Jak s jednou svíčkou můžete zahřát malou místnost nebo skleník v zemi

Pokud je zima a v místnosti nebo v zemi nedochází k vytápění, nespěchejte, abyste dostali elektrický ohřívač - „ohřívač svíček“ rychle zvýší teplotu v místní oblasti.Originální svícen pomůže zahřát bez elektrické energie, ve stanu na pikniku nebo v jiných extrémních situacích.Je zřejmé, že není schopen vyměnit topný systém, ale je vhodný pro dlouhodobé vytápění místní zóny.

Obsah

Konstrukční vlastnosti tepelné jímky

Výška zařízení je pouze 23 centimetrů, šířka je o něco více než 18 cm.přes hořící svíčku.Takový systém vytvořil Doyle Doss a má několik pozoruhodných charakteristik:

  1. Hrnec je pouze viditelnou částí struktury.Ve skutečnosti existují tři hrnce, všechny z různých průměrů a zasazené do sebe.
  2. Silné kovové upevnění šroubu prochází otvory ve dně nádob.Čep je vybaven podložkami a maticemi.Jsou potřeba k opravě hrnců tak, aby mezi nimi byla mezera.Vzduchový polštář pomáhá udržovat a přenášet teplo.
  3. Labyrintový uzávěr shromažďuje teplo ze svíčky.Centrální tyč je zahřívána otevřeným plamenem, předává teplo keramickému víčku, které postupně uvolňuje teplo do místnosti.

Místo svíčky je vhodná žárovka, která funguje stejně dobře, ale vyžadujeelektřina.Svíčka je energeticky nezávislý zdroj, který je vždy po ruce.

Podobný topný systém lze vyrobit samostatně, aniž byste museli za vývoj autora platit příplatek.Tento způsob nebo podobný princip vytápění místnosti byl používán již dříve, protože hrnčířské řemeslo se objevilo už dávno.Až nyní byl patent patentován a přidal několik podrobností, ale princip zůstal stejný.

Líbilo se vámmyšlenka na svíčku?
Výsledky
Načítání ...

Kdy a kde použít

Navrhovaný ohřívač lampy v žádném případě nenahrazuje topný systém a je považován za záchranu v nouzových situacích.Takto můžete například zahřát stan, skleník nebo pracovní prostor, když nemáte přístup k jiným zdrojům tepla.

Hotová jednotka je vybavena stojanem pro ohřev hrnce s jídlem.Je však třeba si uvědomit, že keramika je inertní materiál, který se musí nejprve zahřát.Teprve poté začnou hrnce vydávat teplo.Sám vynálezcekonstatuje, že zahřátí celé kapuce trvá až 4 hodiny.Poté energie vstupuje do místnosti s nepřetržitým přísunem energie a bude fungovat, dokud bude hořet plamen, tj. Svíčka.

Aby se zabránilo hrncům získat vlhkost, musí být uloženy v plastovém sáčku.Podle výpočtů pana Dossa obsahuje jedna vosková svíčka 4,25 oz vosk téměř tisíc britských žárů.V obvyklých parametrech se jedná o 120 gramovou svíčku, která obsahuje 1,1 megajoulu tepelné energie.

Doba hoření svíčky je asi 20 hodin, výkon je 55 kJ /hod, to je 15,3 wattů.Ne moc, ale dost, aby vás udržoval v teple v malé místnosti nebo v kempu.Pokud si vezmete svíčku z čistého vosku, je výroba energie o něco menší než u zdroje parafínového tepla.

Volba uživatele závisí na tom, zda použít takovou lapač tepla.Je zřejmé, že svíčka zjevně není konkurentem olejového radiátoru s výkonem do 2 kW.Ale na druhé straně energeticky nezávislý zdroj, který je vždy po ruce a pracuje bez elektřiny.Pro použití zařízení existuje pouze jedna podmínka - nenechávejte jej dlouho bez dozoru.Jedná se o otevřený plamen, který i v malých objemech může přinést spoustu velkých problémů.

Jednoduchá a levná alternativa k drahým autonomním zařízením je užitečná pro obyvatele soukromých domů, znalce cestování do míst daleko od civilizace a dokonce i do bytu, pokud se časté vyskytnou výpadky proudu.Navíc, použitítrochu úsilí, taková „tepelná pasti“ učiní z každého pána domova.Zařízení zahřeje chalupu během večerního chlazení.
Fotografie domácích svíček na svíčky s keramickými hrnci