Jak se zbavit drátů, medvědů a mravenců na pozemku se zárukou

I nejklidnější člověk bude velmi rozrušený, když uvidí, že plodina v zahradě byla zničena škůdci.A opravdu, málokdo bude mít rád celou sezónu, nebude ochotný pracovat na postelích, aby „krmil“ dráty, mravence a medvěda.Jsou to však oni, kdo ničí díla a ničí i velké plodiny zeleniny a ovoce.Hlodající škůdci se vyznačují neuvěřitelnou plodností, v jedné sezóně může růst několik generací hmyzu.Je nemožné se jich zbavit humánním způsobem, tito škůdci se okamžitě pohybují v tloušťce půdy.Všechny lidové metody chvíli pomáhají, aniž by se odstranil problém v kořenovém adresáři.

Pokud nebudou přijata žádná opatření, počet škůdců se bude každoročně zvyšovat, všechny pokusy pěstovat alespoň něco na místě budou zbytečné.Vyrovnejte se s drátěnými červy, medvědy, mravenci je možné pouze s agresivními chemikáliemi.Metoda není humánní ve vztahu k škodlivému hmyzu, ale bezpečná pro půdu a pěstované rostliny.

Je nezbytné odstranit hmyz vystavený chemickým látkám.Všichni škůdci se plazí na povrch, takže se snadno sbírají, takže je nejedí domácí zvířata - domácí zvířata mohou být vážně otravována.

Obsah

Proč je nutné ničit zahradní mravence, drátěnky a medvědy

Zahradní mravenci jsou hmyz, který se usazuje v koloniích.Anthills dosáhnout významnéhovelikosti.V zahradách jsou nejčastěji hostovány trávníky, hnědé, černé nebo běžné zahradní druhy mravenců.Jako výživa hmyzu slouží housenky, larvy, slimáci - to je plus.Ale když získávají přebytek potravin, mravenci se nekontrolovatelně množí - to je minus.Ničí škůdce, kolonie začne kazit úrodu a může majitele nechat zcela bez zeleniny a ovoce.

Drátěnci jsou všemocní škůdci.Je to louskáček, jehož samice klade až 150 vajec v hloubce 3 cm.Termín přeměny na brouka je 5 let, z nichž čtyři jsou stádium larvy, tj. Drátěný červ.Nejnebezpečnější jsou jednoleté larvy, které potřebují zvýšenou výživu, protože si nevybírají, jedí všechno.Několik generací škůdců se pasou na jednom místě, takže taková armáda zničí úrodu beze stopy.

Medvedka je jedním z nejnebezpečnějších škůdců, které obtěžují zahradníky.Samice snáší až 350 vajec, jejichž zrání nepřesahuje 30 dní.Ve věku 21 dnů je hmyz připraven k páření.To znamená, že během sezóny medvěd zaplní celou zahradu a zničí úrodu pod kořenem.

Škůdci sami projevují svůj vzhled v zahradě:

 1. Drátěné červy kazí řepu, mrkev, brambory a jiné plodiny.Larvy jsou všežravé, protože trpí celá rostlina - od kořene po korunu.Hmyz nese plísňové choroby, škodlivé bakterie.Kolonie drátěných červů může zabít plodinu brambor tím, že vytvoří hlízy.Takové brambory hnijí a nejsou vhodné k jídlu.Škůdce hlodá mladé kořeny ovocných stromů,ničí bobule.
 2. Mravenci milují sladké bobule a ovoce, ale nejsou averzní vůči degustaci řepy a růží, pivoněk a tulipánových cibulí.Všechno, co může být sladké, je kořistí mravenců a cukr je přítomen téměř ve všech kulturách.Užitečné mravence se proto musí také zbavit.
 3. Medvedka ničí celou plodinu bez ohledu na její chuť.Obzvláště miluje brambory a dokáže za týden zničit až 70% mladé plodiny.

Zahradní mravenci vyvolávají nárůst počtu mšic, dalšího nebezpečného škůdce pěstovaných rostlin a ovocných stromů.

