Jak se zbavit roztočů ve skleníku na dlouhou dobu a zachránit úrodu

Pavoučí roztoč je jedním z nejnebezpečnějších parazitů.Usazený na rostlině škůdce nasává všechny šťávy a zabíjí kulturu.Neexistuje žádný rozdíl pro roztoče pavoučí, které plodiny dobývají, stejně dobře jí z půdních a skleníkových rostlin.Podívejme se podrobněji na to, jak a jak se zbavit parazita ve sklenících, kde jsou podmínky pro reprodukci klíštěte nejvýhodnější.

Obsah

Popis a zvláštnosti životně důležité činnosti parazita

Je velmi obtížné spatřit hmyz - jeho mikroskopické rozměry umožňují, aby byl dlouhodobě mimo dohled letního obyvatele.Bez vousů a křídel se klíště úspěšně pohybuje rostlinami.Důvodem je hustá síť - hodně ji rozptyluje, pletou mladé, dospělé výhony hustým kokonem.

Habitat - spodní část listu, klíště je zaznamenáno barvou - oranžovou nebo žlutou.Síť parazita je velmi hustá, nepronikne obvyklým postřikem - tekutina se nemůže dostat dovnitř.proto je zdivo spolehlivě chráněno před poškozením.

Šlechtitelské a vývojové období je nepřetržité, zdivo žen v kterémkoli ročním období, včetně podzimu.Pokud neodstraníte parazity v zimě, ožijí na jaře, převezmou jejich vrak.Samice snáší až 400 vajec denně, žije 50 dní - počet nových jedinců se děsí rychlostí.Za krátkou dobu může roztoč pavouk zničit obrovské plodiny.

PříznivéPodmínky pro reprodukci a vývoj klíšťat se považují za vlhkost 35–60%, teplotu od +25 ° C do +32 ° C.

Žije ve vašem skleníku často roztoč pavouk?
Výsledky
Načítání ...

Jak se vypořádat s škůdcem ve skleníku

Roztoč pavouk je dlouholetým nepřítelem zahradníků, takže zahradníci přišli s mnoha způsoby, jak nepřítele eliminovat.Lidové recepty, přírodní a chemické insekticidy, zemědělské metody - vše se používá ke zničení klíštěte a nedovolí mu zničit úrodu.

Lidové recepty

Pokud použijete lidové metody, jakmile se klíště objeví ve skleníku, zahradník se obejde bez chemických látek.Co dělat:

 1. 1,5 kg nasekané bramborové vrcholy na kousky, zalijeme 10 litry teplé vody.Po 2 hodinách ošetřte rostliny ve skleníku.Postřik ničí pouze dospělé, vejce přežijí.Proces se opakuje každé 3 dny, dokud není hrozba zcela odstraněna.Kromě postřiku se používá tření dna listu bavlněnou vlnou navlhčenou v roztoku bramborových vrchů.
 2. 0,4 kg rajčatových vrchů nalije 10 litrů teplé vody,vařte půl hodiny, vypusťte.Nastrouhejte půl mýdla na strouhadlo.Za každých 0,5 litru hotového rajčatového vývaru vezměte 1 polévkovou lžíci.lhobliny mýdla.Štěpky rozpusťte ve vroucí vodě vývaru, ochlaďte a opláchněte (postříkejte) skleníkové plodiny směsí.
 3. Do kbelíku (10 l) nalijte slupku cibule do středu, trochu zmačkejte a na vrchol přidejte horkou vodu.Trvejte na tom, že každý den namáháte, a stříkejte.Aby vývar dobře přilnul, přidejte 1 lžíci na každý litr.lmycí prostředek na mýdlo.V tomto případě postřik funguje lépe - směs se lepí na listy a ničí dospělé a mladé jedince.

Účinnou metodou je odvar hogweed, který se připravuje v extrémních případech.Rostlina je velmi toxická, podléhá sekání.Naneste sušený hogweed.Na 10 litrů vody je potřeba 1 kg suché suroviny.Trvejte na tom, den, napětí, stříkání skleníkových plodin.

