Jak si vybrat profesionální podlahu na střechu?

Různé druhy vlnité lepenky se používají pro různé účely.Existují výrobky pro aranžování zastřešení, plechy pro opláštění stěn a univerzální kovové profily, které jsou vhodné pro jakýkoli účel.Pokud bude mít váš dům střechu z vlnité lepenky, musí se s výběrem materiálu přistupovat obzvláště opatrně, protože na tom závisí trvanlivost střechy, ochrana před únikem a povětrnostními vlivy.Video na konci článku vám pomůže vybrat ten pravý povlak pro váš domov z kovového profilu.

Obsah

Výhody a nevýhody

Pokud vybavujete střechu, vlnitá lepenka je materiál, který při použití jako střešní krytina umožňuje získat jak výhody, tak nevýhody.Výhody takových povlaků jsou následující:

 • Hlavní výhodou jsou přiměřené náklady.
 • Materiál můžete nainstalovat sami, protože technologie je velmi jednoduchá.
 • Také výhody tohoto materiálu jsou spojeny s jeho vysokou odolností vůči jakýmkoli povětrnostním podmínkám.
 • Pokud není poškozen ochranný povlak vlnité lepenky, je výrobek spolehlivě chráněn před korozí.
 • Nízká hmotnost fólie usnadňuje její instalaci.K tomu nepotřebujete zdvihací zařízení.
 • Životnost takové střechy domu může být až půl století.
 • Materiál je nehořlavý a netoxický.
 • Profilovaný plech lze použít k vybavení střechyjakákoli konfigurace se sklonem jakéhokoli svahu (i na ploché střeše).
 • Díky zvlnění můžete nastavit směr proudění vody vytékající ze střechy během lijáku a tání sněhu.
 • Velký výběr barev.Estetická přitažlivost.

Přes mnoho výhod má zastřešení z vlnité lepenky své nevýhody:

 • Jak uvádí recenze majitelů takových zastřešení, za deště a krupobití tento hluk vydává mnoho hluku.K jeho odstranění se doporučuje nepoužívat přepravku, která by byla vzácná, ale pevnou z OSB nebo překližky odolné vůči vlhkosti.
 • Vzhledem k tomu, že na povrstvovacím povrchu dochází ke kondenzaci, musí být provedena důkladná bariéra proti parám a ochrana proti vlhkosti.
 • Profilovaný plech může vytvářet statickou elektřinu, takže tato střecha musí být uzemněna.
 • Koroze se šíří v místech, kde jsou v povlaku vytvořeny otvory pro instalaci spojovacích prostředků a podél řezných linií.Abyste se před ní chránili, musíte tato místa zakrýt speciálními barvami a laky.

Sklon střechy a vlnité lepenky

Při zastřešení z vlnité lepenky je třeba zohlednit sklon rampy.Čím menší sklon, tím větší je pravděpodobnost úniku mezi listy.Aby se tomu zabránilo, je nutné překrývat plechy s ohledem na sklon střech:

Doporučujeme přečíst:
 1. U svahů se sklonem menším než 10 stupňů by nemělo dojít k překrývání.méně než 300 mm.Kromě tohoto dokovacího bodu je nutné dále chránit tmely.
 2. Listy musí být položeny na střechu se sklonem 10-15 ° s přesahem nejméně 200 mm.
 3. Překrývání plechů může být sníženo na 15–17 cm se sklonem střechy do 15–30 stupňů.

Důležité!Podélné překrytí proužků pro všechny svahy je stejné a činí jednu vlnu pro vrstvu s vysokou vlnou a dvě vlny pro povrchovou vlnu.

Pokud není zastřešení provedeno správně, nelze dosáhnout potřebné těsnosti.Jak vidíte, spotřeba profilovaného plechu závisí na strmosti střechy.Čím je strmější, tím více materiálu budete potřebovat.

Rozsah použití krytinové profilované desky

Pokud hledáte střechu z kovu, vybere se vlnitá lepenka podle účelu budovy.Střecha z vlnité lepenky může být provedena pro následující typy budov a struktur:

 • pro venkovský dům, chalupu a chalupu;
 • je možné vyrobit baldachýny nad verandami, bazény a blokovat trny;
 • profilovaná plechová střecha může být nad garáží a různými přístavbami;
 • v uspořádání dočasných struktur.