Způsoby, jak eliminovat hrozbu

Pivovarnická tráva, postřik rostlin s kyselinou boritou a jinými lidovými léčivy ničí škůdce, pouze dočasně snižuje počet obyvatel.Lovecké pásy na stromech jsou účinné pouze u malých kolonií.Potíž je v tom, že se objevili v zahradě a získali přístup ke sklizni, škůdci sami nikdy neopustí.Nejúčinnější možností je proto použití chemikálií.

Správně vybrané formulace zaměřené na akce pomohou zničit hmyz během 1-2 sezón.

Pravidla pro práci s chemikáliemi

Bez ohledu na vybrané sloučeniny musíte být opatrní a dodržovat pravidla:

 1. Pracujte pouze vrukavice a ochranná maska.Chemikálie 3třída bezpečnosti nepoškozuje osobu, ale osobní ochranné prostředky nepoškozují.
 2. V oblastech zpracování by neměly být žádné děti, domácí zvířata, včetně drůbeže.
 3. Po dokončení postupu zlikvidujte nádobí a obaly spalováním.

Nejvhodnější je pracovat po večeři nebo pozdě večer.Na slunci se ošetření neprovádí, aby nedošlo ke spálení plodin.

Jaké metody používáte k odstranění drátěných červů?
Výsledky
Načítání ...

Jak zničit drátovku

Jako pomocné opatření platí:

 • ruční odběr vzorků při kopání zahrad;
 • uvolnění půdy sběrným drátem;
 • plevel;
 • snížení kyselosti půdy přidáním popela, dolomitové mouky;
 • použití k zavlažování slabého roztoku manganu nebo amoniaku;
 • Výsadba přírodních insekticidů - měsíčky, luštěniny.

Pro ochranu plodin brambor se hlízy před výsadbou namočí do slabého roztoku manganu.

Nejlepší možností pro ovládání drátěných červů je použití Zemlin.Jedná se o insekticid střevního styku.Složení působí na životně důležité funkce, ochromuje škůdce.

Stáhnout „Obrázek louskáčka a jeho larvy -wireworm ” kartofel-pobityj-provolochnikom1.jpg - Staženo 222 krát - 304 KB

Funkce Zemlin:

 1. Doba platnosti do 60 dnů.Lék rozpustný ve vodě dobře proniká do hlubokých vrstev půdy a zabíjí hmyz v různých stádiích vývoje.
 2. Není návykové.Můžete použít 4 roční období v řadě ke zničení veškerého škodlivého hmyzu.
 3. Působí jako profylaxe výskytu drátěných červů a jiných škůdců s cyklem vývoje a reprodukce v tloušťce půdy.
 4. Může být použit pro všechny plodiny jako ochrana před broukem bramborovým, hlístami, hlízami a mrkví atd.
 5. Do jehličnatého dřeva se doporučuje přenést písek nebo piliny.Dávkování 0,5 lžičkynebo 0,7 šálku roztoku v jedné jamce.
 6. Lze použít vodný roztok nebo granule přípravku.Směsi vody jsou účinné během vegetačního období rostlin, granuláty se navíc používají pro kopání půdy na podzim a na jaře.

Zemlin je ekonomickým prostředkem vysokého stupně ochrany před mnoha škůdci.Složení je levné, pracuje jako 4 aktiva a jako preventivní opatření až 2 sezóny.Nemusíte platit déle, škůdci opustí zahradu.

Zemlin se nehromadí v půdě, je bezpečný pro všechny plodiny a neusazuje se v ovocích, kořenech a bobulích.

Je ve vaší oblasti medvěd?
Výsledky
Načítání ...

Způsoby, jak odstranit medvědy

Mezi oblíbené metody patří:

 • pěstování přírodních insekticidů - koriandr, petržel;
 • rozptyl mezi lůžky jehel, rozložení větví olše;
 • zavedení kuřecích trusů do jamek při výsadbě plodin a infuzí kořenového zavlažování na kuřecích trusech;
 • rozptyl naftalenu kolem postelí.

