Jak rychle a trvale se zbavit prachu v bytě jednoduchým způsobem

Prach je přítomen v každém domě, zejména v němž žijí domácí zvířata.Skládá se z nejmenších organických a minerálních částic a je nejčastějším alergenem pro člověka.

Je nemožné zbavit se prachu jednou provždy, ale existují způsoby, jak snížit vzhled.Denní mokré čištění je nejjednodušší způsob, jak se zbavit nečistot v domě.

Obsah

Co je to prach a jaké poškození způsobuje člověku

Jak již bylo zmíněno, prach je nejmenší částice organického a minerálního původu.Přítomen ve vzduchu, usazuje se na nábytku a různých pečovatelských potřebách.

Složení prachu je rozmanité, obsahuje odlupovanou pokožku, zvířecí chlupy, vlasy, části hmyzu, plísňové spory, písek, pyl rostlin atd. U lidí, kteří žijí v bytech poprvépodlahy, tam je více prachu kvůli projíždějícím autům, zvláště když provoz je hustý.

Jak často čistíte byt?
Výsledky
Načítání ...

V zimě se množství nečistot doma zvyšuje, protože vzduch je suchší.Vlasy častějizlomí se a kůže se loupe.Aby se předešlo těmto důsledkům, jsou instalovány zvlhčovače vzduchu, které udržují vlhkost na 60%.

Roztoči se pro lidi stávají hlavním problémem.V důsledku svého života se u člověka vyvine alergická reakce, která se z akutního stadia může změnit na chronickou.Alergie se vyvine v astma a léčba bude vyžadovat spoustu času a úsilí.Boj proti prachu začíná ještě před nástupem prvních příznaků.

Měli byste se zbavit zbytečných figurek, váz, měkkých hraček, protože hromadí prach mnohem rychleji, je obtížnější je vyčistit.Je vhodné ukládat knihy v uzavřených skříních, aby se snížila sedimentace prachových částic.

Metody boje proti prachu

Nejdůležitější metodou zůstává mokré čištění místností.Látka namočená ve vodě postačuje k tomu, aby se prach shromažďoval a neklouzl kolem místnosti.Otřete všechny povrchy shora dolů, aby odpadky z horních polic nespadly na spodní část.

Jednou týdně čistí nebo vysávají koberce.Uvnitř se hromadí prach v kobercích s dlouhým vlasem a částice prachu jsou hozeny do vzduchu při chůzi po povrchu.

Nábytek a přehozy na postel s polštáři jsou také vakuově čištěny.Zvláštní pozornost je věnována záclonám, záclony jsou velmi zřídka prané a hromadí prach nejméně na policích.

Často v ní umývají ložní prádložije největší počet roztočů.Lůžkovina je neustále v kontaktu s lidskou kůží a pravděpodobnost alergií se výrazně zvyšuje.

Stáhnout „Jak vypadá roztoč?“5-1.jpg - Staženo 107 krát - 982 KB


Nejlepší ochrana před prachembudou zde skříňky a uzavřené police.Nechte tam být uloženy všechny drobnosti a ozdobné předměty.To však neznamená, že se na takových místech vůbec neobjevuje prach, vlhké čištění polic ve skříních se stále provádí, ale poněkud méně často.

Obvykle během čištění nepozorujte obtížně přístupné povrchy (pod postel, na skříňky a pod nimi, za chladničku atd.).Výrobci vysavačů a mopů již dlouho vynalezli speciální trysky, které se mohou plazit za jakýmkoli nábytkem.

Speciální prostředky na potlačení prachu

Kromě obvyklých způsobů kontroly existují také chemikálie, které pomáhají udržovat dům v čistotě:

  • Pronto .Jedná se o nábytek s antistatickým účinkem.Nečistoty se nelepí na povrch nábytku.Nezpůsobuje bronchospasmus a alergické reakce.Má příjemnou citronovou příchuť.
  • Solins Duster .Pneumatický sprej k odstranění prachových částic.Při stisknutí čerpadla čistí povrchy před znečištěním proudem plynu.Nepoškodí povlak, nezanechává žádné stopy ani skvrny.
  • Allergoff .Sprej pro čištění povrchů odznečištění.Zabíjí roztoče, chyby.Tímto nástrojem jsou ošetřovány koberce, pohovky, autosedačky, matrace, přikrývky, záclony.

Metody čištění lidu v bytě

Spreje z podestýlky v bytě jsou také připravovány doma:

  • Ocet s éterickými oleji .Ve sklenici vody přidejte ¼ šálek stolního octa a dobře promíchejte.Potom nalijte 2 lžičky.olivový olej nebo slunečnicový olej, plus několik kapek citrusů nebo jiného esenciálního oleje.Protřepte a nalijte roztok do stříkací láhve.Zavlažujte povrch.
  • 1: 4 oplachovací prostředek s vodou .Smíchejte komponenty, protřepejte a zavlažujte povrch.Otřete všechna skleněná a dřevěná letadla, stejně jako monitory a televizní obrazovky.
  • Žárovky se stříkají alkoholem .Otřete suchým hadříkem a osušte.
Znalecký posudek
Evgeny Katyshkin
Specialista v domácnosti a pomocném zemědělství
Doporučuji pěstovat Chlorophytum v květináči.Rostlina má antibakteriální účinek, ničí škodlivé mikroorganismy a klíšťata, které jsou v prachu.

Jaké metody řízení prachu dáváte přednost?
Výsledky
Načítání ...

Stále nejlepším řešením pro znečištění je kvalita obecněčištění.Provádí se 2krát týdně.