Jak si vyrobit malou pohovku na lodžii a balkon vlastníma rukama

Jakýkoli balkon lze použít jako místo odpočinku a ne pro ukládání zbytečných věcí.Chcete-li si pohodlně odpočinout v této místnosti, nainstalujte tam malou pohovku a skládací stůl.Kromě toho si pohovku na balkóně můžete koupit nebo vyrobit sami.Výhodou druhé možnosti je úspora peněz a schopnost vytvořit design, který dobře zapadá do rozměrů vaší balkonové místnosti.

Obsah

Možnosti designu pro balkonové pohovky

Při výběru pohovky pro balkon je třeba nejprve věnovat pozornost jeho velikosti.Zvedněte konstrukci, která není objemná, ale pohodlná pro relaxaci.

Na malý balkon lze instalovat následující typy pohovek:

 • křeslo pro křesla nebo rozkládací pohovka;
 • konstrukce se skladovacími zásuvkami;
 • rohová verze místa pro dovolenou;
 • Rovná, úzká pohovka, která se nevyklopí.

Skládací rozkládací pohovka

Skládací pohovky na balkóně jsou vhodné, protože na ně můžete ležet po dlouhou dobu a užívat si čerstvého vzduchu.Hlavní výhodou tohoto designu je, že na dobře izolovaném a izolovaném balkonu si můžete zařídit přistýlku na dobu, kdy k vám přijdou hosté.

Upozorňujeme, že taková struktura by měla být uspořádána podél prostor.A potéto na balkóně by mělo být alespoň trochu volného prostoru pro pohyb.Aby taková možnost pro místo k odpočinku bez dovedností a speciální zařízení nebude fungovat.

Pohovka s úložnými boxy

Nejpohodlnější a nejpraktičtější možností je pohovka s úložným boxem na balkoně.Toto místo lze využít nejen k relaxaci, ale také k ukládání různých věcí, konzervování nebo zeleniny.Nevýhodou těchto struktur je, že nemohou zcela ležet a spát, takže se nepoužívají jako přistýlka.Nezávisle usnadňuje tuto možnost než v prvním případě.

Rohová pohovka

Pokud jsou rozměry balkonu působivé, můžete nainstalovat rohovou konstrukci.Výhodou této možnosti je, že i dva lidé mohou relaxovat na gauči najednou.A pokud položíte vedle ottomanů na nohy a konferenční stolek, pak vám bude poskytnut odpočinek s maximálním komfortem.

Poznámka!Rohové místo odpočinku je originálním designovým řešením stylového balkonu.

Rovná úzká pohovka

Toto je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak vytvořit místo na odpočinek na balkóně.I přes malé rozměry může být pohovka měkká a pohodlná.A pokud na něj položíte několik dekorativních polštářů, můžete se pohodlně usadit se svou oblíbenou knihou v ruce a šálkem čaje nebokáva.

Jak si udělat pohovku sami?

Nyní se zamyslíme nad tím, jak si pohovkami na balkóně vytvořit vlastní ruce.Není nutné budovat složitou strukturu z drahých materiálů.Můžete použít zbytky starého nábytku.Hlavní věcí je provedení vysoce kvalitní a měkké podšívky, takže později budete příjemně a pohodlně sedět.

Nářadí a materiál pro práci

Chcete-li si na svůj balkon postavit pohovku, připravte si následující nástroje:

 • úroveň budovy;
 • sešívačka a sešívačky;
 • ruleta;
 • skládačka;
 • pila;
 • šroubovák;
 • kladivo;
 • kleště;
 • Bruska nebo kus brusného papíru.

Následující materiály se hodí z materiálů:

 1. Dřevěné kostky pro výrobu rámové konstrukce.Jsou zapotřebí silné pruty z tvrdého dřeva bez uzlů a dalších vad.Optimální průřez paprsku je 50x50 mm.
 2. Pro opláštění rámu se používají dřevotřískové desky o tloušťce 15–18 mm nebo vícevrstvé lepené překližky o tloušťce 9–12 mm.
 3. Jako spojovací prostředky se používají šrouby do dřeva, potvrzovací prvky, hmoždinky, lepicí hřebíky, smyčky, běžné hřebíky.
 4. Pro měkké čalounění je pro vyplnění polštářů potřebná pěnová guma o tloušťce 5–8 cm nebo syntetický zimníizér.
 5. Čalounění a odolná tkanina odpovídala barvě interiéru.Používá se k šití polštářů a jako čalounění.
 6. Antiseptická impregnace pro zpracování dřevěných prvků pomůže chránit rám před poškozením hnilobou a plísní v podmínkáchteplotní rozdíl a vlhkost.
 7. Také dřevo musí být chráněno lakem, takže bude zapotřebí mořidla, laku nebo interiéru.

Kromě uvedených materiálů budete možná potřebovat i nábytek na zdobení pohovky - různá tlačítka, zipy, stuhy a ozdobné prvky.

