Jak rychle a snadno odstranit vrzání podlahy bez roztržení desky

Neustálé vrzání podlahových prken může vést k nervovému zhroucení i nejklidnější osoby.Ale stojí za to přemýšlet o nadcházející práci, ruce padají - otevírání, výměna, čištění, hřebíky, to vše vyžaduje čas a peníze.Práce však není vždy tak složitá.Několik osvědčených metod pomůže zvládnout křehké desky a dokonce i prasklé části bez jakýchkoli zvláštních nákladů.

Obsah

Proč podlahy vrzaly

Důvodem výskytu zvuků mohou být:

 • slabé spojovací prvky;
 • nedostatek spojovacích prostředků - klipy vyletěly ze zásuvky;
 • neexistuje spojení mezi základnou a povrchovou úpravou;
 • je narušena integrita nosných nosníků;
 • Desky se hnilo.
Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
Projektant, vynálezce
]
Pokud se paprsky, prkna rozbijí nebo hnijí, nemůžete to udělat bez výměny povlaku a základny.

Podlaha je zaklínovaná

Pokud se desky rozšířily daleko od zdi, podlahy nelze vytáhnout.Proto se používá klínová technika.

Postupujte takto:

 1. Broušte podlahovou desku brusným papírem.Připravte kolejnici o požadované tloušťce a spodní hranu zastrčte do tvaru klínu.
 2. Klín reiki a jeho celá šířka jsou potřísněny PVA, které se vtlačují do mezery mezi podlahovými deskami.Jděte s paličkou, nepoužívejte kladivo.
 3. Přebytečné proužky se odstraňují rovinou, takže nevyčnívají nad podlahu.

Rovnoměrné broušení a lakování odstraní všechny důsledky oprav.

Upevnění k upevňovacím prvkům

Nejprve vyhledejte problémovou oblast - klepněte na definici prázdnoty pod podlahou.Poté se desky zašroubují šrouby.Rozteč upevňovacích prvků je 50-70 mm.

Pro pevné připevnění se používají samořezné šrouby s plným závitem - přitahují povlak kládě bez sebemenší vůle.Takový hardware pracuje na tlustých deskách s hustou strukturou plátna.

Pokud je však povrchová úprava vyrobena z široké parketové desky, použijte šrouby s neúplným závitem.Hardware přitáhne spodní část lamely a zanechá malý tah materiálu.

Potěr

Jsou přitahovány k sobě podlahovými prkny, které se již rozloučily a dlouho „chodí“, přičemž vyzařují nesnesitelnou vrzání.

Tato technika je následující:

 • odstraňují lišty;
 • odstraní z prken všechny staré hřebíky a upevňovací prvky, jinak budou desky během potěru odtrženy;
 • zaklínit podlahu od stěny poháněním předem připravených forem do mezery mezi stěnou a podlahou;
 • vezmou hromadu a přitáhnou desky do monolitického štítu;
 • dotahují klíč až na doraz, ale s ohledem na měkkost materiálů se snaží nepoškodit tělo desky;
 • upevnění desek v nové poloze samořeznými šrouby, výběr hardwaru podle typu tloušťky materiálu;
 • odšroubujte wymu, vyjměte klíny ze zdi.

Mezera mezi stěnou a podlahou není pokryta lamelami, jsou zdobena soklem.Technická kompenzace je nutná pro kompenzaci expanze materiálů.

Pěnění

Tuto techniku ​​použijte pro silné základy, kde je přerušeno spojení mezi základnou a dekorativní podlahou.Do podlahové desky se vyvrtá otvor o průměru 5-6 mm.Pak je trubice z pěnového válce spuštěna do otvoru, prostor je napěněn.Po zaschnutí vytvoří pěna podpěru podlah.

Už jste někdy narazili na vrzání parket /laminátu v domě nebo bytě?
Výsledky
Načítání ..

Metoda je mimořádně komplikovaná, protože pro osobu bez zkušeností není možné určit správné množství foukané pěny.Mezi mokrou hmotou a dekorativním povlakem musí být prostor pro expandování pěny.Pokud tomu tak není, bude hmota procházet trhlinami.Kromě toho se pěna v krátkém čase usadí, vrabec se vrátí.

Ošetření mastku

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit vrzání podlahových desek v hustém povlaku.Mastek se nalije do mezery mezi lisovadly, trochu poklepe na povrch podlahy, takže prášek vstoupí do mezery.Olejovitá jemně rozptýlená látka působí jako mazivo.Mínus - talek se nezachrání před problémy s chodbou a v přítomnosti trhlin o šířce větší než 1 mm.