřený.
 8. Do volné části švu se umístí měkké plnivo, načež se otvor nalepený páskou uzavře.

Squish z papíru bez lepicí pásky

Měli bychom vám také říci, jak vyrobit squish z papíru bez lepicí pásky.V tomto případě musíte najít vzorek sypkého papíruhračky.Upřednostňují se modely jednoduché formy, například zmrzlina, meloun nebo emotikony.Při výrobě dvou polovin budoucí hračky poskytuje jedna z částí povolenky na švy, na které bude naneseno lepidlo.

Nejprve se obrázek nakreslí na kus papíru.Podél obrysu jednoho polotovaru jsou ponechány 0,5 cm povolenky, obě poloviny jsou natřeny pery nebo barvami.Potom jsou povolenky namazány lepidlem, takže jedna malá plocha není ošetřena.Po nalepení polotovarů zbývajícím volným prostorem je hračka naplněna bavlnou nebo kousky pěny.Pak je tato část spoje také utěsněna páskou.

Poznámka!Hračka vyrobená bez použití lepicí pásky nebude trvat tak dlouho, dokud nebude její verze přilepena průhledným filmem.Navíc se v rukou a slzách rychle zašpiní.

Squishy mýdlo

K vytvoření tohoto druhu antistres budete potřebovat:

 • rýžová mouka;
 • čiré nebo bezbarvé tekuté mýdlo;
 • potravinářské barvivo;
 • nůž.

Postup je následující:

 1. Do misky nalijte 120 gramů rýžové mouky, 60 ml tekutého mýdla a dobře promíchejte.Měli byste si dát těsné těsto, které je rozděleno na dvě nerovné poloviny.
 2. Ve větší polovině těsta zasahují do jídlabarvit a tvořit míč.Pak to trochu zploštili, vytvořili uprostřed díru, takže připomínali koblihu ve tvaru.
 3. K menší polovině rýžového těsta se přidá barvivo jiné barvy a válí se do tenké vrstvy.Ve středu formace je vyříznuta díra nožem podél rozměrů díry v koblihu.Vnější obrys prstence kolem otvoru by měl připomínat kapky glazury.Potom položte blank na koblihu a jemně ji zatlačte rukama.
 4. Do těsta, které zbylo po odříznutí „glazury“, se přidá tmavé potravinářské barvivo.Z těsta se roztrhají malé kuličky a pruhy, které zdobí rozmačkané mýdlo, jako posypeme.
 5. Závěrem je třeba vařit koblihu ve vodní lázni po dobu pěti minut.Po ochlazení můžete hračku pomačkat a umýt si s ní ruce.

Silikonový rozmačkaný

K výrobě silikonových hraček je třeba použít polymerní hlínu nebo vzduchovou hlínu, rostlinný olej, bílý silikonový tmel a akrylové barvy.

Výrobní sekvence:

 1. Nejprve je forma pro silikonový tmel vyrobena z plastelíny.Hotové formy si můžete koupit ve specializovaných prodejnách.
 2. Do plastového kelímku nalijte trochu oleje a přidejte do něj silikonový tmel.Množství závisí na objemu budoucí hračky.
 3. Připravená směs se nalije do formy a nechá ztuhnout.
 4. Po úplném vysušení se silikonový obrázek odstraní z formy.Hrany jsou oříznuty nůžkami a, pokud je to žádoucíbarvy s barvami.
Squishes z balónků

K výrobě hračky budete potřebovat gumovou kouli, láhev, fixku, nůžky.Jako plnivo se používají škrobové, moučné nebo pěnové kuličky.

Práce se provádí v tomto pořadí:

 1. Pěnové kuličky se nalijí do láhve a gumová kulička se nafoukne a nasadí na krk připravené láhve.
 2. Nyní je kontejner převrácen tak, že se plnivo nalije do nafukovací koule.
 3. Míč se odstraní z krku, nadbytečný vzduch se uvolní a přiváže.
 4. Plstěná pera kreslí tlamu.Nyní je hračka připravena.

Squish z pěnové houby

Nejjednodušší způsob, jak udělat squish, je z houby.K výrobě roztomilé pandy budete potřebovat:

 • průhlednou pásku;
 • nůžky;
 • pěnová houba;
 • fixy a barvy na fixky;
 • plastový sáček.

Operace:

 1. Z pěnového kaučuku je vyříznut kruh nebo ovál.To bude hlava pandy.Pak vytvoří větší část, která bude vykonávat funkce těla.
 2. Je vložena do plastového sáčku a svázána.Přebytečná část obalu je odříznuta.Hlava je přilepená k tělu, které je také zabaleno v sáčku.
 3. Nyní zůstává pomocí fixů na natažení tváře zvířete a tlapek na těle.

Squish z ponožek nebo punčocháčů

V takových antistresových látkách se jako plnivo používá bavlněná vlna, syntetický winterizér a pěnové kuličky.

KroměJsou připraveny pro práci:

 • silikonový kaučuk;
 • nylonové punčocháče zelené barvy;
 • nůžky;
 • plnivo;
 • značka.

Výroba se provádí v tomto pořadí:

 1. Nohy se odřezávají z punčocháče a strkají se do sebe.Na otevřené části punčocháčů je hrana sešita, takže zůstává jeden otvor pro pokládku výplně.
 2. Připravená forma je plněna bavlnou a okraje jsou svázány silikonovou pryží, aby se vytvořil kaktus.Zbývá kreslit značku očima.
 3. Pro výrobu trnů použijte stejné pásky z silikonové gumy.Chcete-li to provést, udělat trsy na povrchu punčocháče a svázat je s elastickými pásy.
 4. Pokud dáte hračku do hrnce, bude se podobat kaktusu.

