Jak položit dlaždice v kuchyni - vlastnosti výběru a instalace

Dekorace dlaždic v kuchyni se stala tak známou, že pokud se nepoužívá v interiéru kuchyně, pak se v prvních minutách zdá, že je vše špatně provedeno.Nicméně, navzdory tak známému použití dlaždic, jak pokládat dlaždice v kuchyni, existují určité jemnosti a funkce, které prostě potřebujete vědět.

Obsah

Obecné informace o pokládce obkladů nakuchyně

Dlaždice lze použít k dekoraci různých povrchů.Při provádění celkového obkladu kuchyně je však třeba mít na paměti, že je rozdělena do několika samostatných operací.Neexistuje žádný úlovek, podle doporučení designérů by měl být celkový prostor v kuchyni rozdělen do samostatných zón.Patří sem:

  • pracovník, který zahrnuje sporák, dřez, ledničku a další domácí spotřebiče;
  • zástěra - při pokládce obkladů v kuchyni může být zástěra zdobena odlišně od obecného provedení;
  • gender, to je on, kdo v první řadě provádí zvláštní rozdělení na zóny;
  • zbytek prostoru, kde se provádí instalace podlahových dlaždic v kuchyni.

Rozdělení na zóny

Výše ​​uvedené požadavky povedou k tomu, že v některých oblastech bude dekorace provedeno různými dlaždicemi.Jak je tato kuchyně zdobena dlaždicemi, níže uvedená fotografie vám umožní vyhodnotit se.

Jak je vidět z fotografie, různé zóny jsou dokončenyrůzné barvy a velikosti dlaždic.Kromě toho může být takové oddělení provedeno pomocí různých možností pokládky dlaždic v různých zónách.Jak vypadá taková kuchyňská deska, na obrázku níže se zobrazí všechny podrobnosti.

O výběru dlaždic

To je velmi důležitá otázka, a jak položit podlahu a stěny do kuchyně, nebo ještě přesněji říci, které dlaždice na dlaždice.stěny nebo podlahy, v mnoha ohledech bude záviset trvanlivost a vytvořený komfort.Dlaždice samotná, její různé vzorky, se liší svými vlastnostmi.Hustější, trvanlivější a odolnější vůči opotřebení.Taková taška je nejvhodnější pro případ, když je položena na podlahu v kuchyni.

Je třeba poznamenat, že pro takovou dlaždici je třeba vyhodnotit povrch.Při použití dlaždic jako podlahových krytin je nejlepší použít matné dlaždice než leštěné.Jsou méně kluzké a díky tomu se snižuje pravděpodobnost zranění na hladké podlaze.Kromě toho je taková dlaždice vodotěsnější a pokládka podlahových dlaždic v kuchyni z takové dlaždice a včetně ní bude méně náchylná k ničivým účinkům detergentů.

Nevšímejte si problému velikosti dlaždic.Jeho velké velikosti vytvoří rozpor v obecném vnímání, když se používá v malé kuchyni.

Proto se rozhoduje, jak pokládat dlaždicev kuchyni se podle odborníků vyplatí zaměřit se na maximální velikost dlaždic 15x15 nebo dokonce na mozaiku, zejména v oblasti práce.Rozmetání dlaždic podobné velikosti je časově náročnější úkol, ale zároveň vytváří harmonický celkový dojem z výsledků.

O instalační technologii

Proces instalace dlaždic nemá žádné zvláštnosti, a proto by rozhodnutí o tom, jak lepit dlaždice v kuchyni, nemělo způsobit zvláštní obtíže.Jedním z hlavních úkolů v tomto případě bude příprava na povrchovou úpravu, měla by být suchá a rovnoměrná, beze stopy starého nátěru.Zarovnání stěn lze provést omítkou nebo, s jejich velkým zakřivením, sádrokartonem.K přípravě podlah lze použít samonivelační směsi.

Poté, co jsou povrchy, které mají být opláštěny, vyrovnány, jsou opatřeny základním nátěrem.Když základní nátěr zaschne, lepidlo se obvykle nanáší na povrch, obvykle se prodává ve formě suché směsi a ředí se vodou podle pokynů.Přímé položení dlaždic v kuchyni je následující:

1. Naneste vrstvu lepidla na malou plochu a vyrovnejte ji zubatou stěrkou, čímž vytvoří na svém povrchu zvláštní drážky.Lepidlo se nanáší na malou plochu, což vám umožní položit na něj správné množství dlaždic, dokud se nezasadí;

​​

2. Položte dlaždici na adhezivní vrstvu a vyrovnejte ji pomocí vodorovné a vodorovné linie, v případě potřeby ji poklepejte a mírně ji posuňte ze strany na stranu, čímž dosáhnete pohodlného a správného uložení.ustanovení.Pro zajištění stejných mezer mezi všemi dlaždicemi jsou mezi dlaždicemi vloženy speciální kříže;

3. Po zaschnutí lepidla se na švy aplikuje speciální spárovací hmota.

Jak by mohly vypadat keramické dlaždice vyrobené pomocí této technologie - níže uvedená fotografie ukazuje podrobně.Je třeba poznamenat, že toto je pouze jedna z mnoha možných variant zdobení kuchyně.

Další otázky týkající se dekorace kuchyně

Interiér, který se pokusíte vytvořit, musí být navržen předem, než se rozhodnete, jak položit dlaždice do kuchyně.Okamžitě je nutné zvolit styl, ve kterém bude dekorace probíhat, vybrat vhodný nábytek, lampy a další doplňky.

Důležitou otázkou bude výběr materiálu pro vnitřní výzdobu.Kromě dlaždic se často používá laminát k dokončení podlah.

Zde si každý vybere podle svých osobních preferencí - nejlepší volbou bude použití laminátu nebo dlažby v kuchyni.Existují klady a zápory - laminátová podlaha je levnější a je teplá, příjemnější na ní chodit naboso.Dlážděné podlahy jsou odolnější a odolnější vůči vnějším vlivům (náhodné dopady, čisticí prostředky, změny teploty atd.).

Je třeba poznamenat, že nákladypoložení dlaždic v kuchyni - hodnota není konstantní.Může to záviset na mnoha dalších faktorech - velikost místnosti, vybraný stylingový vzor, ​​další požadavky zákazníka.Najednou chcete, aby všechny potrubí a zásuvky byly umístěny pouze ve středu dlaždice.

Pokud plánujete diagonální vzor pokládky dlaždic nebo jiného složitého ornamentu, můžete do kuchyně vložit dlaždice - náklady na pokládku takového vzoru budou vyšší než v případě jednoduchého povrchového opláštění bez dalších požadavků.

Úloha vytvoření povrchového opláštění v kuchyni pomocí obkladů je obtížná a zároveň jednoduchá.V tomto případě jsou potíže spojené s designem interiéru, výběrem obkladů a doplňků.Proces pokládky dlaždic je poměrně jednoduchý, ačkoli nevylučuje určitý stupeň kreativity při provádění složitých kreseb a ozdob při zdobení kuchyně.