Jak rychle umýt mastné a zažloutlé pěnové stropní dlaždice v kuchyni

Čištění stropu v kuchyni je postup, který může trvat dlouho.Místnost neustále mění teplotu a vlhkost, povlak absorbuje pachy, je vystaven působení páry - to vše vyvolává tvorbu nečistot.

Pokud do vůní přidáte nepřítomnost extraktu, vyhoření se rychle usadí na stropě nebo se objeví mastná místa.Abyste eliminovali znečištění, nemusíte běžet do obchodu za drahé sloučeniny, stačí obvyklé komponenty, které jsou v každé kuchyni.

Obsah

Různé dlaždice - různé nečistoty

Druh povlaku určuje jeho vlastní pravidla čištění.Zejména:

 1. Vstřikovací dlaždice .Mají vodu odpuzující vlastnosti.Lze prát mýdlem a vodou.Nemohou vydržet přímé sluneční světlo, pokud jsou vystaveny světlu, zbarví žlutě.
 2. Lisované prvky .Porézní dlaždice, absorbující vodu, zápach, špína.Lepení v kuchyni by nemělo být, protože znečištění je velmi obtížné.Dlaždice vyžadují pravidelné suché čištění prachu, nelze je umýt vodou.Pokud se objeví trvalé skvrny, musí se vyměnit obložení.
 3. Vytlačované dlaždice .Prvky jsou chráněny před prachem, mají vodoodpudivou vlastnost.Povlak neshromažďuje nečistoty, saze, během deformace se narovnává a vrací se do své původní velikosti.Lze je čistit suchým a mokrým způsobem.používat mýdlové výrobky.

Příčiny znečištění

Před volbou metody čištění je nutné pochopit druh znečištění:

 • Prach,tuk .Kapky tuku váží prach, který se usazuje na povrchu povrchové úpravy.Od této chvíle se prach stává lepkavým, je obtížné ho čistit.
 • Kouř .Z cigaretového kouře nebo kouře z pánve se podšívka zbarví žlutě, skvrny je obtížné omýt.
 • Vlhkost .Nadměrná vlhkost může způsobit tvorbu plísní a plísní.
 • ​​
 • Hmyz .Skvrny od komárů a body z mušek způsobují velké potíže.Čištění je složitější, pokud jsou vyražené dlaždice na stropě, v tomto případě pomůže pouze síť proti komárům.

Pravidelné suché a mokré čištění vylučuje nutnost umývat staré komplexní skvrny.Polystyrenové dlaždice by nikdy neměly být čištěny rozpouštědly.

Jak a co mýt dlaždice na stropě

Texturovaná povrchová úprava vypadá krásně, ale mytí trvá mnohem déle.

A s čím myjete v kuchyni pěnové stropní obklady?
Výsledky
Načítání ...

Pracovní algoritmus:
 • pro oprášení povrchu měkkým kartáčem nebo vysavačem;
 • Vyloupněte prohlubně tenkým kartáčem;
 • bije koncentrovaný prací roztok do pěny;
 • aplikovat pěnu na kontaminaci porézní houbou;
 • čisticí roztok odstraňte hadříkem;
 • k vypláchnutí obložení použijte čistou vodu;
 • ošetřují povrch ze stříkací láhve a okamžitě odstraňují vlhkost měkkými ubrousky.

Hotové čisticí prostředky

Jako improvizované hotové čisticí prostředky pro dlaždice se používají:

 1. Mýdlové směsi na nádobí .Měli byste si vybrat jednoduché směsi bez parfémů a barviv.Naneste v koncentraci 1 lžíce.lna 1 polévková lžíce.teplá voda.
 2. ocet .Voda s octem 5: 1 pomáhá rychle odstranit žloutnutí, omýt mýdlové pěny.
 3. prací prostředky pro děti .Místo mýdlového prostředku na mytí nádobí lze použít látku bez vůně.
 4. Bělicí prostředky .Kyslíkové bělidla odvádějí dobrou práci se žlutými skvrnami.

Použití chlorových bělidel je přípustné v malém množství, místně a pouze na těžkých znečišťujících látkách.

Lidové léky

Vždy bude doma nahrazena hotová prodejní jednotka.Co mohu použít k mytí dlaždic.Zvažte nejjednodušší a nejdostupnější možnosti.

Mýdlo na praní

Nastrouhejte kousek mýdla na hrubé struhadlo, odštípněte hranolky v horké vodě.Koncentrace by měla být jako želé.Ochlaďte kapalinupěnit, nanést na dlaždici a nechat stát po dobu 5 minut.Poté zbývající nečistoty odstraňte pěnovou vložkou, opláchněte povlak vodou a octem.

Soda

Jedlá soda dělá vynikající práci s jakýmkoli typem kontaminace.

Jaký materiál jste použil pro stropy v kuchyni?
Výsledky
Načítání ...

Použijte toto:
  )
 • k promytí nažloutlosti zředíme 2 lžíce.lsoda v 0,5 l teplé vody;
 • , aby se odstranilo místní znečištění, vyčistěte špínu sodou a octem - 1 polévková lžíce.lkapka soda 2 kapky octa, rozetřete skvrnu pěnou, setřete nečistoty po 2 minutách;
 • pro odstranění mastného prachu smíchejte 1 polévková lžíce.lsoda s 1 polévkovou lžičkou.lsůl, zředit 0,5 l teplé vody, oplachovat.

Amoniakový alkohol

Je nutný alkohol, nikoli tinktura.K odstranění nečistot je nutné napustit vatový tampón nebo ubrousek alkoholem a potom jemně otřít špínu z dlaždice.

Stanovisko odborníka
Evgeny Katyshkin
Specialista na hospodaření v domácnosti a pomocné zemědělství
Alkohol lze nahradit vodkou bez přísad.ProOdstraňování obtížných starých skvrn se nejlépe provádí stříkací pistolí, která okamžitě odstraní špínu ubrouskem.
​​

Guma

Papírnické příslušenství čistí lépe než jakýkoli jiný produkt.Můžete vymazat gumu černými tečkami, skvrnami nažloutlosti.Žvýkačka nebude zvládat pouze mastná místa, zbytek bude odstraněn beze stopy.

Guma je nejvhodnější pro čištění vyražených dlaždic, které nevydrží mokré čištění.

Kyselina citronová

Koncentrovaný roztok 1 lžička.citrony, 2 lžičkysoda a 0,5 lžíce.voda vymyje přetrvávající žlutost.Mříž by měla být rovnoměrně rozložena po povrchu dlaždice, po 15 minutách odstraňte špínu ubrouskem, opláchněte povlak vodou a octem.

Vzhledem k tomu, že dlaždice umýváme a čistíme, je lepší zabránit vytváření trvalých nečistot.Čištění stropu od prachu jednou týdně eliminuje obtíže při čištění.

Jak natřít pěnu v kuchyni?