Jak si vybrat tylu na balkon a udělat to sám

Balkonové závěsy nelze vybrat tak snadno, jak se zdá.Je třeba vzít v úvahu nejen barevné schéma nebo potisk, ale také model záclon, římsu a dokonce i typ doplňků.Pokud je na balkoně provedena dobrá oprava, je zde kancelář, obývací část nebo obývací pokoj, všechny komponenty se harmonicky spojí a dodají správnou atmosféru.Většina lidí volí tyly na balkóně.Je lehký, vypadá vzdušně a propouští sluneční světlo.

Obsah
Výhody a nevýhody použití tylu na balkóně

Tyl je lehký vzdušný materiál, který je hladký, klouzavý a hmatově příjemnýtextura.Jeho síťová struktura je vytvořena propletením dvou systémů vláken.Nejúspěšnější možností je tyl na balkon.Lehká beztížná tkanina skrývá ošklivý pohled z okna a chrání soukromí před očima náhodných kolemjdoucí.Tyl se vyznačuje odstíny, vzory, vejde do každé místnosti a interiéru.Záclony mohou mít jakýkoli tvar nebo strukturu.

Výhody tylu:

 • obrovský sortiment barev, vzorů;
 • vytváření stylových nebo neobvyklých závěsů na oknech;
 • lehká tkanina zapadá do jakéhokoli designu, nezatěžuje interiér;
 • vytváří zastínění s mírou;
 • umožňuje sledovat, co se děje mimo okno, aniž byste pohybovali závěsy;
 • zakrývá výhled z místnosti z vnějšku, který je relevantní pro byty v přízemí;
 • zakrývá nepříjemný vzhled;
 • poskytuje pohodlíbezpečnost.

Pokud je balkon na severní straně, pak tyl nezabrání pronikání slunečního světla do místnosti, ale skryje jeho výhled.Pokud je balkon umístěn na jižní straně a většinu času osvětluje přímé sluneční světlo, pak závěsy z tylu zabraňují vyhoření obložení, věcí, nábytku a vytvářejí stín, který chrání před teplem.

Poznámka!Hlavní výhodou clony tylu je absence přetížení interiéru, kompaktnost.Skutečnost, že zabírá málo místa, je důležitá v podmínkách omezené velikosti balkonu, kde je každý centimetr drahý.

Nevýhody používání tylových záclon na balkóně zahrnují rychlou kontaminaci záclon.Vyžadují zvláštní péči.Pokud zvolíte oponu vyrobenou z levného materiálu, rychle ztratí svou přitažlivost, vyhoří na slunci, změní tvar.Nevýhodou používání tylových záclon je také průhlednost - nebude možné se úplně schovat před názory ostatních lidí.Ochrana před sluncem bude také nižší, pokud kombinujete tyly s jinými hustými materiály.

Způsoby upevnění tylu na balkoně

Je-li balkon v bytě malý, vyvstává otázka, jak zavěsit tylu na balkón tak, aby nedošlo ke ztrátě drahých centimetrů prostoru.Možnosti montáže: na okno nebo parapet.

K tomuto použití:

 1. Cornice- nutnéVyberte si správný model a design této položky interiéru, opravte strukturu a závěsy.Tato metoda je vhodná pro okna, která mají potřebný prostor od rámu po strop.Nelze-li nástěnnou římsu nainstalovat, lze ji nahradit stropní.
 2. Látkový suchý zip- pomocí jednostranné lepicí pásky lze tyl upevnit přímo k oknu s dvojitým zasklením.Metoda je rozpočtová v nákladech a čase, vhodná pro jakýkoli model záclon, ale liší se v křehkosti upevnění - pod váhou záclon se může suchý zip kdykoli zlomit.
 3. ​​

Důležité!Při nákupu záclon na balkóně je třeba předem analyzovat, zda se tam vejde i římsa a zda je vůbec nutná.Pokud je majitel zvyklý na častou výměnu interiéru, může být římsa odstraněna, ale stopy zůstanou nad oknem, které místnosti nedá krásu.

Postupné umísťování tylu na římsu:

 • šít pásku z hustého materiálu, která odpovídá barvě s horní částí závěsu;
 • našití smyček z tenké nitě, pásky nebo speciálně připravených prvků (prsteny, háčky) na pásku;
 • navlékněte smyčky na háčky římsy, narovnejte okno;
 • pomocí smyček k vytvoření závěsu nebo bez něj.

Není-li římsa, zakoupí se speciální pásek na suchý zip (s lepivou stranou).Je přišita na látku tak, aby lepkavá strana směřovala zevnitř do okna.Po šití zbývá odstranit ochrannou vrstvu a připevnit pásku ke sklu nebo jakékoli části okna.Před potřebamísto lepení odmastěte.Pomocí pásky můžete také vytvořit závěsy.

