Jak položit dlaždice v koupelně - vlastnosti povrchové úpravy

Navzdory relativně malé velikosti koupelny v obyčejném městském bytě je obtížnější v ní pokládat keramické dlaždice než v jiné místnosti.Je to kvůli zvláštnostem samotné místnosti, kde zvýšená vlhkost a teplota, přítomnost různých komunikačních a vodovodních zařízení bude normální jev.Tyto vlastnosti je třeba vzít v úvahu při určování, jak položit dlaždice v koupelně.

Obsah

Které dlaždice se nejlépe používají

Běžnou praxí je pokládat dlaždice v koupelně na podlaze a na zdi..Pokud pro stěny můžete použít libovolnou dlaždici, kterou chcete, pak ne každý je vhodný pro podlahu.Potřebujete odolnost proti opotřebení, která se vyznačuje zvýšenou pevností.Balení takových dlaždic obvykle zobrazuje nohu, což symbolizuje, že podlahové dlaždice.

Dalším prvkem, kterému byste měli věnovat pozornost při výběru toho, jak a jak pokládat dlaždice v koupelně, je povrch dlaždic.Pokud je povrch podlahové dlaždice hladký nebo leštěný, zvyšuje se pravděpodobnost uklouznutí.Abyste tomu zabránili, musíte si vybrat dlaždice s matným povrchem, což výrazně snižuje riziko zranění.

Stojí za zvážení rady návrhářů, kteří nedoporučují používat k dekoraci koupelny světlé barvy.I když je to docela kontroverzní bod.Stejní návrháři někdy doporučují přesný opak - například k dekoraci použijte červenou barvubarva.Ale to by již mělo být určeno vaším osobním výběrem a stylem dekorace koupelny.

Dalším prvkem, který je třeba dodržovat při výběru toho, jak a jak pokládat dlaždice v koupelně, je velikost dlaždice.Optimální velikost není více než 15x15, je snazší položit takovou dlaždici a je třeba ji oříznout méně.

K realizaci plánů je nutná dobrá deska.To neznamená, že musíte používat dlaždice od elitních výrobců, ale můžete si koupit dlaždice od výrobců s dobrou pověstí.Bez ohledu na to, jak se dlaždice pokládají v koupelně, její cena by neměla být nižší než tržní cena, jinak je to falešná a bez ohledu na to, o kolik později byste měli úspory litovat.

Přípravné práce před obkladem

Veškeré práce na obkladu začíná přípravou povrchu.Zpočátku je nutné určit „zakřivení“ stěn, pro které je nejvhodnější úroveň a vodováha.K vyhlazení stěn lze použít omítky, pokud jsou nepravidelnosti nevýznamné a nepřesahují pět centimetrů.Jinak bude nutné podniknout vážnější opatření, např. Vyrovnat ji sádrokartonem.

Stěna musí být očištěna od veškerých stop jakéhokoli nátěru (barva, vápno, staré dlaždice atd.) Až po samotné dno (beton, cihla atd.).

Po vyrovnání musí být povrch opatřen základním nátěrem.Jak by měly stěny vypadat, na kterých lze pokládat dlaždice v koupelně - fotografie níže vám umožní plně ocenit.

Všechny výše uvedené se týkají pohlaví.K jejich přípravě lze použít samonivelační směsi.

Popsaná příprava by stačila pro normální místnost, ale ne pro koupelnu, zejména pokud dosud nebyl nainstalován nejdůležitější prvek, vana.Musí být nainstalován přísně vodorovně.Hladina od horního okraje vany musí být přenesena na všechny stěny, pro které nakreslí čáru nebo umístí příslušné štítky.Z této linie bude nutné začít instalovat dlaždice do koupelny.

Vzhledem k tomu, že v koupelně je obvykle mnoho instalatérských a jiných zařízení (umyvadlo, vyhřívaná tyč na ručníky, zrcadlo atd.), Musí být před zahájením prací odstraněna.Obkladové práce musí být prováděny na rovných holých stěnách.

Dlaždice

Dlaždice jsou tvořivým procesem, takže každý pán může mít svůj vlastní přístup k tomu, jak položit dlaždice v koupelně.Aniž byste se dotkli celé škály možných technik provádění obkladů v koupelně, zvažte pouze jednu z nich.

U koupelny se dlaždice zpravidla nepokládají na stěnu a podlahu, pak se tento prostor uzavře mřížkou instalovanou na fasádě vany nebo se uzavře zvláštním provedením.

Samozřejmě, pokud vana zůstane otevřená i v budoucnu, musí být prostor za a pod ní obkládán.To by ale měl projekt zajistit od samého začátkuzačátek.Obě tyto možnosti, které ukazují, jak položit dlaždice v koupelně s různými povrchovými úpravami samotné vany, jsou uvedeny na obrázku níže.

Je třeba poznamenat, že pokládka keramických obkladů v koupelně se provádí v kruhu, tj.ne samostatně na každé zdi, ale rovnoměrně na všech stěnách, začaly na jedné, přepínaly na jinou atd., dokud se nevrátily na začátek.Získejte jakýsi prsten.

Výhodou tohoto způsobu pokládky dlaždic je to, že všechny stěny jsou spojeny najednou.Pokud postupně rozložíte každou stěnu, může dojít k neshodě švů první a poslední stěny.Samozřejmě, jak položit dlaždice v koupelně je vaše volba, ale položení dlaždic prstenem se vyhne již popsanému problému, zejména pokud zajistíte správný spoj kloubů na samém začátku.
To je něco takového, prsten po kruhu, položí se celá taška.Je pravda, že je třeba mít na paměti, že s popsanou metodou pokládání dlaždic existují určité potíže.Jedním z nich je to, jak se dlaždice pokládají v koupelně při dokončování povrchu dveřmi.

Pozice dlaždice vlevo a vpravo od otvoru musí být velmi pečlivě vypočtena, jinak se mohou při připojení dlaždice k otvoru vyskytnout problémy.

Výklenky a výčnělky, se kterými se setkáte během obložení, by měly být okamžitě po vyložení prstence potaženy.Určitě získáte správné spojení švů.

Spodní část koupelny je poslední dýhovaná.Pokládání se neprovádí až do konce, ale pro poslední řádek je ponecháno místo.Pokládá se po položení dlaždice na podlahu a po uschnutí.Jak se dlaždice pokládají v koupelně na podlahu - video

Po pokládce dlaždic začíná konečná fáze - injektáž spár.Při provádění této práce v koupelně neexistují žádné rozdíly oproti běžné injektáži.Celý proces pokládky obkladů lze pochopit při pohledu na školicí kurz - vkládáme obklady do koupelny, video

Přestože koupelna je jedním z nejobtížnějších předmětů pro dekoraci obkladů, je docela možné to udělat sami.Obecné zásady pro pokládku dlaždic jsou stejné jako v jiných místnostech a vlastnosti vlastní koupelně jsou diskutovány výše.