Jak přilepit parotěsnou zábranu na střechu?

Technologie pokládky parotěsné vrstvy zahrnuje slepení obrazů dohromady.V moderní konstrukci se pro tyto účely používá speciální páska.Pokud zvolíte jednoduchý papírnický materiál, pak existuje riziko, že se do izolace dostane vlhkost.Protože v obchodech je spousta lepicích pásek, pojďme zjistit, jak přilepit parotěsnou zábranu.

Obsah

 • Význam těsnicích spár
 • Druhy lepicí pásky
 • Značky lepicí pásky
 • Isospan SL
 • TechnoNIKOL
 • Ondutis ML a BL
 • Nicoband
 • Kritéria pro výběr lepicí pásky

Důležitost těsnících spár ]

Parotěsná fólie je umístěna na vnitřní straně místnosti pod tepelnou izolací.Mezi jeho úkoly patří ochrana tepelné izolace před vlhkostí z obytných prostor.Samotný film se vyrovná se svým úkolem, ale pára může proniknout propojením obrazů.Za tímto účelem je každý spoj izolován speciální lepicí páskou.

Pokud nejsou spoje utěsněny, pronikne izolací vlhkost, díky čemuž začne ztrácet své izolační vlastnosti.Vlhká minerální vlna chrání před chladem o 60% horší než suchá.

Kromě toho se při lepení parotěsné zábrany v domě zachová pohodlná vlhkost a mikroklima.Je to proto, že izolace pohlcuje výpary ze vzduchu a tím je suchší.Kvůli nedostatku vody mohou nastat problémy s kůží a dýcháním.

Lepení spojů parotěsné zábrany je nutné u novéhostavba domu nebo generální oprava střechy.Při koupi domu se také doporučuje zkontrolovat kvalitu střešního dortu, ať už jde o starou nebo moderní budovu.Lepicí páska se může nakonec odtrhnout od stáří nebo kvůli nekvalitním instalačním pracím.V takové situaci je nutné provést opravy a je důležité zvolit typ lepicí pásky a výrobce.

Druhy lepicí pásky

Stavební pásky mají dva faktory, podle kterých je lze rozlišit.Zaprvé existují různá strukturální řešení.Vyrábají jednostrannou pásku pro slepení parotěsné zábrany od sebe a oboustrannou pásku pro instalaci překryvů.Za druhé, existuje široká škála materiálů než lepení filmu, z něhož jsou dokovací pásky vyrobeny:

 1. Hliník .Lepicí páska široká 50 - 100 mm, skládající se z vrstvy hliníku, ochranného papíru a lepidla.Tloušťka kovu ve fólii není větší než 40 mikronů, ale dává sílu dostatečnou pro práci.Tato možnost není vhodná pro všechny typy parotěsné zábrany.
 2. Vyztužený hliník .Zde se přidá výztužná vrstva, která zvyšuje pevnost materiálu.Šířka zůstává stejná jako v předchozí verzi.
 3. Polypropylen .Nejvýhodnější varianta lepení, kterou najdete v každém obchodě.Šířka obvykle nepřesahuje 50 mm a tloušťka je 100 mikronů.Nedoporučuje se používat ve stavebnictví kvůli vysoké pravděpodobnosti odlupování.
 4. Páska PTL .Skládá se z několika vrstev: plastová fólie na vnější straně, látka ve středu a lepidlona gumové bázi na pracovní straně.Docela vzácná lepicí páska tlustá 200 mikronů.
 5. Butylová pryž .Nejvhodnější varianta pro vzájemné propojení materiálu bariéry proti parám.Vhodný pro většinu materiálů.Má šířku 15 až 50 mm.

Značky lepicích pásek

Pro výběr vhodné možnosti nestačí znát pouze technické vlastnosti nebo materiál lepicí pásky.Do obchodu již potřebujete znát značku lepicí pásky a nazvat ji manažerem.Níže budeme analyzovat některé populární možnosti, na základě těchto informací se můžete přesně rozhodnout, co je pro vaše úkoly správné.

Izospan SL

Tato lepicí páska se používá současně k utěsnění spár vodotěsné a parotěsné zábrany.Byl navržen tak, aby spojoval ochranné fólie se strukturami procházejícími přes střechu v podkroví.Používá se například v blízkosti komínů, potrubí a ventilačních potrubí nebo střešních oken.

