Jak snadno a levně vyrobit venkovní sprchu, doporučení domácího mistra

I když majitelé přicházejí do venkovského domu, aby si odpočinuli, nikdo nezrušil hygienické postupy.Pokud je poblíž domu rybník, je to výhodné, ale co když v okolí není žádné jezero nebo řeka?Postavte venkovní sprchu.

Domácí konstrukce je jednoduchá na provedení, nevyžaduje zvláštní náklady, ale je mnohem pohodlnější než praní v povodí.A určitě se neobejdete bez letní sprchy, když je v zemi rozbitá zahrada nebo zahrada.

Obsah

Druhy letních sprch

Můžete si koupit hotovou strukturu, nainstalovat ji v zemi a použít ji pro vaše potěšení.Poznamenáváme však, že takové soupravy jsou drahé, protože v zemi jako nálety je praktičtější vyrobit systém z improvizovaného materiálu.

Venkovní sprcha pomůže šetřit vodu, pokud není chata připojena k centralizovanému zásobování vodou.Stavba v domě trvalého bydliště nebude rušit - voda ohřátá sluneční energií sníží náklady na ohřev kapaliny elektřinou nebo plynem.

Máte v zemi letní venkovní sprchu?
Výsledky
Načítání ..

Možnosti provedení:
 1. Skládací systém z kovového profilu .Otvory jsou uzavřeny závěsem a jako pohon se používá hlaveň.Designy jsou prodávány hotové, ale neexistují žádné zvláštní problémy samy o soběvýroba.
 2. Polykarbonátové systémy .Prostorné kabiny se stěnami pokrytými plastovými panely.V hotových konstrukcích jsou nádrže zvláštního tvaru pro rychlé vytápění, police na mýdlo atd.
 3. Dřevěná letní sprcha .Jedná se o prostornou kabinu (nebo několik kabin) stacionárního typu s připojenými potrubími a pohonem pro ohřev vody.
 4. Toptun .Hotový systém má kompaktní velikost.Gumová rohož je vybavena zabudovaným čerpadlem se dvěma hadicemi.Majitel se osprchuje, musí koberec dupat a pumpovat vodu hadicemi.Jedna hadice se spouští do nádoby na vodu, druhá je vybavena konevem.
 5. Stojan s konevemje nejjednodušší verzí venkovské sprchy.Připravené systémy jsou otevřené moduly bez stěn.Kompaktní provedení je vhodné pro instalaci kdekoli v zemi, ale v plavkách se budete muset osprchovat.

Druh vytápění rozlišuje systémy se solárním vytápěním a vestavěnými topnými články.Pokud jsou výlety do venkovského domu běžnou záležitostí nebo je dům využíván k trvalému letnímu životu, je vhodné nainstalovat sprchu s kombinovaným vytápěním.

Přívod vody může být ruční nebo potrubní.První možnost je výhodná pro dočasné domovy, druhá - trvalý pobyt v létě.

Klady a zápory různých návrhů

Obvykle všechny typy příměstských systémů provodní postupy jsou rozděleny do dvou typů:

 • Film .Vypadá to jako dočasný systém příček zakrytý filmem.Pohodlná a rychlá možnost vybavení kabiny v zemi.Výměna dílů není obtížná, po sezónní nebo denní práci mohou být moduly rychle rozebrány a vloženy do domu, vloženy do auta.Rozměry filmové sprchy nepřesahují 2 m2, což je dost pro mytí jedné osoby.

Filmové moduly jsou dočasné struktury bez základny a pevného rámu.

 • Drátový model .Stacionární systém určený pro dlouhodobý provoz.Sbírají sprchu na základně jako pohon, nádrž s poruchou potrubí, vestavěný topný článek.Podklad může být cihla, beton, kámen.Střecha je vyrobena z polykarbonátu, plechů nebo břidlice.

Osvětlení, police na mýdlo, háčky a další příslušenství nebudou rušit sprchu.

