Jak přestat utrácet peníze za zbytečné?Některé osvědčené a efektivní tipy.

Můžete se hromadit nejen pokud vyděláte více, ale také s rozumným přístupem k úsporám.Nabízíme několik způsobů, jak snížit náklady.Jednoduché, ale efektivní tipy pomohou zachovat a zvýšit kapitál.

Obsah

Vytvoření cíle

Je-li cílem akumulace finančních prostředků, je škoda utrácet peníze za sekundární nebo zcela zbytečné věci.Pouze cíl by měl být jasný a měřitelný: nákup nemovitostí, auto, výlet k moři.Pokud znáte konečný výsledek, hromadění se mění v dobré zaměstnání, člověk se stává více shromažďovaným a přemýšlí skrze každý odpad.

Po stanovení cíle je dobré sestavit plán (osobní kartu).Chcete-li to provést, budete muset vypočítat příjmy a základní výdaje, pak určit částky, které je třeba odložit měsíčně, aby bylo dosaženo cíle.Jasné plánování vám ušetří zbytečné nákupy.

Definujte rozpočet

Příjmy by měly být vyšší než výdaje.Budeme muset vzít v úvahu nejen příjmy, včetně jednorázových plateb (bonusy, ocenění), ale také všechny finanční výdaje.Nejjednodušší způsob zadávání denních nákladů do tabulky aplikace Excel nebo do speciálních mobilních aplikací.Pečlivé rozpočtování vám pomůže vidět náklady za den, týden, měsíc.Analýza bude sledovat tok peněz „nikde“ apřestaňte ztrácet finance na zbytečné věci.

Pro odstranění nejzávažnějších chyb dodržujte osobní kázeň - před nákupem přemýšlejte o tom, zda je tato věc nyní potřebná a zda bude stejně důležitá za týden, měsíc.

Zůstatek před utrácením peněz

Zjednodušeně řečeno,musíte nejprve zaplatit základní účtypřed odjezdemdo nočního klubu.Nemůžete utrácet finance s plnou odpovědností, aniž byste pochopili současnou situaci.Někdy si lidé myslí, že přibližně znají svou finanční situaci, ale není to úplně pravda,výdaje budou brány v úvahu pouze tehdy, bude-li mít jasný obrázek o rozpočtu .To znamená, že člověk ví, kolik vydělává a kolik může utratit.

Udělejte si pauzu na tři dny

Pokud si opravdu chcete něco koupit,dejte si příležitost přemýšlet .Tři dny je dost, ale během této doby můžete ocenit potřebu nákupu.Impulzivní rozhodnutí nejsou vždy správná, pauza pomůže opustit spontánní akvizici a pamatovat si na cíle spoření.

Doporučujeme přečíst:

Stravování doma

V lednici, skříních a nejbližším obchodě je dost jídla, což je mnohem užitečnější a levnější než jídla z kaváren.restaurace.Když jdete do supermarketu, bude užitečné zkontrolovat police v kuchyni a v lednici - je pravděpodobné, že stále existuje spousta jídla.A nestojí to za tojít nakupovat na lačný žaludek, je lepší jíst, aby nedošlo k nákupu příliš mnoho.

Toto pravidlo je jednoduché: měli byste nakupovat, když v domě nezůstalo žádné jídlo.Tento přístup pomůže snížit náklady na minimum.

Vezměte si oběd do práce

Pracovní oběd v kavárně, oběd z doručovací služby nebo v jídelně je pohodlný, chutný, ale drahý.Pokudberete jídlo z domova , můžete nejen ušetřit peníze, ale také jíst mnohem zdravěji.

Jít do obchodu se seznamem

Předkompilovaný seznamvás ušetří před spontánními nákupy.Pokud se budete přísně držet registru, pak za týden budete příjemně překvapeni významnými finančními úsporami.

Odmítnout katalogy a elektronickou poštu

E-mailové zpravodaje přitahují pozornost a poptávku zákazníků reklamními katalogy, což je marketingový nástroj, který funguje již mnoho let.Ale pokudneotevřete brožury, nedostanete korespondenci , nebude pokušení provést nákup, což znamená, že to ušetří peníze znovu.

Kliknutím na odkaz se můžete odhlásit z elektronického zpravodaje, je napsáno na konci dopisu v nejmenším písmu.

Odstranit kreditní karty

Abyste ušetřili peníze, musíteskrýt všechny kreditní karty na nepřístupném místě .Podstatou této techniky je dát si čas na přemýšlení.Při rozhodování o nákupu musí osoba získat kartu, což znamená zapamatovat si proč a proč ji skryl.Taková podmíněná překážka bude vodítkemže utrácení peněz za zbytečné věci a nafouknutí nákladů, když je cíl, není dobrý nápad.

Pronájem

Nákladové limity nejsou důvodem k zoufalství.Zahradní nářadí si můžete půjčit od souseda, kravatu si můžete půjčit od přítele a fotografické vybavení dobrého přítele je jednorázová položka, která je potřebná na krátkou dobu, takže za ně zaplatit plnou cenu je nepřiměřené.

Vytvářejte financované návyky

Je to jednoduché: definujte banku a podepište „moře“, „dovolenou“ nebo něco jiného.Pro zbytky kapesných peněz je zapotřebí banka. Zaznamenejte si zbylé zbytky denně : snězte 150 rublů v kapse, ponechejte 100 rublů a 50 rublů.pošlete do banky.

I bezvýznamné příspěvky každý den budou příjemné pro zahřátí duše - díky příspěvkům se sen splní.

Udělejte to sami

Předtím, než vyzvete profesionála, aby opravil přívod vody, vybavení nebo rekonstrukci bytu, přemýšlejte o vyřešení problému vlastními rukama.Používání služby je jednoduché, ale drahé.Aledělat to sami je mnohem příjemnější a levnější .Nakonec se o tom přesvědčte, spočítejte, kolik budete muset dát mistrovi a kolik si můžete ponechat uvnitř, když děláte práci sami.

Změňte věci

Je ve skříni mnoho věcí nebo je na mezipatře umístěno několik zbytečných kamer?To všeje možnévýměna zvláštních služeb .Vyberte si, co potřebujete, a nezapomeňte nabídnout svůj produkt.

Zjistěte skutečnou hodnotu

Každý nákup má pro vás „skutečnou hodnotu“ .Spočítejte si, jaké časové období je potřeba, abyste vydělali peníze a koupili tuto věc.Například vaše příjmy jsou 200 rublů.za hodinu a nákup bude stát 1 400 rublů.Celkem pro tento produkt musíte strávit 7 hodin práce - souhlasíte, že budete pracovat tolik času na tom, že za týden už nebude relevantní?

Takový převod peněžní hodnoty na hodinovou velmi dobře chrání před spontánními náklady.

Byl pro vás náš článek relevantní nebo užitečný?
Výsledky
Načítání ...