Jak samostatně vyrobit střechu na prodloužení domu

Pokud se rozhodnete postavit přístavbu domu, je důležité si předem promyslet, jaký typ střechy použijete a jak ji propojit se stávající konstrukcí.Nejjednodušší způsob, jak vybavit přístřešek střechy nad připojenou částí domu.Lze jej jednoduše namontovat a snadno kombinovat s budovami a střechami jakéhokoli typu.V našem článku se blíže podíváme na to, jak se vyrábí přístřešek přístřešku domu.Tvar šikmé střechy je tak všestranný, že může jít až k domům se šikmou střechou i plochými střechami.

Obsah

Úhel sklonu

Při provádění střechy s jedním sklonem je velmi důležité zvolit správný úhel sklonu svahu.Na tom závisí trvanlivost struktury a efektivní odstraňování dešťové a tající vody.Při instalaci šikmé střechy ovlivňují výběr úhlu sklonu následující faktory:

 1. Tvar stávající střechy domu. Je-li dům jednopatrový, musí být střecha přístavby napojena na stávající konstrukci.Je mnohem snazší, když je prodloužení provedeno níže než samotný dům, v tomto případě lze zabránit spojení obou střech.
 2. Počasí. Pokud je ve stavební oblasti velké množství srážek, měl by být sklon co největší, aby bylo možné účinně odstranit vodu a sníh z povrchu střechy.
 3. Je-li soukromý dům umístěn v oblasti, kde dominují silné větry, je lepšísnížit sklon na minimum,snížit vinutí střechy.
 4. Při výběru úhlu sklonu je stejně důležité vzít v úvahutyp střechy , tj. Vlastnosti povlaku.Pro rozšíření soukromého domu můžete tedy použít následující typy zastřešení:
 • minimální sklon střechy potažené břidlicí nebo přírodními dlaždicemi může být 22 °;
 • střešní materiál ve dvou vrstvách lze použít na střeše s minimálním sklonem 5 °, pro třívrstvé zařízení je tento údaj 10 °;
 • pro vlnitou střechu je minimální sklon 12 °;
 • Ondulin lze umístit s minimálním sklonem 6 °;
 • u kovové dlaždice je tento ukazatel 14 °;
 • měkké dlaždice se pokládají na střechu se sklonem nejméně 11 °.

Výběr materiálů

Před vytvořením střechy na příloze byste měli předem promyslet a zakoupit potřebné materiály.K rámování zařízení se zpravidla používá dřevěný krokev.Krovy a další nosné rámové prvky jsou nejlépe vyrobeny z jehličnatého dřeva s obsahem vlhkosti nejvýše 15%.Všechny dřevěné konstrukce musí být ošetřeny antiseptiky, aby byly chráněny před rozpadem a retardéry hoření, aby se zabránilo požáru.To vše výrazně prodlouží životnost střechy.

Krokve se nejlépe vyrábějí z tyče o průřezu 50x150 mm.Instalační krok krovu je 90 cm, budete však potřebovat nejen krokve, ale také Mauerlatův nosník (sekce 100x100), stejně jako běh, který bude připevněn k domu a stane se oporou pro horní hranu krokví.Je třeba připomenout, že to nebudemezvážit složitější uspořádání střech nad nástavbami, protože v tomto případě bude zapotřebí přesných výpočtů a většího počtu dřevěných rámových prvků.

Existují různé možnosti střechy pro přístavby.Mohou být větrané nebo ne, kombinované, s nebo bez podkroví.V každém případě musíte použít hydroizolaci.Pro tyto účely můžete vzít speciální fólii nebo střešní krytinu.

Důležité: Při výpočtu požadovaného množství materiálů (izolace, střešní krytina, hydroizolace) je třeba při ořezávání, překrývání nebo spojování brát v úvahu 10-15%.

Pokud potřebujete izolovat střechu nástavce, budete potřebovat izolační materiál.Je lepší vzít desky z minerální vlny.Jsou dost tvrdí a ohřívají dobrou práci.

V případě, že střechu přístavby provedete vlastními rukama, budete potřebovat upevňovací prvky.Hřebíky a šrouby se kupují na základě toho, že na každý metr čtvereční vrstvy bude potřeba přibližně 10 kusů.

Opěrná jednotka

Před provedením střechy přílohy je třeba pečlivě zvážit propojení domu a přílohy.Ukotvení střechy přístavby stěnami stávajícího domu může být boční a horní.V prvním případě je nástavec umístěn tak, že sklon střechy bude mít sklon podél jedné ze stěn domu.V druhém případě se horní část přiblíží ke zdi domuvodorovná úsečka.Jinými slovy, kůlna střecha může sousedit s domem buď v úhlu, nebo v přímé vodorovné linii.