Zajímavé!Výhodou použití pásky je schopnost přilepit clonu na horní a dolní část.Poté jí tah neumožní třepetat a držet se vnitřních předmětů.

Velmi často se místo balkonu nachází balkónový blok, který je objemný a asymetrický.Je těžké si vybrat závěsy pro něj, zejména pokud se používá pro obytné účely (místnost, skříň, jídelna).V takovém případě dojde k záchraně stejného tylu.Hlavní věcí je vybrat model závěsu, který nezatěžuje konstrukci bloku a nezasahuje do volného výjezdu ze dveří.

Tipy pro umístění tylu:

 1. Použití kohoutkůna dlouhých závěsech, které jim umožňují rychle a snadno odstrčit stranou pro průchod.
 2. Používejte různé doplňky - sponky do vlasů, magnety.Vytvářejí závěsy a otevírají průchod ke dveřím.
 3. Pokud existuje volný prostor, je nejlepší připojit tyl na římsu pod stropem, odsazený od distančního bloku, který stačí k otevření dveří.
 4. Nepoužívejte jediný kus látky, ale pruhy široké 10-20 cm. Vypadají jako záclony nebo vertikální žaluzie a níže uvedené váhové materiály jim pomáhají zůstat na místě.

Poznámka!Tyto možnosti umístění tylu budou fungovat, když je jednotka zcela nebo částečněrozebrán.Nahrazením klasických oddílů za beztížný tyl vytvoří originální kombinace výtisků, vzorů a záclon.

Modely tylu pro balkon

Tylu si můžete šít na balkóně vlastními silami nebo si koupit hotové záclony ve specializovaných prodejnách.Můžete si vybrat klasické modely, nebo si můžete vybrat originální modely, které nabízejí módní návrháři každou sezónu.Při výběru vhodného závěsu je důležité zvážit podlahu balkonu, velikost a umístění okna, přítomnost nebo nepřítomnost parapetu, typ skla, velikost místnosti.

Vlastnosti výběru modelů:

 • Krátké závěsy, dosahující okenního parapetu, jsou vhodné, pokud je římsa umístěna daleko mimo místnost.Nesedí za parapetem, vypadají kompaktně.
 • Rolety vyrobené z tylu jsou vynikajícím řešením pro balkon.Jsou vhodné pro klasický design oken nebo nestandardních tvarů nebo otevírání křídel.Takové závěsy lze pohodlně zvednout a rozvinout pomocí šňůry.
 • Pokud je balkon neustále větraný, je nejlepší použít závěsy připevněné k křídlu.Mínus - nebude možné často přemísťovat závěsy pro osvětlení místnosti, takže tato možnost je vhodná pro balkony na jižní straně.
 • Pro křídla je vhodná široká škála uspořádání tylových záhybů.Záclony mohou být horizontální s vytvářením prolamovaných vln nebo klasických vertikálních.
 • Záclony na podlaze jsou vhodné pro lodžie s panoramatickým zasklením.Nebudou zmenšovat prostor, neztěžují strukturu, alezavřít nechtěnou recenzi.
 • Záclony se svislými záhyby rozšíří úzký balkon a horizontální - rozšíří dlouhou místnost.
 • Při výběru modelu je důležité myslet na snadnost čištění záclon.Rolety se nemusejí dotýkat, což je udržuje v čistotě.V horizontálních záhybech prachu se hromadí více než ve vertikálních.Pokud je tyl přímo zatažen na křídlech, lze jej snadno odstranit, aniž byste jej odstranili.

Při výběru modelu záclon na balkóně je užitečné věnovat pozornost barvě materiálu.V prodeji je celá řada odstínů - od světlých a tmavých až po transparentní pastelové barvy.Světlé barvy jsou populární, které nezatěžují prostor, ale vyplňují balkon světlem a světlou atmosférou.

Pokud balkon sousedí s ložnicí, je lepší zvolit záclony v broskvových nebo růžových odstínech.Pro jižní místnosti jsou vhodné fialové, modré a zelené barvy.Pro minimalistický interiér si můžete vybrat obyčejné nebo tištěné závěsy.V druhé verzi jsou vhodné rostlinné ozdoby, abstrakce, geometrické tvary.Pro příznivce striktního stylu můžete doporučit kombinaci černé a bílé tylu.Kontrast barev vypadá výrazně a jasně, ale je vhodný pouze pro dlouhé závěsy na podlaze.

Tyl pro balkon nastavuje tón pro styl, zdůrazňuje jeho nápad, může být hlavním přízvukem nebo vyhlazováním, doplněný hustými materiály nebo vytvářet vzdušné závěsy.Díky cloně je směr slunečního toku snadno regulovatelný a vytváří průsvitnýstín.

Doplňkem pro okna může být klasický rovný, půlkruhový, svislý luk s vázáním ve středu, jednovrstvý nebo svěží vícevrstvý, minimalistický nebo s dodatečnými ozdobami nahoře, dole a po stranách.