To neznamená, že vlnitá krytina pro všechny uvedené konstrukce bude stejného typu a značky.Existuje mnoho druhů střešních krytin, takže jaký druh krytiny zvolíte, závisí na typu konstrukce a požadavcích na povrchovou úpravu.Pokud tedy zvolíme profilovaný list, který bude pokrývat střechu bytového domu, je třeba zvážitnejen přitažlivost, ale také oblast pokrytí, sklon svahů, složitost střechy, množství srážek pro tuto oblast výstavby, vlastnosti instalace, opravy a výměny plachet.

Vybereme-li profesionální fólii pro použití jako strop nad garáží, dočasnou budovou, verandou nebo altánem, měla by mít dobrou nosnost a měla by být dostatečně pevná a odolná.

Pokud mluvíme o tom, která vlnitá lepenka je nejlepší pro střechu nad verandou, verandou nebo malým baldachýnem, můžete dát přednost tak drahému materiálu, protože střecha malé oblasti je vysoce udržovatelná a srážení nemá tak významné zatížení na malémpovrch.

Doporučujeme přečíst:

Vlastnosti profilované střešní krytiny

Pokud nevíte, kterou podlahu zvolit pro střechu, pak potřebujetevěnujte pozornost výšce vlny.Na tom závisí následující důležité vlastnosti:

 • tuhost povlaku;
 • jeho únosnost;
 • Účinnost odtoku.

Všechny tyto parametry jsou velmi důležité pro trvanlivost střechy a její kvalitu.Pokud potřebujete kvalitní střechu, profilovaný plech by měl mít následující vlastnosti:

 1. Dobrý střešní plášť by měl mít výšku vlny nejméně 20 mm.Čím vyšší je vlna, tím rychleji bude voda odstraněna ze střechy, což znamená, že budou odstraněny netěsnosti.

Je třeba vědět, že výška vlny profilovaného plechu se může pohybovat v rozmezí 20–114 mm, avšak u soukromé bytové výstavby se používá vlnitá lepenka pro zastřešení s vlnou nejvýše 44 mm.

 1. Kromě vysoké vlny má nosná střešní vlnitá deska další drážky, které zvyšují tuhost materiálu.
 2. Profilovaná střešní vrstva se liší od materiálu stěny tím, že má širší dno vlny, aby se zlepšil odtok vody a zvýšila se propustnost.
 3. Je důležité vzít v úvahu úhel sklonu střechy z vlnité lepenky.Čím je menší, tím vyšší by měla být vlna na povrchu.
 4. Povinná je speciální kapilární drážka.Slouží jako dodatečná ochrana proti dešti a roztavené vodě, která se dostane pod kryt, a také chrání před pronikáním kondenzátu, který se objevuje při změnách teploty.
 5. Optimální tloušťka plechu pro takový povlak je 0,045 až 0,05 cm. Pro významné zatížení sněhem lze zvolit materiál s větší tloušťkou.

Důležité: kapilární drážka musí být vytvořena podél celé podélné hrany profilovaného plechu.Po instalaci nátěru bude pokryta vlnou horního kovového profilu.

Doporučení pro výběr

Při nákupu profesionálního listu pro střechu odborníci doporučují zaměřit se na tyto ukazatele kvality a trvanlivosti materiálu:

 • Platitpozor na integritu ochranného povlaku a vzhled materiálu.Neměl by mít škrábance, třísky, praskliny, loupání a nerovnosti.
 • Odhadněte proporce listu.Ve vysoce kvalitním kovovém profilu odpovídají všechny celkové rozměry přesně GOST.
 • Zkontrolujte geometrii vlny, protože sousední listy podél podélné strany se překrývají, takže se vlna horního produktu překrývá a spojuje se s vlnou spodního materiálu.
 • Aby okraje řezané fólie nezačaly rezavět, mělo by se řezání provádět v továrně pomocí speciálního nástroje.Výsledkem je hladký střih bez třísek, trhlin a trhlin ochranného povlaku.
 • Zkontrolujte pevnost materiálu.Chcete-li to provést, zkuste ohýbat plech s trochou úsilí.Musí se vrátit do svého bývalého státu.
 • Každý výrobek musí mít tovární ochranný film, který je před instalací odstraněn.Pokud není odstraněna, je pod vlivem slunce hustě upečena a nelze ji odstranit.
 • Kvalita materiálu může být posuzována na základě osvědčení a záruk výrobce.

Video o výběru profesionálního listu pro střechu vám pomůže při výběru: