Jak se rychle a snadno zbavit čerstvých a starých žlutých skvrn na bílých věcech

Je to hezké koupit bílé tričko nebo halenku, ale v procesu nošení nenávistných žlutých skvrn z potu nebo nesprávné péče se objevují.Skvrny se jedí do tkáně a špatně se vylučují.Zdá se, že věc může být vyhozena.

Existují metody, které pomáhají zbavit se znečištění, které jsou vyrobeny z improvizovaných prostředků.

Obsah

Proč se na bílých věcech objevují žluté skvrny?

Vzhled nažloutnutí na bílém oděvu je spojen s:

 1. Potením .Močovina ve složení potu proniká vlákny tkáně a usazuje se.Pomohou pouze hygienická opatření.Umyjte podpaží teplou vodou a mýdlem a aplikujte prášek lanolinem.To platí zejména v žáru.
 2. Postřik parfému na oděvy .U některých typů parfémů ve složení oleje a parfémy samotné mají nažloutlý odstín.
 3. Žehlení .Při volbě nesprávného režimu je možné získat žluté skvrny.
 4. Nepraný prášek .Některé typy výrobků potřebují k mytí více času, po omytí budou mít nažloutlý odstín.Opakované oplachování situaci zachrání.
 5. Nadměrná vlhkost v bytě .Oblečení by mělo být větráno na balkóně nebo v teplých sušičkách.
 6. Dlouhodobé skladování ve skříni .Věci zežloutly ze stáří, takže někdy stojí za to si vzpomenout na vaše oblíbená bílá trička, není-li jim třeba se rozloučit.

Jak se zbavitnažloutlost na oblečení, které dluh ležel ve skříni?

Jedlá soda ve směsi s peroxidem vodíku (1: 1), každá po 2 čajových lžičkách, se nalije tekutým mýdlem.Směs se míchá, dokud není hladká a hustá.Přidejte směs ke skvrně a počkejte 20 minut.Nečistoty otřete ubrouskem, umyjte je v pračce a přidejte odstraňovač skvrn.

Pokud zůstane nažloutlé, namočte předmět do pracího prostředku octem (1 čajová lžička).Do kaše promíchejte sodu a vodu, naneste na skvrnu a nechte působit 2 hodiny.Opláchněte dobře poté.

Peroxid vodíku dobře odstraňuje skvrny z oděvů.Naneste několik kapek bodově a sledujte proces tvorby pěny.Opláchněte tekoucí vodou a omyjte.

Jaký je podle vašeho názoru nejlepší profesionální odstraňovač skvrn z chemikálií?
Výsledky
Načítání ...

Aspirin se rozmělní na prášek a míchá se s vodou, dokud se úplně nerozpustí.Směs se umístí na produkt a namočí se do vody.Po 2 hodinách se můžete dostat a opláchnout.

Jak odstranit čerstvé žluté skvrny?

Čerstvé nečistoty se mnohem snáze čistí.

Existuje několik způsobů:

 1. Mýdlo na praní .Bude vyžadováno mýdlo v koncentraci 72%.Skvrna je mýdlová, promyta a poslána do pračky s dvojitým množstvím prášku.
 2. Suchý alkohol .Rozdrťte tabletu alkoholu a tečky skvrny.Předmluva je namočena ve vodě.Zbývající látku opláchněte teplou vodou.
 3. Soda s octem, peroxidem a saponátem. Dávky 2: 1: 4: 1 polévkové lžíce.Smíchejte všechny ingredience a naneste na místa štětcem třecím pohybem.Nechte působit 3 hodiny.K praní.

Metody odstraňování v závislosti na materiálu

Pro různé tkáně by měla být použita jiná činidla pro čištění skvrn:

 1. Bavlněná tkanina .Vařte 3 hodiny s mýdlem na prádlo.Nebo použijte směs soli a amoniaku.Nalijte vodu do třílitrové pánve, přidejte sůl 1 čajovou lžičku a amoniak na každý půl litru vody.Nechte věc chvíli chvíli v roztoku, umyjte se.
 2. Hedvábná tkanina .Krystaly hyposulfitu se rozpustí v 0,25 litru vody.Navlhčete v roztoku hadr a otřete nečistoty.Opláchněte produkt pod chladnou vodou.
 3. Vlněná tkanina .Nastrouhejte 72% pracího mýdla na struhadle asi 30 gramů, smíchejte s 0,25 litru vody.Porazte pěnu.Na skvrnu naneste pěnu a nechte působit 3 hodiny.Praní na „ruční mytí“ speciálním nástrojem na vlnu.

Lidové léčivé přípravky pro odstranění žlutých skvrn

Hořčičný prášek je velmi vhodný pro výrobky z vlny a hedvábí.Zvládnutí skvrn se žlutým potemtučné znaky a šedý povlak.5 lžic prášku rozpusťte v 5 litrech horké vody.Roztok trvá asi 2 hodiny.Dekantovaný sediment.Spusťte produkt do něj a počkejte 2-3 hodiny.Opláchněte a omyjte.

Kyselina citrónová

Vhodné pro jakoukoli tkáň.Má schopnost bělit, takže se dokáže vypořádat s různými skvrnami.

Ve 100 ml vody se zředí 15 gramů kyseliny citronové.Zahřívejte ve vodní lázni na 70 stupňů.Spusťte špinavou věc a počkejte 10-15 minut.K praní.

Stanovisko odborníka
Evgeny Katyshkin
Specialista v domácnosti a pomocném zemědělství
Kontaminaci můžete nastrčit kouskem citronu a nechat působit 15 minut.Poté položku umyjte ručně.
Nečistoty můžete nastrčit kouskem citronu a nechat je 15 minut.Poté položku umyjte ručně.

Pravidla péče o bílé oblečení

Hlavním pravidlem pro všechny bílé předměty není praní barevnými předměty.

Bílé prádlo umyjte po dvou prstech.Všechna místa potu, kosmetiky, jídla atd. Se rychle zviditelní.

Můžete bělit, ale pečlivě.Tkanina v důsledku mnoha bělících látek ztrácí svoji pružnost a stává se tenčí.Tuto práci provede pouze kyslík obsahující bělidlo.Důkladně opláchne a nedeformuje strukturu vláken.Nebude mítalergická reakce.

Znalecký posudek
Evgeny Katyshkin
Specialista v domácnosti a pomocném zemědělství
Všechny syntetické textilie netolerují chloraci, šednou a žlutou.

Po praní barevných oděvů v psacím stroji je lepší podruhé vyprázdnit prázdný a oplachovací režim.Buben bude očištěn od barviv, mýdla a nečistot.