Jak pověsit vlastní závěsy na balkón bez závěsu

Každá místnost by měla být zdobena závěsy nebo závěsy.U těchto položek interiéru vypadá místnost působivěji, krásněji a pohodlněji, takže je možné regulovat světlo.Také díky záclonám se vytváří příjemná atmosféra, cítí se pocit ochrany.Na zavěšení záclon se častěji používají řasy, ale tato metoda není vždy relevantní nebo nevyhovuje určitým místnostem.Existuje mnoho dalších možností pro zavěšení záclon bez záclonové tyče.

Obsah

Způsoby instalace záclony na balkon bezřímsa

Pro většinu rodin je balkon v bytě povinný pokoj.Stále častěji jsou přeměňovány z místností pro ukládání nepotřebných věcí do jídelen, zimních zahrad, kanceláří nebo obyčejných obývacích pokojů.A to znamená, že musí používat záclony.Pomohou chránit před slunečním zářením, zvědavýma očima, vyzdobit místnost a poskytnout pohodlí.

Většina balkonů není vybavena speciálními zařízeními, takže je obtížné zavěsit na ně závěsy.Vynikající volbou budou rolety, které jsou chráněny speciální impregnací před vyhořením, špínou, vlhkostí.Pokud se vám nelíbí, můžete najít alternativní způsoby, jak opravit závěsy.

Výzdoba balkónových oken závisí výhradně na osobních preferencích majitele, finančních možnostech.Také výběr záclon je ovlivněn stylem lodžie a přilehlé místnosti, velikostí místnosti, typem textilu (bez problémů se čistí a nevyhoření), orientace (pro stínovou stranu, světlou tkáň, pro slunnou stranu - hustá).Výběr záclon je založen na výzdobě a schopnosti instalovat je bez římsy.

Proto na balkoně můžete použít:

 1. Classic- látkové záclony vyrobené z tlustých nebo lehkých tkanin, které lze zavěsit bez použití římsy.
 2. Zvedání- různé konstrukce, které lze použít pro balkon.Římské závěsy se zvedají a skládají v horizontálních záhybech, liší se nádherou.Vietnamci - látka je stočena do role a upevněna stužkami.Válcované - látka je navinuta na hřídel pomocí řetězového mechanismu.Jedná se o nejfunkčnější závěsy pro zavírání balkonu.Lze je také nainstalovat bez římsy.
 3. Posuvné- slouží k vytvoření minimalistického interiéru.Jinak se nazývají japonské záclony.Horní vodítko je připevněno ke stropu, spodní - k parapetu nebo podlaze.

Existuje mnoho možností pro zavěšení záclon, ale nejčastější je instalace záclonové tyče a zavěšení záclon na ní.Existují situace, kdy římsu nelze vyzvednout, nezapadá do obecného interiéru místnosti, horní hrana okenního otvoru je lokalizována pod stropem a pak prostě není místo pro lištu.

Poté přicházejí k záchraně různé možnosti:

 • nit, rybářská šňůra, kovová šňůra;
 • suchý zip;
 • háčky.

K zavěšení záclon bez upevnění římsy budete potřebovat vrták, kladivo, šroubovák nebo šroubovák, metr, šrouby nebo hřebíky, rybářský vlasec, suchý zip nebo silnývlákno.Místo římsy můžete použít také dřevěný blok a samolepící pásku na suchý zip.Jsou umístěny v každém křídle nebo po celé šířce balkonu.Tvrdá část suchého zipu je připevněna k tyči (sešívačkou, hřebíčkem), tyč je připevněna šrouby k otvoru, měkká část je přišita k tkanině.

Důležité!Někdy může být textilie spojena s paprskem pomocí držáků nebo hřebíků, ale tato metoda se neliší ve funkčnosti, bude obtížné odstranit závěsy.

​​

Látkové žaluzie lze k křídlu připevnit jednotlivě.Při instalaci rolet nemá systém římsu, obrazy jsou zavěšeny na křídle nebo na horní straně otvoru.Pokud jsou na balkoně posuvná okna, instalace žaluzií na každé z nich nebude fungovat.Poté proveďte instalaci na křídlo.

Za tímto účelem lze mini válečky z látkové šachty nebo rolety s kolejnicemi nainstalovat dvěma způsoby:

 1. Vrtání - šrouby jsou zašroubovány do rámu.Metoda je spolehlivá, ale kazí okno, vhodné pouze pro dřevěná okna.
 2. Bez vrtání - použití spojovacích prostředků.Lepicí pásky pro mini role.Pro kazetu s kazetou použijte oboustrannou pásku.Žaluzie na něm drží pevně, okno není poškozeno.

Instalace na otvor je vybrána, pokud je nutné uzavřít celou lodžii na šířku jednou nebo více záclonami.Podobně posuvné posuvnébalkonová okna.Závěsné závěsy na otvoru jsou možné pouze při vrtání a používání systému se zesílenou šachtou.

Pro zavěšení záclon je důležité je nejprve vybrat správně.Záclona vytváří harmonický obraz, zlepšuje geometrii prostoru, udržuje maximální funkčnost.