Prostředky a sloučeniny s štiplavým zápachem mohou medvěda vyděsit na krátkou dobu, ale po krátké době se škůdce vrátí.Účinnějším prostředkem je přilákat do zahrady přirozené nepřátele.Ptáci, krtci a polní voli se sami loví jako medvěd, ale poslední dva druhy jsou sami škůdci, takže chemické sloučeniny jsou považovány za nejlepší volbu pro hubení hmyzu.

Medvetox je granulované činidlo, které působí jako návnada na jed.Medvetox lze použít k ochraně sazenic a dospělých plodin.Cílený chemický insekticid také zničí chrupavku, drátěnky, zahradní mravence.Jed patří ke střevním insekticidům.Na jeden hmyz stačí jedna granule.
[Stahování nenalezeno]

Otrávení medvědi se vždy plazí na povrch, takže je třeba je sbírat tak, abyotrávené ptáky a domácí zvířata.Po důkladném vyčištění zahrady lze Medvetox přidat jako profylaktický přípravek na 4 roky.

Vlastnosti Medvetoks:

 1. Jednoduchá aplikace.Granule by měly být rozptýleny po místě a pokryty zeminou.Neovlivňuje žížaly, které jsou užitečné pro provzdušňování půdy.
 2. Granule neztrácí své chemické vlastnosti za deště.Lék udržuje aktivitu po dobu 21 dnů, je neškodný pro životní prostředí a půdu.
 3. Nákladová efektivita je velkým přínosem.Pro zničení medvěda na 1 m2 stačí 3 gramy granulí.
 4. Může být použit na podzim nebo na jaře.K provedení profylaxe je nutné vykopat rýhy hluboké 4 cm s krokem 40 cm a rozložit granule.Zakryjte kompozici trochu půdou, voda dobře - voda zvyšuje vůni příjemnou pro medvěda a škůdci budou jedovat jed s velkou radostí.Na jaře opakujte postup po 3 týdnech.Balení 30 gramů stačí na brázdu 13 metrů dlouhou.

K ochraně sazenic cibule přidejte do každé jamky až 4 granule a zalijte velkým množstvím vody.Doporučený objem vody je 10 litrů na 1 m2 půdy.Chcete-li se zbavit mravenců, rozprostřete granule podél mravenečních cest a posypte trochu půdy.

Co si myslíte, že mravenci jsou více dobří nebo poškozují?
Výsledky
​​
Načítání ..

Jakoodstranit mravence ze spiknutí

Pokud je v rohu zahrady malý mraveniště, je to dobré.Přirození nepřátelé medvěda, drátů, slimáků a dalších škůdců přinesou mnoho výhod.Je pouze důležité zajistit, aby nebylo příliš mnoho mravenců.Jako repelery jsou vhodné měkká činidla:

 • rostliny s ostrou vůní - máta, meduňka, měsíček, jsou vysazeny vedle postelí a pod ovocnými stromy;
 • přírodní insekticidy - česnek, fenykl;
 • lovecké pásy na ovocných stromech.

Hmyz musí být ničen nekontrolovaným množením, zde jsou vhodné jedovaté návnady vyrobené z kukuřičné mouky nebo krupice se speciálním gelem.Zahradníci také používají postřik s tabákovou infuzí nebo posypeme mravenci sodou.Pokud však přidáváte sodu častěji dvakrát za sezónu, můžete vypustit půdu.

Droga Muravin pomáhá zbavit se.Místní agent ničí kolonii všech mravenců v jedné sezóně.Vlastnosti Muravyinu:

 1. Nehromadí se v půdě a je pro kultivované rostliny neškodné.
 2. Nízká spotřeba - pouze 3 gramy na 1 m2 půdy.
 3. Zachovává reaktivitu po dobu 3 týdnů.
 4. Je možné použít jednou.Plochu posypte kompozicí pouze bezprostředně po výsadbě semen nebo sazenic do země.V blízkosti hloubky ne více než 3 cm můžete půdu po ošetření uvolnit.Na 10 m2 stačí 30 gramů mravence.

Po aplikaci toxického léčiva můžete půdu zalévat třetí den.A před měsícemPoužívání mravenců ve sklizni by mělo být přerušeno.