Jak se snadno a rychle zbavit lidových prostředků z brouků v Coloradu

Zahradníci bojují s bramborovým broukem po dlouhou dobu.Všechno to začalo v 18. století se Severní Amerikou, ve které tento druh skončil.Hmyz jedl všechny výsadby kultury noční můry.

Chemické metody eliminace jsou často pro člověka velmi toxické.Stále více a více zahrádkářů proto upřednostňuje biologické metody boje proti broukům bramborovým pomocí improvizovaných prostředků.

Obsah

Ruční sběr

Nejoblíbenější a nejúčinnější způsob.Povolání není jedním z nejpříjemnějších, ale pro sklizeň můžete udělat hodně.

Stanovisko odborníka
Elena Pchelkina
Zahradnická expertka
Tato metoda funguje pouze v podmínkách, pokud není tolik přistání a můžete ji zvládnout za jeden den.

Za tímto účelem připravte nádobu s velmi solným roztokem nebo kerosenem, do které budou ponořeny shromážděné chyby a jejich larvy.Taková tekutina dezorientuje hmyz a nemůže odletět.

Stáhnout „Ruční sběr brouků Colorado“2.jpg - Staženo 29 krát - 302 KB

Netlačtebrouci přímo na zemi, jsou houževnatí a mohou se i nadále množit.

Po prohlídce všech keřů shromážděných brouky z Colorada hoří.

Cibule a česnek

Tyto rostliny produkují vynikající infuze insekticidů:

Doporučujeme přečíst:
  • Potřebujete 200 g cibule slupek a několik hlavic česneku, rozmačkaných do kaše.Směs se nalije do 10 litrů vody a vaří se několik hodin.Výsledný bujón se filtruje přes sýr a přidává se voda do 10 litrů.Oholte mýdla tak, aby produkt přilnul lépe k povrchu listů.
  • Můžete použít infuzi cibule.Nalijte 1/3 cibule slupky do 3-litrové nádoby a nalijte teplou vodu na vrchol.Nechejte 2-3 dny na chladném místě bez slunečního záření.Kapalina se nechá projít tenkou látkou, zředí se jí 1/2 vody a přidá se mýdlová mýdla.
Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Postřik se provádí ráno, v raných stádiích vývoje rostlin, kdy hmyz ještě neměl čas se množit.

Stáhnout „Brouci bramborové“5.jpg - Staženo 26 krát - 104 KB

Popel ze dřeva

Prosetý popel je účinným způsobem, jak se zbavit brouků.Ráno, když se na listech nebo po silném dešti hromadí kapky vody, se rostliny vylijí popelem.Za tímto účelem utratíte 10 kg popela na sto dílů.Po dvou dnech zemře škůdce Colorado.

Mladé keře brambor se zavlažují roztokem na bázi popela 1 kg na 5 l.voda.Takže se ukázalo, že koncentrát trvá jen 1 litr.a zředěný v 5 litrech.vody, získaný produkt se postříká výsadbou.

Postup se provádí v průběhu sezóny několikrát, dvakrát před vegetačním obdobím a 1krát za rokměsíc poté.

Suchá hořčice a ocet

Brouci prostě nemohou takové specifické vůně vydržet a pokusit se opustit své stanoviště.Hořčice je přírodní repelent, který chrání před mnoha druhy škůdců.Ošetřená rostlina ztrácí svou přitažlivost pro brouky.

Jak se vypořádáte s invazí brouků v Coloradu?
Výsledky
Plnění ...

Nejprve připravte hořčičný roztok: 3 lžíce.lprášek nalijte 1 litr.voda při pokojové teplotě.Nechejte směs dva dny a potom chujte 3 l.voda.Přidá se k získaným 100 ml kyseliny octové a postřikuje se noční kultura.

Pokud potřebujete koncentrovanější složení, pak se na 1 kbelík vody odebere 100 ml octa, balení suché hořčice, 100 ml terpentýnového oleje, 2 šálky infuzní pelyněku a 300 ml cibule.Přidejte ke všemu několik hlavic česneku a promíchejte.Postřílejte sazenice tímto smrtelným jedem.

Doporučená četba:
Piliny

Brouk obchází mulčovací pozemky.Hmyz, který posype čerstvými pilinami, cítí vůni a „vystrašený“.Týden piliny vylejte na postel před týdnemkvetení a během vegetačního období 2krát měsíčně.Po vegetačním období 1krát za měsíc.

Ořech

Roztrhněte 1 kg zelených listů z dospělého stromu a nalijte je do kbelíku, zalijte 10 l.vroucí voda.Zakryjte a nechte ho vařit týden.Po stárnutí napněte infuzi a zavlažujte výsadbu.

K 10 l se přidají sušené 300 g listy a skořápky.vroucí vodou a nechte týden.Nalijte na sýr, dekantujte sraženinu.Nastříkejte rostliny.

Poškození způsobené bramborovým broukem

Stupeň poškození se posuzuje podle povahy škod způsobených plodinám a úrovně odolnosti vůči hmyzu.Závisí to na počtu bramborových brouků v Coloradu a na jejich vířivosti.

Podle vašeho názoru je nejlepším způsobem, jak se zbavit brouků v Coloradu?
Výsledky
Načítání ...

Brouk za krátkou dobují celý bramborový keř, jíst zelenou část.Produktivita prudce klesá několik desítekkrát, nebo nebudou nové brambory vůbec.

Hmyz raději spoléhá na zdravé mladé výhonky přenosem háďátek brambor.