Jak snížit katastrální hodnotu pozemku a zaplatit téměř třikrát nižší daň

Pokud je v pozemku pozemek, dává to majiteli mnoho výhod.S takovým předmětem může člověk provádět různé akce, například někomu prodat nebo darovat pozemek, pronajmout jej nebo odkázat dědicům.

Kromě výhod existují i ​​nevýhody.Majitel je povinen platit daně, které vznikají v důsledku vlastnictví, provozu a likvidace přidělení.Pro správný výpočet odpočtu daně je třeba znát přesnou hodnotu katastru.

Je-li hodnota registru nesprávně vypočtena, může být částka neúnosná.Proto se mnoho občanů snaží zpochybnit výsledky hodnocení státu.

Obsah
Důvody pro snížení hodnoty katastru

Katastrální ocenění pozemku je povinným postupem registrace u státních orgánů.Údaje jsou zapsány do katastru nemovitostí.Výpis z ní obsahuje všechny informace, které se vztahují k požadovanému objektu.Výše platby daně také závisí na výši.

V souladu s legislativními akty se hodnota předmětu musí měnit každých pět let, což znamená, že opětovné posouzení půdy se provádí s touto frekvencí.

Často se stává, že další definice katastrální hodnoty je nepříjemně překvapivá a celková částka je o 30–40% vyšší než tržní hodnota.V takové situaci nejprveNejprve musíte zjistit, proč se to stalo.A teprve poté jednat o snížení nákladů.

K odvolání proti nákladům je třeba prokázat jeden z následujících aspektů:

 1. Znalec udělal vážnou chybu, v důsledku čehož se hodnota katastru výrazně zvýšila.
 2. Při hodnocení objektu musí odhadce použít irelevantní nebo nepřesné informace.
 3. Na webu byly provedeny změny.Například došlo k rozdělení pozemků, zničení budov nebo ke změně účelu.

Veškerá data státního katastru jsou uložena na oficiálních webových stránkách a jsou k dispozici pro veřejné prohlížení.To znamená, že vlastník půdy se může samostatně seznámit s informacemi, o které má zájem.Pokud mu to nevyhovuje, může být posudek znalce zpochybněn do 20 dnů.Znalec musí na vlastníka reagovat s reklamací do 35 dnů.

Pokud se vám nepodařilo dodržet lhůty, pak existuje pouze jedno řešení problému - projít celým procesem úplné změny katastrální hodnoty.

Jak snížit částku?

Nejprve se musíte sami rozhodnout, zda tento problém stojí za materiální náklady a úsilí, které bude třeba vyvinout.Pokud je například částka katastrální hodnoty o 20% vyšší, není důvod ke sporuprotože šance na příznivou předpověď jsou malé.Kromě toho ne každý občan může požadovat neplánovanou revizi katastrální hodnoty.

To mohou dělat pouze právnické a fyzické osoby:

 • místní úřady;
 • vlastník pozemku;
 • nájemce;
 • bývalý vlastník, pokud byla porušena jeho práva.

Pokud zjistíte, že katastrální hodnota vaší země je mnohem vyšší, existují způsoby, jak tento problém vyřešit.Můžete si vybrat, jak budete jednat.

Přibližný postup pro jednání v takové situaci:

 1. Je třeba získat osvědčení od odhadce.
 2. Poté se obrátí na odbornou komisi.
 3. Podat žalobu u soudu.

Aby se snížila hodnota katastru, obrátí se nejprve na hodnotící společnost.K provádění těchto činností musí mít licenci.

Specialista situaci prostuduje a řekne vám, jak jednat.Tato služba je placena a začíná od 7 tisíc rublů.Pokud odhadce potvrdí, že hodnota registru je nadhodnocena, dalším krokem je uzavření smlouvy zahrnující přezkoumání.Jeho cena se pohybuje od 10 do 20 tisíc rublů.

Pak byste se měli obrátit na komisi, která posuzuje spory v katastru nemovitostíhodnota objektů.Žádost se považuje za 30 dní.Oznámení o rozhodnutí přichází písemně.Odpověď může být uspokojivá nebo neuspokojivá.

Proti rozhodnutí komise se lze odvolat u soudu.Pouze jednotlivci však mají příležitost podat žalobu ihned po zjištění nesrovnalostí ve výši, tj. V případě zjištění porušení.Organizace a společnosti však mají právo podat žalobu až po rozhodnutí komise.

Seznam nezbytné dokumentace

Existuje-li dokumentace, která prokazuje právo vlastníka pozemku, je snadné zpochybnit katastrální hodnotu.Bez ohledu na druh oprávnění mohou být vyžadovány tyto dokumenty:

 • cestovní pas ruského občana;
 • žádost o přecenění hodnoty;
 • extrakt z USRN;
 • titulní dokumenty pro půdu (například dárková nebo prodejní smlouva);
 • uzavření nezávislého znaleckého posudku od organizace, která provedla posouzení katastrální hodnoty;
 • plná moc zastupující zájmy vlastníka;
 • zpráva o chybách odhadce (pokud existuje; vydaná katastrálním technikem).

Seznam dokumentů je přibližný, lze jej rozšířit.Například soud může požadovat, aby šek zaplatil státní poplatek.