Jak si vybrat ten správný ohřívač vody, takže nebudete litovat později

Před výběrem dokonalého ohřívače vody pro váš domov musíte vědět něco o typech nabízených výrobci.V obchodech najdete: kumulativní, plynulé, hromadné možnosti.Mají své výhody a nevýhody, které budou popsány níže.

Obsah

Odrůdy ohřívačů vody

Druhy:

 • Kumulativní .Je naplněna vodou, která je zahřátá na požadovanou teplotu.Hlavními výhodami jsou minimální spotřeba elektřiny, pracuje s nízkým tlakem vody a lze ji připojit k několika směšovačům;drží tekutinu po dlouhou dobu při určité teplotě.
 • Tekoucí .Zde se voda pohybuje potrubím vybaveným elektrickým topením.Výhody tohoto typu jsou kompaktnost, nízká cena, rychlé ohřev vody.
 • Hromadně .Je instalován v chatkách nebo v garážích, kde není žádný systém dodávky vody.

V závislosti na množství spotřebované tekutiny, jednotlivých cílech kupujícího je vybrán požadovaný typ ohřívače vody.Toto nejsou všechna výběrová kritéria, která stojí za to znát.Aby nedošlo ke zklamání po instalaci a provozu, vyplatí se naučit další nuance.

Kritéria pro výběr ohřívače vody

Způsob zahřívání se stanoví následujícím způsobem: plyn, elektrický,nepřímé a kombinované.

Pohled na topné těleso

Pohled na plyn je nejúspornější.Pokusil se dát do domu ty nájemníky, kteří mají plyn.Pokud zdůrazníte nedostatky, nezapomeňte na komplikovanou instalaci a přítomnost ventilace.

​​

Okamžitý ohřívač vody je ideální duet.

Z hlediska konstrukce a způsobu instalace se považuje za jednodušší jako elektrický.Je to drahé, protože elektřina stojí více než plyn.Pro skladovací nádrže je však tento typ vhodnější.

Pro stejné skladovací nádrže je vhodný nepřímý způsob ohřevu.Představuje vytápění z jiného zdroje.Nejčastěji používaný kotel.Je třeba poznamenat, že tato možnost je považována za nejlevnější.Nevýhodou je omezená funkčnost.Ohřívač vody pracuje pouze během topné sezóny.

Co si myslíte, coje nejlepší výrobce ohřívače vody?
Výsledky
Načítám ... [[PN 98]
Nepřímo kombinuje funkce elektrického a nepřímého ohřívače vody.

Vnitřek kotle

Nejnovější modely ohřívačů vody mají skleněnou vrstvu.Dá se říci, že udržuje teplo uvnitř, takový povlak je dobrý, ale mělo by se s ním zacházet s velkou péčí.Nejoblíbenější jsou stále nerezová ocel a smalt.Při výrobě se používají speciální typy nerezové oceli, ale za nejlepší se považuje ocelová nádrž se smaltovaným povlakem.Faktem je, že nádrž z nerezové oceli je tenčí.Během provozu dochází k prudkému nárůstu tlaku, který okamžitě působí na kov.Toto je velké zatížení, které ocelová nádrž zvládne nejlépe.

Výhody nerezové oceli:

 • odolává korozi;
 • 117) doba použitelnosti delší než deset let;
 • se neshromažďuje.

Svary přítomné v nádrži jsou zkorodované.Toto je třeba vzít v úvahu při výběru nádrže z nerezové oceli.

Smaltovaná nádoba je postupem času pokryta stupnicí, prasklina povlaku pod tlakem a vliv vysokých teplot.Je třeba věnovat pozornost kapacitě, protože je hlavním prvkem celé struktury.Pokud se to poškodí, musíte si koupit nový nebo zaplatit za drahé opravy.

Výrobce

Při přezkumu nejpopulárnějších výrobců bych chtěl uvést, že se jedná o názor složený ze statistik nákupu.Možná někdo může napadnout a říci, že některé modely vydrží dlouho aFungují dobře, ale na základě odborného posudku zdůrazňujeme následující:

 1. Nejspolehlivější: Nord, ROSS, Titan, Novatec, Polaris, Delfa, Eldom, Freggia.
 2. Nejdražší zástupci: Drazice.
 3. Značky s bezvadnou pověstí: Ariston, Atlantic, Atmor, Baxi, Bosch, Electrolux, Ferroli, Garanterm, Gorenje, Roda, Thermex, Thermor, Tesy, Timberk, Vaillant.