Chemické hotové výrobky

Chemické přípravky zpracovávají rostliny pouze během období hromadného přírůstku, tvorby ovoce.Postřik je dokončen nejméně 2-3 týdny před sklizní.Roztoči netolerují ošetření s následujícími sloučeninami:

 • Fitoverm;
 • Klíšťata;
 • Vertimek;
 • Acarin.

Actelik, BI-58, je považován za nejsilnější.

Pravidla zpracování:

 1. Mulčovač, spadané listí a plevele jsou ze skleníku odstraněny z půdy.
 2. Před zahájením práce je půda dobře prolita, rostliny jsou postříkány čistou vodou.Proces začíná brzy ráno nebo pozdě večer.
 3. K chemickým látkám se přidává zelené mýdlo (prodává se v roce 2006)oddělení zahradníků).To zajistí přilnavost.
 4. Kořeny se nezpracovávají.Půda je velkoryse postřikována, aby se vyloučilo nebezpečí šíření klíštěte.

Jedno chemické ošetření nestačí.Opakované rozprašování se provádí po 10 dnech za použití jiného léčiva.Takže jednejte až 4krát.Začněte slabšími formulacemi a postupně zvyšujte agresivitu kapaliny.Poslední zpracování provádí BI-58 jako nejsilnější chemikálie.

Přírodní metody boje proti klíšťatům

Biologická metoda je bezpečná pro člověka a rostliny.Používá se po celou dobu vegetace.Použití:

 • Acarcides.Směsi se připravují na základě hub rostoucích v půdě skleníku.Jsou to přirození nepřátelé roztočů, a proto kompozice působí selektivně.V prodeji jsou hotové akaricidní přípravky.
 • Rostliny.Repelenty klíště jsou cibule, česnek, rajčata.Jsou vysazeny ve sklenících, aby oddělovaly parazita od všech ostatních plodin.
 • Natural Enemies.V přírodě existují draví roztoči, kteří se živí pavučinami.Je obtížné je najít, ale v tomto případě rostliny zůstanou neporušené a jejich přirození nepřátelé budou jíst pavoučí roztoče.

Pravidla pro zpracování půdy a skleníků

Bez antiseptického ošetření celé struktury nelze roztočit.Škůdci se dobře hibernaují v zemi a stávají se aktivními s nástupem tepla.Zde jsou úplné metodyzpracování:

 1. Kupte si speciální tyčinky, které se kopají do země.Může to být Etisso, Plant Pin atd. Vlhkost se dostane na tyčinky, rozpustí je, směs ničí všechny škůdce.Složení tyčinek, které jsou pro rostlinu bezpečné, je absorbováno kořeny plodin a činí šťávu nepoživatelnou - roztoč pavouk nebude jíst zeleninu, sát síly z kmene a větví.Tyčinky se používají v každém ročním období, vykopávají se také na zimu v půdě skleníku.
 2. Půdu zbavte 5% síranem měďnatým, 4 až 6% bělidla.Po sklizni rostlin zřeďte podle pokynů.
 3. Opláchněte skleník pomocí bělidla, jako je například roztok bílé barvy.Ošetřte pomocí bloků síry.Dáma se prodává v hotové podobě, pravidla použití jsou uvedena v pokynech.Fumigace plynu - 100% ochrana klíštěte.

Metody fungují nejlépe při použití v kombinaci.

Preventivní opatření

Aby se zabránilo množení klíšťat ve skleníku, zahradníci postupují podle jednoduchých doporučení:

(121
 • škůdci netolerují vysoké teploty a vlhkost - tyto podmínky jsou ideální pro okurky, takže pravidelné opakované postřikování přirozeně ohrožuje hrozbu;
 • vykopávání půdy na jaře a na podzim, sklizeň plevele, odstraňování zbytků rostlin mimo skleník - hlavní způsoby, jak snížit riziko infekce klíšťaty;
 • plevele a tráva se také sklízí kolem skleníku, vysadí se česnek, cibule a pelyňka - tyto byliny pomáhají chránit plodiny před roztoči.
 • Pro zvýšení účinnosti kopání se do zimy vlévají do půdy obecné insekticidy.Hotové sloučeniny jsou v obchodech, používají se proti drátům, roztočům, medvědoku a dalším škůdcům.