Jak správně řezat keramické dlaždice a bez třísek improvizovanými prostředky bez řezačky dlaždic

Při pokládání podlahových nebo stěnových dlaždic musí každý majitel domu řešit běžný problém - obklad dlaždic.Masters pro tyto účely kupují řezačku dlaždic, což výrazně zjednodušuje proces řezání.Ale proč utrácet peníze za speciální, poměrně drahý nástroj, pokud potřebujete rozložit dlaždice pouze jednou, zatímco probíhá oprava v bytě nebo domě?Záchranný nástroj přijde již k dispozici elektrické nářadí nebo pomocná zařízení, která mohou na dlaždici dosáhnout rovnoměrného řezu.

Obsah

Řezání dlaždic nástrojem po ruce

Bez ohledu na to, který nástroj chcete použít zářez, je celý proces řezání dlaždic bez řezačky dlaždic podmíněn.lze rozdělit do několika fází:

  1. Značení pomocí pravítka a jednoduché tužky.
  2. Použití mělké škrábance na přední stranu dlaždice, což výrazně zjednoduší další proces štěpení.Stačí lesklé vrstvě projít něčím ostrým.Bude to kapesní nůž, nůžky na manikúru nebo obyčejný hřebík.Po připojení úrovně nebo pravítka k označenému značení je třeba pruh pečlivě poškrábat podél nástroje s malým úsilím.
  3. Praskající keramické dlaždice.Chcete-li to provést, vložte nehty použité pro poškrábání pod dlaždice.Zbývá jemně přitlačit okraje dlaždice dvěmaruce a práci lze považovat za dokončenou.

Alternativně může být proveden speciální škrábanec pro snížení horní vrstvy dlaždic.K tomu budete potřebovat starý vrták dlouhý 12-18 cm, který je ostře naostřený tak, aby konec pera vypadal pouze jako naostřená tužka.Broušení se nejlépe provádí na diamantové čepeli, která vám umožní vytvořit konec bez hran.Charakteristickým rysem takového domácího nástroje je schopnost poškrábat jakoukoli desku kromě porcelánu.

Plánujete všechny podrobnosti opravy předem nebo podle okolností postupujete?
Výsledky
Načítání ...

Alternativní nástroje, vlastnosti jejich použití

Existuje mnoho dalších elektrických nástrojů nebo jednoduchých nástrojů, které umožňují vysokou kvalitua rychle snížit žádném dlaždice.Zkušení řemeslníci používají brusku, řezačku skla, vrtačku, kleště, skládačku atd. K řezání keramických dlaždic v nepřítomnosti řezačky dlaždic.Pojďme se seznámit s nuancemi jejich použití.

Bruska na podlahové dlaždice

Ruční bruska může být skvělou alternativou k řezání dlaždic, pokud jde o řezání trvanlivé podlahové dlaždice.Bulharština snadno zvládne řezání keramické žuly a dalších hustých materiálů.Stačí nářadí vybavit diamantem potaženým diskem.Takový kotouč je ideální pro řezání za mokra.

Pomocí brusky musíte pracovat na přední straně.Nástroj musí být nasměrován vlastním směrem.Po označení by měla být dlaždice kvalitně upevněna.Jen pro případ, že byste během řezu měli nosit brýle nebo masku, abyste chránili obličej a oči před malými úlomky.

Řezačka skla pro malé pracovní zatížení

Ruční nástroje jsou kompaktní velikosti a ideální pro malé pracovní zatížení.Přes svou malou velikost dělá řezačka skla vynikající práci s řezáním prosklených dlaždic.Hlavní věc je cítit sebevědomí ve vašich rukou a provádět všechny akce co nejjasněji.

Princip činnosti se příliš neliší od použití řezačky dlaždic, pouze všechny operace se provádějí rukama.Hlavní věc je, že řezačka skla je vybavena diamantovou nebo wolframovou špičkou.Řez by měl být co nejhlubší, což vám umožní rovnoměrné rozdělení bez prasklin na povrchu dlaždice.

zaoblení na dlaždici

K zaoblení na dlaždici, které je někdy nutné při pokládání potrubí nebo instalaci vodovodního vybavení, se používá vrták, kleště, bruska, skládačka nebo řezačka skla.Oříznutí dlaždic je zodpovědný úkol.I přes toto, s trochou úsilí, můžete dělat všechno pomocí kleští a hřebíku.Ostrý konec škrábání nehtů, po kterém se zbytečné kousky dlaždic odlomí kleštěmi.Ale karbidové svorky jsou v této věci považovány za lépe ovladatelné.

Pokud se rozhodnete použít vrták, je důležité vybavit vaše elektrické nářadí běžnými vrtáky.Budou zapojeni do aplikace hlubokého bastingu.Pak jsou kousky kousnuty kleštičkami.K vytvoření děr v dlaždici můžete také použít speciální trysky pro elektrické nářadí - pírko, balerína, korunku atd.

Funkce řezání vodním paprskem

Pokud nemáte řezačku dlaždic nebo jednoduše nechcete dlaždice řezat sami, měli byste se obrátit na profesionály.Nejlepší možností je řezání vodním paprskem.Tento způsob řezání dlaždic umožňuje vytvářet krásné kudrnaté prvky.Tato technika je velmi jednoduchá - přední strana dlaždice se nalije velkým tlakem vody smíchané s brusnými částicemi písku.Na dlaždici jsou aplikovány vzory různé složitosti.Taková služba bude samozřejmě poměrně nákladná, ale vždy můžete ušetřit pomocí jedné z výše uvedených metod řezání dlaždic bez řezačky dlaždic.