Jak se připravit na krizi, abyste ušetřili peníze a nervy?

Při přemýšlení o finanční situaci rodiny byste měli být v bezpečí, zvážit všechna rizika a „položit slámu“, abyste se dostali z nejnepříjemnějších situací.Warren Buffett, jeden z nejúspěšnějších investorů na světě, říká: „investor nemá právo být optimistický.“Podívejme se, co přesně stojí za to v takové situaci, aby vás finanční krize neznepokojila.

Rubl se několikrát oslabil, což vedlo lidi k pokraji hospodářské katastrofy.V tomto případě:

  • Nikdo neví a nemůže předpokládat, co nás v budoucnu přesně čeká a kdy začne nová finanční krize, na kterou již varují analytici a odborníci.
  • Je nutné se na každou situaci předem připravit a zvážit možnosti rozvoje událostí.Hlavní věc je být připravena na to nejhorší.

Je nesmírně důležité zachovávat opatrnost a diskrétnost, neprovádět žádná impulzivní opatření a snažit se minimalizovat finanční ztráty.A samozřejmě neztrácejte nervy - finanční katastrofy jsou bohužel ve světě peněz zcela normální jevy a nikdo z toho není v bezpečí.A pokud se připravíte správně, nevzniknou žádné zvláštní ztráty.

Podle analytiků čelí ekonomiky každé země vážným finančním problémům jednou za deset let.Dnes jsme svědky zhoršení situace v důsledku obchodních válek, napjatých geopolitických podmínek, vlny sankcí, voleb, cenových výkyvů a dalších událostí.Nálada občanů klesá, důvěra ve vládu klesá, lidé začínajípochopit, co přesně očekávat v blízké budoucnosti.Ale stojí za zmínku, že s pečlivým a pečlivým přístupem k penězům dostáváme čas nejistoty, to znamená, že příležitost ztratit vše nebo hodně získat.

Obsah

Udělejte hnízdní vejce

Toto bude NZ, jehož velikost je určována každou rodinou jednotlivě.Nejlepší je vytvořit airbag na rok, který bude žít 12-15 měsíců, bez zběsilého hledání zaměstnání a snížení nákladů.Tato zásoba peněz by se nikdy neměla dotýkat, přesně dokud nenastanou ty nejčernější časy.

Úvěry co nejvíce uzavírají

Platby z půjček, splátek a jiných plateb podkopávají již tak nejistou finanční situaci, takže stojí za to se zbavit dluhů.Nejjednodušší způsob, jak zacházet s půjčkami jako se špatnými návyky, je přestat s cílem přežít.

Pokud není možné zaplatit celou částku dluhových závazků, například hypotéky, měly by se zvážit možnosti restrukturalizace dluhů.Může to být přepočet, převod dluhu do jiné banky za nižší úrokové sazby a další způsoby, jak pomoci snížit výši měsíční splátky.

Peníze by měly sloužit a neměly by být pánem

Pro co žijete?Vydělávat peníze a platit půjčky, nebo vám finance dávají příležitost žít normální život?Pokud je to první, naléhavě změňte priority investováním části platu do ziskových projektů.I když investujete 10–15% z každého platu do výnosného podnikání, po chvíli můžete získat dobrý nárůst a dovolit si mnohem víc.

Nejziskovější investice se otevírají právě v době finanční krize - v důsledku paniky se hodnota aktiv snižuje.Toto je zákon trhu, stačí ho použít.

Závěr:

  1. Připravenost na krizi sníží negativní důsledky finančního poklesu.
  2. Existují příležitosti, jak se stát mnohem bohatším nebo ztratit vše, co se jim podařilo získat.

Muž sám se rozhodne, kterou cestou se vydat, je na čase si vybrat.