Při spojování stávajícího domu a střechy můžete použít jednu z následujících metod:

Doporučená četba:
 1. Upevnění pomocí kolejnice se provádí v již postavené zdi domu.Chcete-li to provést, v požadované výšce ve zdi, je nutné provést stroboidní hloubku 25 mm.V této drážce je umístěno těsnění, které je dodáváno s dokovací lištou.Těsnění musí těsně vyplnit celou drážku.Poté pracujeme v následujícím pořadí:
 • Těsnicí pásek je nutné upevnit hmoždinkami nebo samořeznými šrouby.
 • Dále je tato tyč připevněna ke stropu přes nástavec pomocí stejných šroubů.Obvykle jsou přišroubovány do horní vlny střechy.
 • V důsledku toho se těsnicí pásek rozšíří na střechu o 10 cm.
 • Stroboskop je pokryt silikonovým tmelem.

Pozor: Je zakázáno kopat zdi panelového domu.Tím se výrazně snižuje jejich únosnost.

 1. Pokud prodlužovací rampa sousedí s domem podél nakloněné linie, bude ohyb extrémní střešní fólie fungovat jako těsnicí pásek.Ořízne se a ohne se na stěně domu tak, aby jej kryla do výšky 5 cm. Dále je nainstalována lišta, která zakrývá horní část plachty.Přes bar sámtvarový prvek je připojen.
 2. Jemnější způsob navrhování podpůrného uzlu se nazývá flash.Je vhodný pro pěnové a cihlové zdi.Trvanlivý a pevný kloub se získá použitím geotextilií a tmelů.Tento způsob uspořádání spojovacího uzlu je velmi jednoduchý a provádí se v tomto pořadí:
 • Povrch stěny je pečlivě připraven.Cihla je omítnutá, beton je základním nátěrem, hladké povrchy jsou odmasteny.Sloty a otvory jsou pečlivě potaženy.
 • Aplikujeme první vrstvu tmelu a dobře ji vyhladíme.
 • Aplikujeme a lisujeme připravený segment geotextilií.
 • Dále provádíme další vrstvu tmelu.
 • Po třech hodinách zopakujte aplikaci tmelu.
 • Po dni, kdy tmel schne, můžete na barvu stěn domu aplikovat barevný povlak.

Na fotografii na síti najdete možnosti rozšíření, pokud jsou jeho střecha a střecha domu spojeny pod určitým úhlem.Je třeba poznamenat, že tato možnost je mnohem jednodušší provést ve fázi výstavby domu.Pokud se přístavba staví v blízkosti již postaveného domu se střechou, pak tato konstrukce ovlivní střechu domu a může vyžadovat její změnu.Proto je mnohem lepší, když střecha k rozšíření domu přiléhá ke stěně konstrukce pod převisy její střechy o 5 až 10 cm.

Posloupnost prací

Když jste přišli na prodloužení nebo spíše jeho stěny, můžete začít stavět střechu.Zvažte možnost, když se střecha nástavby spojí se stěnou domu v přímé liniilinky.V tomto případě trámy na jednom konci spočívají na jedné podélné stěně nástavce a pro podporu druhého konce je nutné upevnit vodorovný nosný nosník na stěnu domu.

Tento paprsek plní stejné funkce jako Mauerlat, na kterém trámy spočívají svým spodním koncem.Trám musí být připevněn co nejpevněji na zeď domu, protože krokve na něm spočívají.Pro instalaci trámů do Mauerlatu jsou vyříznuty speciální drážky.

Důležité: čím větší je sklon střechy a hmotnost střešní krytiny, tím masivnější a silnější by měl být Mauerlatův nosník, který je připevněn ke zdi domu.

Další práce se provádějí v tomto pořadí:

 1. Po položení a upevnění Mauerlatových tyčí přistoupíme k instalaci krokví.Optimální sklon krokví je 80-90 cm, ale ne více než 1 m. Při instalaci krokevního systému je důležité dodržovat stejný sklon všech krokví.
 2. Dále pokládáme hydroizolační materiál.Přes ramena krokví se převalí plastová fólie nebo střešní materiál a připojí se k nim pomocí sešívačky konstrukce.V tomto případě se pásy materiálu pokládají s přesahem a spoje se lepí páskou.
 3. K větrání prostoru pod střechou nad hydroizolací se protikusové kolejnice přibijí k krokvím.Jedná se o tyč 3-4 cm vysoká, která vám umožní získat potřebnou ventilační mezeru.
 4. Nyní můžete provést bednu.V závislosti na zvolené střešní krytině může být spojitá nebo vzácná.Kontinuální bednamůže být vyrobena z desek, OSB nebo překližky odolné vůči vlhkosti.Pro výrobu řídkých beden se používají desky.
 5. Poté můžete začít pokládat střešní materiál od spodní části rampy k její horní části.
 6. Spojení střechy se stěnou domu je nejzranitelnější vůči prosakování, proto musí být obzvláště pečlivě chráněno před prosakováním.K tomu je zde instalována speciální ochranná zástěra z pozinkované ocelové střechy.Podrobně jsme popsali možnosti implementace křižovatky.

Je třeba dodat, že je možné vyrobit dvojitou zástěru, aby se vytvořila vzduchotěsná opěrná jednotka, aniž by se rozbily stěny.V tomto případě je horní tyč položena na spodní část.Poslední fází bude šití koncových částí konstrukce deskami a uložení přesahů okapů.