Věci, které je třeba zvážit před postavením sprchy v zemi

Existuje několik základních pravidel, ale zjednodušuje proces výstavby a provozu:

 1. Aby se voda rychle a rovnoměrně zahřála, musí být struktura instalována na nejvíce osvětleném místě zahrady.Tank by měl být pouze tmavý.Při svislém uspořádání pohonu se proudy horké /studené vody rovnoměrněji mísí.Při vodorovném umístění nádrže se voda ohřívá rychleji, protože oblast vystavení tepelné energii je větší.
 2. V blízkosti sprchy by měl být zdroj vodynaplnění nádrže (hadice, kolona).Nezapomeňte vybavit odtok.Je výhodné vypustit drenážní příkop do výsadbové zóny plodin milujících vlhkost s minimálními požadavky na čistotu vody.Může to být postel s hráškem, okurkami nebo keři.
 3. Čím větší je kabina, tím silnější je základna.
 4. Jsou-li stojany vykopány v zemi, je méně pravděpodobné, že by se moduly kvůli silnému větru vychýlily.
 5. Je bezpodmínečně nutné hodit pod vaše nohy rošt nebo dřevěný žebřík s gumovou podložkou.Takže nižší riziko uklouznutí na mýdlovém povrchu.Trapik umožňuje, aby se voda nev hromadila na podlaze, okamžitě vstoupila do drážky.

Pokud jde o skladovací nádrž, měla by být prostorná (nejméně 200 l), tmavá.Materiál - kov, plast.Nejlepší kohoutek pro letní sprchu je považován za míčový systém.

Letní sprcha pro film Do-it-yourself

Toto je nejjednodušší způsob, jak zajistit místo pro příjem vody.Je nutné pouze postavit rám z dřevěných nebo kovových lišt a nainstalovat je na správném místě.Základem budou palety bez okrajů.Desky by měly rám přitlačovat k zemi tak, aby byl ve vodorovné poloze a neotočil se nárazem větru.

Aby byla konstrukce stabilnější, doporučuje se kopat rámové stojky do země do hloubky 30 cm.

Nyní zbývá zakrýt střechu šindelem nebo neokládanými deskami, nainstalovat kovnebo plastová hlaveň.V závislosti na umístění pohonu vytvořte otvor ve spodní nebo boční straně nádrže a vložte trubkukohoutek s konev.

Z výše uvedeného je také nutné vytvořit pod hadicí otvor pro vodní záliv.Stěny rámu utáhněte silným filmem.Pokud si vezmete barvu nebo jiný neprůhledný film, můžete se prát bez plavky.

Na dno sprchy je bezpodmínečně nutné umístit pasti (dřevěný gril) a gumovou rohož.

Letní sprcha z obruče

Další ekonomická varianta pro mobilní letní sprchu, která vyžaduje minimum nákladů.Jako „rám“ potřebujete velký obruč, na které je zavěšen dlouhý film.Upevnění filmu v kruhu na závěsy pro záclony - svorky na kroužcích se pohodlně pohybují podél potrubí, což vám umožní otevřít a zavřít kabinu.

Jaká je vaše letní sprcha?
Výsledky
Načítání ...

Technologie práce je následující:
 • připevněte obruč k plotu nebo stěně stodoly pomocí konzoly;
 • Chcete-li postavit silný stojan ve výšce instalovaného obruče, vložte vodní nádrž s otvory pro nalití kapaliny a sprchovou hlavu;
 • pokládat dřevěné lešení z palety na zem nebo házet pasti;
 • nalijte vodu do ohřívací nádrže.

Taksystém nevyžaduje žádné rámové struktury, aby bylo možné postavit sprchu, není nutné déle než 2 hodiny času.

Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
Projektant, vynálezce
Pokud je v nádrži na vodu zabudováno topení (topení) a je dodáno napájení, sprcha bude pracovat v oblačných a chladných dnech.V tomto případě je však nutné zesílit a zateplit stěny kabiny izolací.