Jak se trvale zbavit plaku na dlaždici a obnovit jeho bývalý lesk

Prostory vysoké vlhkosti jsou zakončeny keramickými dlaždicemi, které se nebojí změn teploty a vlhkosti.Ale na něm se rychle vytvoří plak: v koupelně a na toaletě je zpravidla vápno a plísně, v kuchyni jsou mastná místa a jiné znečištění.

Dlaždice vyžadují péči.Chcete-li vytvořit čistotu v pokojích, řekneme vám, jak vyčistit stěny a podlahu v koupelně, jak vyčistit kuchyň.

Na první pohled je vše jednoduché: v obchodě musíte koupit chemikálie a vše vyčistit.A pokud jste alergičtí na chemii?Pak pomůže lidová léčba a naše rada.

Obsah

Co je vodní kámen a důvody jeho vzhledu v koupelně a v kuchyni

V koupelnách se vytvářejí vápenaté usazeniny z vápna a soliobsažený ve vodě.Při častém kontaktu vlhkosti s dlaždicí se vytvoří povlak nebo, jak říkají chemici, uhličitan vápenatý.

Upraveno .Míra akumulace minerálních usazenin závisí na tvrdosti vody.

Čím těžší je, tím rychleji se tvoří vodní kámen, který je pak v zanedbaném stavu obtížné odstranit.A co je nejdůležitější, nejenže nevypadá esteticky příjemně, porušuje koncepty čistoty a hygieny, ale také poškozuje dlaždice.Pouze systematické čištění pomůže zbavit se.

Je však zapotřebí soubor opatření, například pokud mísiče unikají, je boj proti plaku zbytečný.Potřeba pořádUdržujte dveře v koupelně otevřené pro větrání a po sprše nebo jiných vodních procedurách je vhodné otřít povrchy, které jsou nejvíce citlivé na vlhkost.

Totéž platí pro kuchyň: větrání a včasné čištění po každém vaření.

Používání domácích chemikálií

Při čištění vodního kamene a jiných znečišťujících látek je nejjednodušším způsobem použití speciálních detergentů nebo čisticích prostředků na dlaždice.Jsou založeny na chloru a kyselině.

Stanovisko odborníka
Evgeny Katyshkin
Specialista na hospodaření v domácnosti a pomocné zemědělství
Můžete pracovat se sprejem a gelem, ale ne s prášky a pastami, které obsahují abrazivní částice.Mohou poškrábat lesk na dlaždicích.

Spreje určené k mytí skla jsou vhodné pro lesklý povrch.Kyslá kompozice je schopna se vyrovnat s jakýmkoli plakem a rozpustit jej.Navíc dochází k současné dezinfekci povrchů v důsledku obsahu alkoholu ve spreji.Po takovém zpracování se dlaždice jednoduše leskne.

Každý však chápe, že domácí chemikálie obsahují nebezpečné složky.Mohou ovlivnit pokožku, ztěžovat dýchání kvůli jejich toxicitě, vyvolat alergickou reakci atd. Kromě toho triky výrobců zruší naše naděje a práce.

Jak často umýváte dlaždice v koupelně a v kuchyni?
Výsledky
Načítání ...

Někteří úmyslně nepíšou celou pravdu, ale zveličují vlastnosti čisticího prostředku.Slíbené čištění silně kontaminovaného povrchu z jednoho času tedy ve skutečnosti nepřináší zázrak.Začneme podruhé, nebo dokonce potřetí, léčbou, vynaložením nového úsilí, dýcháním ve více chemii.

Chemikálie pro domácnost uchovávejte v souladu s pokyny a mimo dosah dětí!Aby se zabránilo požáru, čisticí prostředky umístěte mimo slunce a vysoké teploty.

Tímto řešením lze každý týden umýt podlahy, stěny v koupelnách a v kuchyni: mycí prášek, mycí gel a mycí mýdlo.Po zpracování nezapomeňte povrch důkladně opláchnout, můžete jej otřít do sucha.

Chlor a amoniak

Chlor má specifický zápach, ale bělí a dezinfikuje.Je vhodný pro mytí dlážděných stěn, podlah, je nepřítelem bakterií a plísní, které se schovávají v švech dlaždic.

Chlorové vápno lze zakoupit v prášku nebo tabletách.Jeho obsah je u některých produktů, jako je například bělost, vysoký.