Pracovní plocha navíc dobře přilne ke stěnám a poskytuje spolehlivé a těsné utěsnění.Lepicí páska „Isospan SL“ proto zpracovává okraje parotěsné zábrany v podkroví.

Pokud jde o technické vlastnosti, nejdůležitější informace zde jsou o přilnavosti.Pokud mluvíme o spojení s betonem, pak je pevnost v tahu 0,1 MPa.Ale přilepit nakovové povrchy se nedoporučují, protože přilnavost je desetkrát snížena.

Absorpce vody lepicí páskou rovna 0,2%, což je vynikající výsledek ve srovnání se střešním krytinovým materiálem, u kterého se ukazatel pohybuje v rozmezí 2%.Provozní teplota je mezi -60 a + 140 ° C.Tato páska je vhodná pro použití v jakémkoli terénu.

Izospan SL patří do skupiny oboustranných lepicích pásek, proto je vhodný pouze pro instalaci parotěsné zábrany s překrytím.Chcete-li to provést, přilepte lepicí pásku k okraji první role, poté uvolněte uvolňovací papír a naneste druhou roli.

TechnoNIKOL

Tato lepicí páska má pracovní povrchy na obou stranách.Základem pásky je polypropylen, ale přesto tento materiál dokonale plní své funkce.Délka jednoho válce je 25 metrů a šířka je 3,8 cm. Díky nízkým nákladům, asi 3 $ za kus, můžete ušetřit na izolaci bez ztráty kvality.

Lepicí páska TechnoNIKOL je určena pouze k lepení válečků pro parotěsnost.Nelze jej použít při utěsňování spojů fólie k nosným strukturám.Nejčastěji se používá v obytných soukromých stavbách a průmyslových budovách.

Ondutis ML a BL

Montážní páska je navržena na životnost až 15 let.V závislosti na značení se oblast použití liší, povrchy, na které lze přilepit lepicí pásku.ML je tedy páska s lepidlem na obou stranách základny tkaniny.V roli spojovací sloučeninysyntetický kaučuk charakterizovaný trvanlivostí a spolehlivostí.K dispozici v rolích o šířce 50 mm a délce 25 metrů.Určeno pro lepení parotěsné zábrany ve střešních kolech a stěnách.

Ondutis BL má také dvě lepicí strany, z nichž jedna je potažena nelepivým papírem.Používá se k utěsnění spár parotěsné zábrany tvrdými povrchy.Zpracovávají sloučeniny pomocí cihel, betonu a dřevěných stěn.Kromě toho může být použit v roli upevnění fólie k betonovým stěnám.

Nicoband

Dražší verze lepicí pásky pro parozábranu, která má hliníkovou základnu a dva lepicí povrchy.Páska má několik barevných možností a je k dispozici v rolích o délce 10 metrů a tloušťce 100 mm.Cena této možnosti je 11 USD, což je vysvětleno rozsahem.

Nicoband montážní páska se používá k utěsnění vnějších spojů.Je schopen pevně spojit izolační fólii s omítkou, dřevem, kovem, krytinou a betonem.Výrobce poskytuje záruku těsného připojení po dobu 10 let.

Kritéria pro výběr lepicí pásky

Pamatujte, že papírenská páska rozhodně není vhodná pro lepení parotěsné fólie.Není navržen pro pevné spojení s drsnými povrchy, takže po několika hodinách odpadne.I když se zdá, že je pevně přilepená, mějte na pamětivýrobce nepočítal s fungováním své lepicí pásky v chladném počasí.

Při výběru montážní pásky věnujte pozornost těmto faktorům:

 • pokud ji plánujete používat na ulici, musí lepicí páska odolat ultrafialovému záření a atmosférickým srážkám;
 • úroveň absorpce vody by neměla překročit 0,2%;
 • je důležité, aby se provozní teplota shodovala s klimatickou zónou;
 • zvolit lepicí pásku pro specifické aplikace, buď pro utěsnění fólie nebo pro spojení s tvrdými povrchy;
 • Minimální životnost 10 let.

S ohledem na všechna popsaná doporučení si můžete vybrat nejlepší možnost pro lepení parotěsné zábrany.Upřednostňujte známé značky, protože skutečně prokázaly svou spolehlivost.