Jak rozpoznat letní chatu, právní požadavky a algoritmus akcí

V souladu s federálním zákonem o neziskových sdruženích zahradnických, zeleninových zahradnických a letních domů občanů je zakázáno zavádění do pozemků určených pouze pro zahradnictví do bytového fondu.Registrace na zahradním pozemku nebude fungovat, proto by pozemky měly patřit do zahradnického partnerství (SNT).

Stáhnout „Objasnění ustanovení federálního zákona č. 217“razyasnenie-polozheniy-federalnogo-zakona-217.pdf - Staženo 17 krát - 233 KB

]
Základním pravidlem pro všechny majitele pozemků SNT je, že k uznání domu jako obytného domu musí pronajímatel poskytnout právo vlastnit pozemek, výpis z katastrálního území.

Požadavky na budovu: samostatná budova, která nemá více než 3 podlaží, vhodná pro celoroční bydlení jedné rodiny.

Obsah

Základní požadavky na výstavbu bytových zařízení

Normy pro koncepci individuální bytové výstavby jsou popsány v čl.48, 49 občanského zákoníku Ruské federace.Obytný dům je jednočlenná budova s ​​výškou ne více než 3 patra.

Článek 51 občanského zákoníku Ruské federace definuje postup pro využívání pozemků ve vlastnictví jednotlivce:

 • je povolena dostupnost přístaveb;
 • můžete zasadit zahradu, zahradu;
 • bytový dům o rozloze až 1 500 m2 patří podle dokumentů pouze jedné rodině;
 • nestavět dům blíže než 5 metrů od „červené čáry“ vedoucí po veřejné ulici a blíže než 3 metry od příjezdových cest;
 • vzdálenost od sousedního úseku a bytového domu podle SNiP je od 3 m,od obchodních budov - od 4 m, od ostatních budov ne méně než 1 m.

Majitel pozemku je povinen dbát na stanovení hranic, papírování pro pozemek a výstavbu.Výstavba bytových zařízení je přípustná z nehořlavých materiálů.

Líbí se vám nyní, když se můžete zaregistrovat v SNT?
) Výsledky
Načítání ...

Postup pro organizaci vytápění v soukromém domě je stanoven:
 1. Kotel nebo plynový kotel se systémem radiátorů, konvektorů .Standardní průtok tepla na 10 m2 je 10 wattů.
 2. Velikost kotelny je alespoň 5 m2 .Pokud je k dispozici centralizovaná topná síť, může se dům připojit k topné síti.
 3. Okna se sklopnými nebo posuvnými křídly .Sklo dostatečné velikosti pro izolaci areálu.V případě nepřítomnosti oken ve zdravotnických zařízeních je nutné vybudovat ventilační systém.
 4. Plynovod je položen pouze ze strany kuchyně, kotel .Uspořádání plynové sítě přes celý dům k distribučnímu místu je zakázáno.Výjimka je možná, pokud je u vchodu do místnosti kohoutek.Je nemožné protáhnout plynovou trubku základem domu.Trubky jsou spojeny svařovacími závitovými vložkami.
Znalecký posudek
Karina Voskresenskaya
Právnička s 20letou praxí [[PDN 79]
Normy pro stavbu domu, vývoj a plánování projektu jsou stanoveny v SNiP 11-3-99, SNiP 4.08.1991.Účet počtu podlaží, oblast zařízení je interpretována SNiP 2.08.01, protipožární předpisy Federálního zákona Ruské federace, Čl.6.1.Jednobytové obytné budovy jsou klasifikovány jako třída F 1.4 (SNiP 21-01).

Stáhnout “SNiP 2.08.01”snip-2.08.01.pdf - Staženo 13 krát - 144 KB


Stáhnout „SNiP 21-01“snip-21-01.pdf - Staženo 14 krát - 444 KB


Pravidla vyžadují:
 • určují výšku bytového domu podle třídy konstruktivního nebezpečí požáru objektu, stupně požární odolnosti materiálů podle norem a norem právních předpisů;
 • oblast obývacích pokojů by měla zajistit uspokojení potřeb občanů a přizpůsobit potřebné množství nábytku;
 • výška od podlahy ke stropu v klimatických oblastech IA, IB, ID, IVa od 2,7 ma dalších od 2,5 m.

Požadavky nauznání IZHS rezidenční budovou

Při vstupu objektu do rezidenčního nemovitostního fondu je třeba dodržovat následující normy:

 1. Šířka chodeb a schodů je od 0,9 m.Místnosti v podkroví mohou být menší než v patře na 1 m2.
 2. Obývací pokoje nejsou povoleny pod úrovní terénu.
 3. V přítomnosti ekonomického subjektusuterén je výška místnosti stanovena od 2 m.
 4. Je nezbytné přivést do obytné budovy komunikace nebo jejich analoga.Kanalizace je vybavena nejen trubkami spojenými s centrálním kolektorem, ale také vypouštěním odpadních vod do žumpy.
 5. Pokud se používají usazovací nádrže, musí pronajímatel zajistit instalaci filtrů, postup čištění toalet.
 6. Majitel rozhoduje o problémech s topným systémem podle svého uvážení.Přijatelné možnosti: dodávka plynu (se souhlasem úřadů), topná kamna, ohřev vody, instalace konvektorů, radiátorů, elektrických kotlů atd.

Návrh objektu jako obytné budovy se provádí v souladu s normami.OfРК Ruské federace № 48. Budova musí být registrována v Rosreestru.

Jak provést postup pro uznání domu jako obytného domu

Postup a fáze procesu uvedení domu do fondu rezidenčních nemovitostí určují orgány regionu.Následující ustanovení se považují za společná pro všechny zakládající subjekty Ruské federace:

 • budova může být uznána jako kapitál, pokud má plnohodnotnou nadaci, stěny (podle SNiP);
 • Na území pozemku ve vlastnictví majitele, člena SNT, byla postavena obytná budova;
 • pitná voda je dodávána do domu, existují systémy zásobování vodou, pokud jsou k dispozici filtry, musí majitel prokázat svou účinnost;
 • budova je vybavena potřebným zařízením - topení, elektřina, větrání;
 • majitel domu předložil nezbytné právní dokumentymajetek, existuje znalecký posudek o stavu bytového domu - znalecký posudek je rozhodujícím argumentem.

Postup podávání žádostí je uveden v čl.48 Ruské federace.Pokud úřady odmítnou uznat dům jako bytový, má majitel právo požadovat u soudu vyhovění žádosti.

Lze vaši chalupu považovat za rezidenční nemovitost?
 • ]
Výsledky
Načítání ...

Pro zjednodušení postupu je nezbytné postupovat podle čl.28 Občanského soudního řádu Ruské federace, zejména:
 1. Poskytněte posouzení a stanovisko nezávislého znalce .Závěrem je třeba říci, že objekt splňuje přípustné normy, je vhodný pro život.
 2. Připojit k prohlášení o reklamacio právu vlastnit pozemek, technický pas Technického technického úřadu, který popisuje vlastnosti budovy.

Seznam dokumentů může být na žádost soudní komise rozšířen.V době řešení sporu může být budova zablokována, to znamená, že není povolen trvalý pobyt.

Znalecký posudek
Karina Voskresenskaya
Právník s 20letou praxí
Pokud jsou při výstavbě domu hranice pozemku, územní standardy, architektonicképožadavky, objekt není rozpoznán jako rezidenční, dokud majitel neodstraní porušení.Poté by měl být zahájen postup pro uznání domu jako obytného domu způsobem stanoveným federálním zákonem Ruské federace.