Seznam je poměrně velký, takže kupující bude mít z čeho vybírat.

Tvar nádrže, objem

Před spuštěním nového ohřívače vody pro místnost byste měli okamžitě zvážit místo instalace.Na základě toho vyberte tvar zařízení.Je válcový, plochý a obdélníkový.

Nelze říci, že nějaká forma je nejlepší.Vše záleží na místnosti a její oblasti.Za cenu je nejdražší systém plochý.Neztrácí své pozitivní vlastnosti, ale dokonale zapadá do jakéhokoli interiéru.

Při výpočtu objemu je třeba zdůraznit následující parametry:

 1. Méně než třicet litrů.Možnost venkovských domů a chalup.
 2. V místnosti, kde žije pouze jedna osoba, není třeba instalovat velkou nádrž, stačí padesát litrů.
 3. Osmdesát litrů je ideální objem pro pár s jedním dítětem.
 4. Pro velkou rodinu je nutná nádrž s parametry 100–150 litrů.
 5. Ze sta padesáti litrů je zapotřebí nádrž pro soukromý dům, aby bylo zajištěno dobré proudění horké vody pro velký počet obyvatel.

Toto jsou obecná doporučení pro většinu kupujících.Můžete instalovat velké ohřívače vody s ohledem na budoucnost, ale takové akce nejsou považovány za ekonomicky životaschopné.

což je lepší - vertikální nebo horizontální

Výrobci nabízejí tři typy instalace kotlů: horizontální, vertikální a univerzální.Výběr pro vaše prostory je založen na vlastnostech místnosti.Například horizontální model je vybrán těmi, kteří šetří místo.Instalován pod stropem, nenarušuje pohyb a použití.Tento model je vhodný pro montáž v koupelně a na toaletě.Kromě toho se někteří zástupci vypořádají s topnou vodou mnohem rychleji než ve vertikálních modelech.

Čemu jste věnovali pozornostpozornost při koupi ohřívače vody - nejdůležitější kritéria pro vás?
 • )
 • ​​
 • )
 • )
Výsledky
]
Načítání ...

Vertikální ohřívače vody častěji doporučujíAvit inmalé pokoje harmonicky zapadají do interiéru.

Důležité!Před konečným výběrem modelu je vhodné zjistit hlavní zatížení, které kotel přinese spolu s vodou na zeď.Je nutné zjistit, zda je nutné vytvořit podlahovou podporu nebo ne.

Řídicí systém ohřívače vody

Existují dva typy řízení: mechanické a elektronické.První způsob je levnější.Provádí se nastavením ohřívače tlačítkem nebo knoflíkem.Elektronická jednotka má pokročilé funkce, je zde displej, schopnost dálkově ovládat systém.Tato možnost je bohužel mnohem vyšší, ale má více výhod.

Kolik elektřiny „spotřebuje“

Při výběru elektrického ohřívače vody má kupující zájem o to, kolik energie zařízení spotřebuje.Pokud je nainstalován systém průtoku, bude spotřeba energie vyšší.Pro proud teplé vody s průtokem 2 až 3 litry stačí ohřívač vody o výkonu 5 až 8 kW.Pro ohřev devíti litrů za minutu je nutný výkon až 30 kW.

Kumulativní modely mají menší výkon.To je pouze 1,5 kW.

Jak instalovat a co si vybrat

Závěrem bych rád dodal, že pro každou místnost jsou vyžadovány zvláštní podmínky.Doporučujeme zakoupit průtokový ohřívač vody, pokud v koupelně není dostatek místa, v domě je provedeno nové zapojení, topení je potřeba na jednom místě nebo v určitém ročním období.

Pro kupující, kteří vlastní velké byty, by měl být vybrán akumulační ohřívač vody.Prostor umožňuje instalaci výkonných kotlů.Když potřebují horkou vodu a ve velkých objemech.Pokud neexistují žádná rozpočtová omezení, bude tato možnost pro vás nejlepší.