Jak se vyhnout chybám a vrtat dlaždice bez třísek a trhlin

Zdá se, že může být obtížné vrtat dlaždici?Stačí se vyzbrojit správným nástrojem a rovnoměrný otvor pro polici nebo zrcadlo je připraven!Proto se mnoho majitelů domů vyhýbá odborné pomoci.Ale všechno není tak jednoduché.Stojí za to udělat malou chybu a dlaždice budou pokryty malými trhlinami nebo hranolkami.Chcete-li opravit takový nelichotivý obraz, pomůže pouze rozvržení nové dlaždice.Ale vyhnout se zbytečným výdajům pomůže rady zkušených mistrů a poučení z chyb druhých.

Obsah

Nejčastější chyby nových umělců při vrtání dlaždic

Průvodcinemají žádné zkušenosti s vrtáním dlaždic, často dělají banální chyby, což má za následek četné trhliny na povrchu poměrně drahého materiálu.Před provedením oprav se vyplatí seznámit s nejčastějšími chybami, aby byl stavební materiál chráněn před tvorbou třísek a trhlin.Patří sem:

  1. Nesprávné vrubování pomocí improvizovaných nástrojů, které nejsou pro tento účel určeny.
  2. Použití hřebíku nebo pilníku k odstranění horní hladké vrstvy dlaždice.Silné dopady přispívají k tvorbě trhlin a štěpků.
  3. Neprovedení přípravných prací na odstranění horní hladké vrstvy, protože vrták jednoduše sklouzne z povrchu dlaždice a vytvoří hrany na hranách.
  4. Nesprávně vybraná vrtačka, nevhodné velikosti.To negativně ovlivňuje funkčnost zařízení a vede k prasknutí dlaždice.
  5. Použití elektrického zařízení pro vrtání při vysokých rychlostech, když je aktivován režim nárazů.

Plánujete všechny podrobnosti opravy předem nebo podle okolností postupujete?
Výsledky
Načítání ...

Vyberte nástroj proVerlaine

Aby bylo možné pracovat na všech vrtných dlaždice byly provedeny rychle a efektivně, je nutné vybavit speciální nástroj.Nejprve je třeba vzít vrták s různými režimy vysokého výkonu, abyste mohli snadno vrtat dlaždice jakékoli tloušťky.Druhou věcí, kterou budete potřebovat, je vrták na dlaždice, který zabrání zbytečnému poškození povrchu dlaždic.Za dlaždice se často kupují ostré trysky ve tvaru oštěpu s wolframovým povlakem.

Pokud jste plánovali velké řezánídíry, pak v sadě pro wolframové trysky berte diamantové korunky.Pro hladkou instalaci polic, zrcadel a dalších předmětů do interiéru budete potřebovat rovinu.Dirigent vám pomůže vytvořit několik stejných děr a maskovací páska nebo náplast umožní vrtule, aby se pevně zajistila na místě vrtání.

Doporučená četba:

Tipy od zkušených řemeslníků

Pokud se přesto rozhodnete vyvrtat otvory pro police, zrcadla, obrazy aDalší příslušenství do dlaždice po instalaci vlastními rukama, stojí za to využít radu zkušených odborníků, která zabrání připuštění nepříjemných chyb.Mezi tato doporučení patří:

  • Správný výběr místa vrtání.Za tímto účelem se často volí centrální poloha.Čím blíže je vrták k okraji dlaždice, tím vyšší je pravděpodobnost, že dlaždice praskne.
  • Kontrola povrchů, zda nejsou pod dlaždicí prázdné prostory.Ne vždy jsou díry v dlaždici vytvořeny ihned po pokládce.Potřeba vytvořit úchyty pro police a další kusy nábytku nebo doplňků může nastat později.Postupem času se pod dlaždicí vytvářejí mezery.Na těchto místech se mohou během vrtání objevit čipy.Zpočátku musíte zkontrolovat povrch poklepáním na dlaždici.Tlumený zvuk naznačuje nepřítomnost dutin.Pro zvukové zvuky byste měli zvolit jiné místo vrtání.
  • Upevnění vrtáku na pevném místě,tak, aby neklouzala.K tomu přispívá hladká povrchová vrstva dlaždic.Chcete-li se vyhnout podobné situaci s následnou tvorbou třísek, pomůže jednoduchá maskovací páska, která je přilepená k povrchu dlaždice.Alternativně lze použít pásek nebo pásku.
  • Změna vrtáku při přechodu na tloušťku dlaždice.Pro výrobu děr se často používá speciální kachlová pera.Je docela ovladatelný a křehký, proto se nepoužívá k vrtání betonových desek nebo cihel.Pokud se rozhodnete chodit po tloušťce dlaždice, pak je vhodné použít vrták do betonu nebo jiných odolnějších trysek.
  • Správná volba provozního režimu elektrického nástroje.Pro vrtání otvorů je lepší používat zařízení při nízkých rychlostech s předchozím vypnutím rázového režimu.

Podle těchto jednoduchých doporučení se můžete snadno vyhnout osudu nešťastných pánů, kteří dělají banální chyby při vrtání děr v dlaždicích, a můžete provádět vysoce kvalitní opravy se zárukou dlouhodobého výsledku a estetiky!