Jak si vybrat správný zámek na oknech od zlodějů a pro bezpečnost dětí

Existují lidé, kteří usilují podvodem a nečestností o majetek jiného.Pro ně „ne“ zámky a šrouby.Většina mechanismů, které mohou otevřít.

Moderní výrobci se snaží vytvořit zámky, které vydrží neoprávněný vstup.Ohroženy jsou byty ve spodních patrech, soukromé domy.Majitelé si vyberou zámky na oknech a sledují dva cíle najednou: chránit se před loupežníky, chránit děti před náhodným otevřením.

Obsah

Druhy ochranných kování

Mnoho se používá k tomu, že kovové plastové konstrukcespolehlivější a pohodlnější než dřevo.Toto tvrzení není úplně pravda.Pokud porovnáte dva materiály, strom bude silnější.Přesto nezoufejte, protože si myslíme, že neexistuje ochrana proti zlodějům pro ty, kteří staví moderní okenní jednotky bez mříží.

Běžné způsoby ochrany:

 • Klika okna se zámkem .Multifunkční zařízení, které je vhodné nejen pro obyvatele prvního patra před hackováním, ale také pro rodiny, kde žijí malé děti.Jejich konstrukce je navržena tak, aby neumožnila otevření mechanismů tahové metodě.Můžete si také zakoupit speciální dětský hrad.Umožní vám ponechat okno ve větracím režimu a ne sklápět se dále.
 • Kování proti vloupání .Jedná se o speciální vývoj, který vyhovuje téměř každému modelu.okna.Jeho výhody jsou v čepu.Tvar připomíná houby.Vzájemná úroveň je vytvořena s vybráním pod ní.V uzavřeném stavu je zámek jednoduše nemožný otevřít, prasknout a tlačit.Zajišťovací háčky jsou k dispozici v množství čtyř nebo dokonce osmi kusů.Ve srovnání s konvenčními modely mají pouze dva prvky.

Z redakce - to je zajímavé! Ve vývoji naší civilizace nebyly žádná okna v rané fázi.Až do středověku byly otvory pokryty látkou nebo zvířecí kůží, méně často byl použit film, který byl odstraněn z pobřišnice usmrceného zvířete.

 • Ochranné podložky .Nejčastěji je instalují majitelé bytů ve spodních patrech.Jsou vyrobeny z hliníku a poskytují vynikající ochranu jak před nepříznivými podmínkami prostředí, tak před rozbitím.Odolný materiál není snadné vrtat.Chcete-li se dále chránit, stojí za to zavést v oblasti pera kovové jazýčky.
 • Vandal proof film .Není to přesně hrad, ale pomůže to další ochraně před nezvanými hosty.Je nalepeno na sklo tak, aby nevytvářelo průchozí otvor, je-li mu vystaveno.V rámu zůstane prasklé okno a sklo se nerozpadne na malé fragmenty.

Podobná opatření jsou nezbytná pro ty, kteří nemohou instalovat kovové mříže, ale jsou ohroženi.Je lepší se okamžitě postarat o svůj klid a chránit bydlení před zloději.

Blokování dětských zámků

Jejichmusí být umístěny v bytech, kde žijí malé děti.Bohužel existuje mnoho případů, kdy se zvědavé dětské kliky dostali k jednoduchým designům plastových oken.Takové činy často končí smutně.Chcete-li zabránit náhodnému otevření okna, měli byste nainstalovat zámek.

Máte zámky na oknech?
)
Výsledky
Načítání ...

Blokátor se skládá z:
 1. báze,který zahrnuje zámek s válcovou částí a klíči.
 2. Reciproční úroveň.
 3. Stojan.

Takové uspořádání předpokládá akci, při které může být okno po zavření zámku větráno.Nelze jej otevřít ve vodorovné poloze.Podobné zámky jsou instalovány na všech modelech plastových a dřevěných oken.Jsou to spolehlivá ochrana, která vyloučí nehody v domě.

Co by mělo být spolehlivé okno proti vloupání

Před instalací nových plastových oken v bytě byste měli okamžitě přemýšlet o bezpečnosti.Kovový plastový profil musí být masivní.Speciální modely, které mají funkci proti vloupání, jsou v sekci širší.To znamená, že je pro ně vybrán profil o šířce nejméně 68 mm.

K rovnoměrnému rozdělení statistického zatížení se vytvoří kostra, kde tloušťka kovu začíná od 1,5 mm.V takových provedeních jsou okamžitě nainstalovány háčky s hlavami ve formě houby, ochranné smyčky, zámky na držadlech s blokováním.Samotná skleněná jednotka by neměla být tenká.Její bezpečnostní klasifikace je DIN EN 356.

Klady a zápory zámků

Před výběrem nejlepší možnosti je nutné zjistit výhody a nevýhody různých provedení.

Myslíte si, že potřebujete blokování oken?
Výsledky
Načítání ...

Druhy a jejich vlastnosti:
 • Kabelový zámek .Skládá se ze dvou částí: podpěry se zajišťovacím válcem a reciproční základny.Hlavní výhody spočívají v tom, že může být připevněn nezávisle na libovolném místě v rámu.Tento design má dlouhou životnost.Nevýhody zahrnují objemové formy, které nevypadají esteticky příjemně.

 • Pera s klíčem .Vydávají se odlišnědruh.Jejich výhodou je schopnost opravit polohu okna ve správném směru, samotné dítě nebude moci rám otevřít, a vylomení z opačné strany je nemožné.Takový mechanismus můžete nainstalovat během několika minut.Cena je k dispozici pro každou rodinu.

 • Zámek zámkuse považuje za rozpočtovou variantu.Instalace je snadná bez pomoci profesionálů kdekoli.Nevýhodou tohoto modelu je jeho křehkost.

 • Zámek křídlaje poměrně spolehlivý.Stačí opravit požadovanou polohu okna.Náklady na příslušenství jsou nízké, takže je většina rodin koupí.Jedinou nevýhodou je, že pokud ztratíte klíč, budete muset úplně změnit mechanismus.

 • Čepice místo rukojeti .Používá se nejen pro okna v bytě, ale také na veřejných místech.Je výhodné jej používat, vypadá harmonicky s celým rámem okna, spolehlivě fixuje správnou polohu okna.Můžete si ji také nainstalovat sami.Mínus zařízení - v případě ztráty budete muset změnit zámek.

Ukázalo se, že je docela snadné chránit sebe i svůj domov.Moderní zámky umožňují kupujícímu vybrat pro ně slušnou volbu.Instalace ochrany nevyžaduje speciální ruce.Kit obvykle obsahuje podrobné pokyny k instalaci.