Squishy z lehké plastelíny

Mnoho dětí chce vědět, jak vyrobit squishy z lehké plastelíny.Pro práci, kterou budete potřebovat: plastelínu různých barev, růžové fixy a černý fix.Z umělé hmoty různých barev se vyrábějí koule libovolné velikosti.Trochu je zploštili.Pak vytvoří uši a tlapy, aby vytvořili kreslenou postavu kočky.Černá tvář kočky je nakreslena černou značkou a uši a ústa jsou nakreslena růžovou značkou.Po 6 hodinách, kdy plastelína trochu zaschne, je hračka připravena.

Squish z balíčku

Bylo na řadě, abych řekl, jak udělat squish z balíčku.V práci, kterou budete potřebovat:

 • silikonový kaučuk;
 • plnivo (pěnová guma, sintepon nebo vata);
 • nůžky;
 • pera s plstěnou špičkou;
 • plastový sáček;
 • tenká vícebarevná páska.

Pokyny pro výrobu:

 1. Jeden roh vaku se narovná tak, že se vytvoří kužel.Tato oblast je fixována elastickým pásem a nafouknuta jako koule.Konec je zkroucený tak, že vzduch nevychází, obal je odříznut a utěsněn lepicí páskou.Výsledná postava by měla připomínat kužel zmrzliny.
 2. Obrobek je slepen barevnou dekorativní páskou.Na sklo nakreslete pletivo s plstěnou špičkou připomínající vafle.Horní část je zdobena barevnými spirály, takže připomíná zmrzlinu.

Volumetric Squishy

Instrukce, jak vyrobit volumetric Squishy, ​​bude užitečná pro mnoho rodičů, protože díky tomu si mohou vytvořit vlastníhračka pro dítě.Chcete-li to provést, musíte nejprve najít volumetrické číslo šablony na internetu.Je vytištěn na tiskárně.Také potřeba: lepicí páska, výplň a nůžky.

List papíru se šablonou natištěnou na něm je přilepen lepicí páskou, která se snaží vyhnout se pomačkání a překrývání.Dále je obrázek vyříznut podél obrysu a spojí všechny jeho části pomocí oboustranné pásky.Jeden šev je ponechán neuzavřený pro položení výplně uprostřed.Poté je také uzavřena volná část švu.

Transparentní šupinatý z obálky

Pokud potřebujete pochopit, jak vyrobit šupinatá klíčenka, je to užitečnépokyny pro výrobu hraček z obalu.

K tomu budete potřebovat:

 • papír;
 • transparentní lepicí páska nebo lepidlo;
 • plstěné pero nebo tužky;
 • nůžky;
 • plnivo;
 • jiskří;
 • sintepon;
 • obal z poznámkového bloku.

Antistresa se provádí v tomto pořadí:

 1. Nejprve je obrys obrázku nakreslen na list papíru.Obrázek není příliš složitý, bez malých detailů, například drahokam, ovoce, ryby, kočka.
 2. Dále se obrázek umístí pod kryt a nastíní se na povrchu filmu.Abyste získali trojrozměrný obraz, musíte zakrýt dvě obrysy.
 3. Polotovary z krytu jsou vystřihnuty nůžkami a slepeny k sobě tak, aby malá část švu nezůstala slepená.
 4. Výplň a jiskry se plní do hračky skrz otvor vlevo.Otvor je utěsněn.

Doporučení!Můžete použít horké železo k přilepení polovin krytu.

Squish z textilie

Při vyprávění, jak vyrobit domácí squish, je vhodné popsat sekvenci zvlášť.výroba modelu z tkaniny.Hadřík jakékoli barvy se hodí.Výběr barev závisí na tvaru hračky a jejím účelu.Potřebují také výplň, jehlu, nit a nůžky.

Obrázky požadované konfigurace jsou vyříznuty z připravené textilie v závislosti na tom, co se rozhodne udělat.Pro získání volumetrické antistresky je nutné snížit dvě poloviny.Po tomto vláknua obrobek je šitý podél obrysu jehlou, přičemž malá část švu zůstává neuzavřená.Prostřednictvím zbývajícího otvoru je forma naplněna plnivem.Po sešití této části.Jako dekorace použijte korálky, knoflíky a korálky.

Vyrábíme jedlé rozmačkané

Samozřejmě nemůžete jíst squash z bavlny, bez ohledu na to, jak vypadají chutný, ale můžete si vyrobit skutečnou jedlou hračku sami.

K tomu se připravují následující přísady a materiály:

 • síto;
 • lžíce citronové kůry;
 • 100 mililitrů vody;
 • 5 lžic citronové šťávy;
 • jeden a půl šálku cukru;
 • nádoba na míchání složek;
 • jakákoli oblíbená šťáva;
 • 40 gramů želatiny.

  Výrobní sekvence:

  1. Šťáva se želatinou se smíchá v oddělené misce.Kapacita se odloží, dokud želatina bobtná.
  2. Citronová šťáva, citronová kůra, cukr a voda se mísí v kovové misce.Potom se směs zahřívá na mírném ohni za stálého míchání, dokud se cukr úplně nerozpustí.
  3. Potom se nabobtnalá želatina nalije do nádoby na sporáku a vaří se ještě nějakou dobu, dokud se úplně nerozpustí.
  4. Hmota se filtruje přes síto a nalije do forem.
  5. Produkt byl zchlazován za účelem ztuhnutí.
  6. Nyní můžete s squishem nejen hrát, ale také jíst.

  Existuje mnoho možností, jak vyrobit domácí dřep.Pokud ukážete představivost, pak můžete přijít s vlastními možnostmi, jak vytvořit protistresu.Domácí hračky jsou ještě lepší než hračky pro hračky, například když se stlačí, mohou příjemně křupat nebo šustit.