Pravidla pro výběr záclon:

 • Lehké tkaniny jsou vhodné pro malý balkon pro zvětšení plochyvizuálně.Pod zákazem povlečení na podlahu, s bujnou závěsy a doplňky.Je lepší pověsit obyčejně nebo v malých tiskových závěsech na každé okno.Vhodné jsou roletové, římské, rakouské a klasické systémy.
 • Pro velkou, plně zasklenou lodžii jsou vhodné klasické závěsy od podlahy k podlaze s háčky.Pro ovládání světla můžete vybrat několik obrazů na strunových římsách.Dobře vypadají také římské, francouzské, japonské, vietnamské a roletové závěsy.Je lepší zakrýt každý list samostatným plátnem, protože příliš mnoho tkáně neumožňuje snadnou kontrolu a regulaci toku slunečního světla.

Doporučení!Roll-up modely jsou vhodné pro jakékoli balkonové okno.Snadno se o ně starají, vytvářejí speciální styl a snadno se instalují.K tomu nepotřebujete římsu ani vrtání.Mezi nejoblíbenější typy upevňovacích záclon patří metody využívající rybářské šňůry (nit, šňůra), háčky, suchý zip.Pokud jsou všechny nepřijatelné, je instalována stropní římsa.

Upevnění na nitě nebo na vlasec

Možnost, jakozavěsit závěs bez římsy, upevňuje látku na silnou nit.Toto je nejdostupnější varianta.

Kroky zavěšení:

Doporučená četba:
 1. Do okraje otvoru okna nasaďte 2 ozdobné nebo běžné hřebíky do zdi.
 2. Dělejte malé otvory podél horního okraje záclon a pracujte tak, aby se závity nerozptylovaly.Pokud se otvory nesedí, můžete je nahradit sponami nebo „krokodýly“
 3. Do otvorů vložte syntetický závit a konce připevněte k hřebíkům.Je důležité, aby napětí bylo velmi silné.

Poznámka!Bavlněné nitě pro tuto metodu nebudou fungovat, rychle se rozptýlí.Místo syntetických vláken nebo rybářského vlasce si můžete vzít kovovou šňůru.Je vhodný pro lehké tkáně, je-li to nutné, upevňující záclony ke každému listu.

Upevnění na háčky

Druhou možností zavěšení balkónových záclon je upevnění na háčky.Vhodné zakoupené v obchodě, nebo ozdobné háčky na oblečení.

Etapy zavěšení:

 • získají háčky vhodné pro barvu a typ tkaniny;
 • je opravují v řadě nad okenním příjmem ve stejných intervalech mezi nimi;
 • šít stehy ke záclonám ve stejné vzdálenosti jako háčky;
 • k upevnění nebo smyčce háčků;
 • pro krásu si můžete vzít velké háčky a ozdobné stuhy, uvázat luk.

MountSuchý zip

Suchý zip je vhodný pro plastové klapky.K tomu jsou na sklo nalepeny přísavky, na ně jsou zavěšeny světlé závěsy.Tato metoda není vhodná pro husté a těžké tkaniny.Kromě háčků na suchý zip můžete použít jednoduchou lepicí pásku.Tato možnost montáže nevytváří mezeru mezi stěnou a závěsem, což pomůže ztmavit místnost co nejvíce.

Závěsy lze připevnit přímo na zeď.Za tímto účelem je pevná část suchého zipu přišroubována šrouby nebo šrouby ke zdi a měkká základna je přišita k tkanině.Při druhé variantě je na zeď pomocí šroubů připevněna dřevěná prkna nebo lišta, na suchý zip se přibijí sešívačka na nábytek nebo lepí dřevěným lepidlem.Nahoře je namontována opona.

Pokud se rám okna skládá z několika prosklených sekcí, každá z nich má svou vlastní clonu.Za tímto účelem je tvrdá část připevněna k křídlu hřebíky nebo sponkami, měkká část je přišita k tkanině.

Doporučení!Záclony vyrobené z těžkých textilií nejsou tímto způsobem zavěšeny, pouze se odlomí kvůli zvýšenému zatížení suchým zipem.Tento způsob je vhodný pro lehké vzdušné textilie, například pro tyly.

Instalace na stropní římsu

Pokud nemůžete nainstalovat standardní římsu, můžete použít její stropní verzi.To je skvělá alternativa k nástěnné dekoraci oken.

Stropní římsy se dodávají v těchto odrůdách:

 1. Profil - vyrobený z plastu nebo kovu, se stopou pro zajištění záclon.
 2. Tyčinky - umístěné na povrchudržáky, dlouhé hole jsou k nim připojeny.
 3. Řetězec - mezi závorkami je tažena šňůra.

Při výběru římsy se bere v úvahu počet vrstev textilie, přítomnost nebo nepřítomnost jehňat, hmotnost záclon a design místnosti jako celku.Jako spojovací prvky pro zavěšení záclon se používají kroužky s háčky, krokodýly, sponami, oky (pro trubkové římsy), stahovací šňůrkou, látkovými poutky.