Příprava a montáž rámu pohovky

Nejprve načrtněte náčrt budoucí stavby s rozměry.Takže pro vás bude snazší určit velikost každého prvku.Předem změřte místo na balkóně, kam chcete pohovku dát.Hotový design by měl jasně zapadat do rozměrů místnosti.

Důležité!Je lepší instalovat pohovku na malý balkon, jehož délka je stejná jako šířka balkonové místnosti.

Šířka pohovky závisí na vašich preferencích.Nezakrývejte pohovku užší než 60 cm, protože bude nepříjemné sedět na ní.Velikost zad, jeho přítomnost a nepřítomnost je věcí osobního vkusu a pohodlí.

Poté, co jste se rozhodli pro rozměry a provedení pohovky, můžete začít sestavovat rám:

 1. Rozdělte tyče na kousky požadované velikosti.Čtyři paprsky stejné délky budou sloužit jako nohy a svislé plochy rámu.K těmto tyčím ve výšce 40-50 cm připevňujeme široký nosník o průřezu 50x200 mm.Upevňujeme dva paprsky rovnající se délce struktury na jedné straněstojany a dva prvky po celé délce pohovky, které upevňujeme od ostatních dvou konců stojanů.K upevnění používáme hmoždinky a potvrzení.Nejprve uložíme lištu na hmoždinku, namazanou lepidlem a poté zašroubujeme potvrzení.
 2. V horní části dvou stojanů upevňujeme nosník o průřezu 50x50 mm a délce rovnající se délce místa odpočinku.Musí být namontován přesně ve výšce stojanů.Na dalších dvou stranách stejných stojanů upevňujeme zkrácený paprsek rovnající se šířce pohovky.Chcete-li získat odolnější a spolehlivější rám, můžete dodatečně nainstalovat kovové rohy na spoji tyčí.

Důležité!Všechny dřevěné prvky zpracováváme bruskou nebo brusným papírem, abychom dosáhli potřebné hladkosti.Před montáží impregnujeme všechny dřevěné polotovary antiseptickým základním nátěrem.

 1. Nyní jsme vyřízli polotovary z překližky nebo dřevotřísky podle rozměrů všech rovin pohovky.Nejprve panelujeme svislé roviny rámu.Kromě toho můžete konce pohovky přišít až na dno nebo ponechat malou mezeru, takže je vhodné umýt podlahu pod nábytkem nainstalovaným na balkoně.Panely připevňujeme šrouby na dřevo přes přední povrch k tyčím.
 2. Obdobně obložíme boky a zadní část pohovky.Poté opravíme vodorovný panel, ze kterého je sedadlo vytvořeno.
 3. Náš rámec je v zásadě připraven.Pokud neplánujete provedení pláště ze všech stran, musí mít design estetický vzhled.K tomu jsou všechny dřevěné povrchy dobře obroušeny, opatřeny základním nátěrem a po zaschnutí natřenybuď otevřít lakem.

Čalounění sedačky

Nyní zbývá udělat čalounění naší pohovky.Zde můžete jít dvěma způsoby.Pro vytvoření zcela měkké pohovky jsou detaily přesně vyříznuty z kusů pěnové gumy přesně podle rozměrů sedadla, opěradla, spodního svislého panelu a bočních kolejnic konstrukce.Boční svislé panely a zadní část pohovky lze nastavit bez čalounění, protože tyto povrchy přijdou do styku se stěnami místnosti, což znamená, že povrch nebude viditelný.

Po oříznutí pěnové pryže jsme vystřihli kousky čalounické textilie podle rozměrů pěnových částí, avšak s obvodovým přídavkem 20 cm. Tento přídavek je nutný, abychom mohli zabalit čelní stranu prvku, který má být oříznut, okrajem tkaniny a upevnit ji zezadu.

Nyní nanášíme na požadovaný povrch pěnovou pryž, přikryjeme ji připravenou a nastříhanou tkaninou shora.Okraje čalounění zabalíme na zadní stranu opláštěného dřevěného prvku a střílíme s držáky stavebního sešívačky.Všechny povrchy pokrýváme stejným způsobem.

Můžete jít jednodušší cestou a vyrobit na pohovce polštáře a velkou širokou matraci, která bude svázána se svislými nebo spodními podstavci.Uvnitř matrace můžete vložit pěnovou gumu nebo ji naplnit syntetickým zimním prostředkem.Podobně vyrábíme polštáře.Mohou být jednoduše podepřeny na zadní straně pohovky nebo na ně vázány vazbami.Šicí matrace a polštáře šijeme na šicí stroj.

Doporučení!Aby bylo v budoucnu snadné čalounění vyčistit,polštáře a matrace potahy na zip.Díky nim je výplň snadno odstranitelná a kryt je v pračce vymazán.

Možnosti designu balkonu s pohovkou


)