Po omytí kontaminovaných povrchů a instalaci vodíkovým roztokem je otřete čistou vodou, abyste odstranili štiplavý zápach.

Takčpavek také dodává vůni, ale nejen že člověka oživuje, ale je také účinný jako detergent.Roztok amoniaku dobře čistí sklo a keramiku.Při práci s ním bude vyžadovat silnou kapuci nebo přirozené větrání.

K odstranění plaku a nečistot z povrchu keramické dlaždice bude stačit jediné víčko amoniaku na nádrži s vodou.Místo by mělo být ošetřeno hadrem nebo houbou, po chvíli opláchněte.

Použití kyseliny citronové k čištění dlaždic

Kyselina citronová nebo citronové klíny pomohou s čištěním - nazývají se přírodní čisticí a hygienické výrobky.Překvapený?Ano, jsou to kyseliny, které snadno zvládnou plaketu na keramických dlaždicích a rozpouští ji.

Pro takové čištění je vhodné:

 • plátek citronu;
 • vylisovaná citronová šťáva;
 • roztok kyseliny citronové.

Kontaminovanou oblast je třeba dobře otřít a když kyselina působí, očistěte povrch houbou.Získáte příjemnou vůni, lesk, svěžest, hygienickou čistotu.Používejte s alergiemi na citrusové plody.

Další metody, které pomáhají obnovit lesk dlaždice

Existují šetrné metody pro omytí dlaždice, protože existuje dlaždice, jejíž povrch může trpět kyselinami, které ji agresivně ovlivňují.

V tomto případě pomůže zubní prášek:

 1. Z ní vytvořte pastu podobnou kaši a zřeďte ji vodou.
 2. Naneste na dlaždice a nechte látku zaschnout na povrchu.
 3. Pracujte s vlhkou houbou, dokud se neodstraní výsledný plak.
 4. Otřete suchým hadříkem.

Při této metodě nevzniknou žádné skvrny, švy budou bělejší.

Jak však použít k pečení povrchů dlaždic jedlá soda:

 1. Nalijte sodu na navlhčenou houbu a aplikujte ji na problémové oblasti.
 2. Natřete povlak zlehka, aniž byste na keramice zanechali škrábance nebo mikrodohledy.
 3. Zbytek opláchněte vodou.

Jaký je podle vašeho názoru nejlepší způsob, jak se zbavit vodního kamene na dlaždicích?
Výsledky
Načítání ...

Pomůžea běžný mýdlový roztok:
 • zředí mýdlo malým množstvím vody, jak tekuté, tak mýdlo na praní, to uděláte (musíte ho nejprve rozemlet);
 • aplikovat mýdlovou vodu odspodu do požadované oblasti;
 • K odstranění mýdlového roztoku použijte suchý hadřík, který zabrání jeho rozlití.

Pokud tento postup pravidelně opakujete, neuvidíte ve svých prostorách plísně a nepříjemné útvary.

Moderní metody čištění

Můžetezbavte se skvrn na keramických dlaždicích během několika sekund.A v tom vám pomůže parní čistič.Pára rozdělí nečistoty na částice za 5-10 sekund.Po suchém hadříku otřete povrch.Rovnoměrné působení páry eliminuje černou plísní a plísně.

Melaminová houba je účinnou náhražkou čisticích prostředků pro domácnost při mytí vany.

Pěnová melaminová pryskyřice je základem této houby, zde je návod, jak ji použít:

 1. Navlhčit vodou a pouze otřít plakem a skvrnami.
 2. Opláchněte studenou vodou a sbírejte vlhkost hadrem nebo savou houbou.

Jak vyčistit švy mezi dlaždicemi?

Požadovanou barvu spojů dlaždic můžete obnovit pomocí speciálních prostředků:

 • Silite, Fairy, Seth budou vymyty z nečistot a obnoveny barvy.
 • Dojde-li k plísním nebo plísním, můžete si vzít White nebo Domestos.Produkt je nutné nanést na spárovací hmotu, namočit po dobu pěti minut a opláchnout.
​​

Speciální značka pomůže malovat přes nejvíce špinavé švy.Je pouze nutné zvolit vhodnou barvu, natřít a zpracovat brusným papírem.Spárovací hmota bude čistá a stěny nebo podlaha budou opět nové!