Jak plat ovlivňuje odchod do důchodu a jaké osvědčení je výhodnější předložit FIU

Pokud osoba žádá o penzijní fond o starobní důchod, je prvním dokladem, o který zaměstnanci žádají, osvědčení o platu.Z tohoto důvodu je velmi důležité vědět, na jaké roky se tento certifikát předkládá, aby příznivě ovlivnil výši výplaty důchodu.

Obsah

Vliv mezd na odchod do důchodu

Výše ​​mezd v každém případě ovlivní vaše budoucí důchodové dávky, ale pro různá období zaměstnání odlišně:

  1. Do 1. ledna 2002 se mzdy přímo zohledňují ve vzorci provýpočet důchodu.Proto mají zaměstnanci FIU zájem o výši vašeho platu, když požádají o certifikát.
  2. Od 1. ledna 2002 do současného období mají mzdy nepřímý vliv na výši výplaty důchodu, protože jsou základem pro výpočet pojistného.Jsou dominantním faktorem při poskytování důchodů občanům.

Od roku 2002 se všechny pojistné, které zaměstnavatel převádí do penzijního fondu pro své zaměstnance, zobrazuje na osobním účtu.

V důsledku toho se od důchodce nevyžaduje žádná dokumentace.Program automaticky stáhne požadované informace ze systému.Pouze mzdy musí být potvrzeny před rokem 2002, ale ne ve všech situacích.FIU má údaje o platu pojištěných občanů zaobdobí 2000 až 2001 (jejich poskytování je povinností zaměstnavatelů).

Pokud má osoba během tohoto období vysoký plat, nemusíte ztrácet čas ani přijímat potvrzení o výdělcích za jiná období.

Abychom pochopili, jak optimální je plat podle informací dostupných v FIU pro budoucí důchodové dávky, měli bychom se s těmito otázkami spojit se zaměstnanci nejbližší pobočky FIU.Hlavním kritériem je koeficient výdělku, který je odvozen z poměru velikosti mezd a průměrné měsíční mzdy v Rusku za stejné období.

K koeficientům

Pro období do roku 2002 je stanoven mezní ukazatel, který je 1,2.V některých případech to může být vyšší u občanů, kteří žijí v oblastech na severu a v ekvivalentních oblastech.Pro ně může být koeficient 1,4 nebo 1,7 nebo dokonce 1,9.Rozdíl ve výkonu je založen na konkrétní oblasti pobytu.

Takže, pokud se zaměstnanci FIU identifikovali na základě vašich výdělků za období 2000-2001.Ukazatel rovnající se 1,2 (nebo jiné možné maximum) nemá smysl předkládat osvědčení o vysoké mzdě na další roky.Vzhledem k tomu, velikost penzionu stále nebude.

Je-li FIU, získá se jiný obrázekoznámil, že nezískáváte maximální přípustný koeficient pro vaši současnou mzdu.Pak musíte přemýšlet o nalezení nejvyššího platu, který jste obdrželi za jakékoli pětileté období (vezměte v úvahu pět let v řadě), a to až do 1. ledna 2002.

Od zaměstnavatele lze získat potvrzení o mzdě.Pokud již je pryč, doporučujeme kontaktovat archivní fond (v případě likvidace společnosti).

Jak snadné je vypočítat váš důchod

Změny v důchodovém systému v roce 2018