Jak oplodnit trávník na podzim, na jaře a v létě

Venkovský trávník je jedním z nejvyhledávanějších prvků designu a krajiny.S trávením na trávě si můžete odpočinout a vytěžit maximum z venkovní rekreace.Zelený trávník podporuje relaxaci a potěší oko bohatými zelenými tóny.Aby tato krása nezmizela a nezmizela, je nasycena mikroelementy a živinami.Trávníková tráva musí být neustále krmena, protože se jedná o zahradní plodinu intenzivního pěstování.

Během růstu je tráva nasycena živinami akumulovanými v stoncích rostlin.Atraktivita vzhledu trávníku se ztratí, pokud nevyrábíte hnojiva potaš, dusík a fosfor včas.Krásná trávní tráva rychle ztratí svou bohatou barvu a změní se v rozpadlou vegetaci.

Obsah

V jakém počasí je lepší oplodnit

Musíte si pamatovatže trávník potřebuje hnojivo téměř po celý rok.Intenzivně rostoucí kultura hromadí velké množství živin, které po každém sečení vysychají.Jako nutriční báze se používá fosfor, dusík, železo a draslík.Pokud nebudou hnojiva aplikována správně, krásný trávník se rychle promění v pole s loňskou zarostlou trávou.

Současně hrají důležitou roli povětrnostní podmínky.Nejlepší je zavést doplňkové potraviny do půdy před srážením, ale někdy to hydrometrcenter ani nedokáže sledovat.Pokyny k použití hnojiva přijdou k záchraně.V období sucha je trávník před krmením opatrně napojen.Po vyschnutí horní vrstvy půdy můžete začít aplikovat hnojivo.Pokud po těchto událostech nepršelo 2 dny, budete muset provést další zalévání, aby se živiny dobře vstřebaly.

Hnojíte trávník na místě?
)
Výsledky
Načítání ...

Hnojiva pro jarní trávníky

Dlouhé zimování poškozuje staré rostliny.Výsev nových semen není jediným opatřením produkovaným letními obyvateli na jaře.Musíte se ujistit, že trávník je zelený co nejrychleji a pokrytý mladou trávou.Rychlý růst trávníkové trávy přispívá k používání sezónního obvazu.Jakmile se sníží poslední sníh, můžete začít vyrábět dusíkatá hnojiva.Je to dusík, který urychluje růst zahradních výsadeb a přispívá k rychlé tvorbě zeleného „koberce“.Fosfor, který příznivě ovlivňuje kořenový systém rostlin, a draslík, který zvyšuje imunitu trávníkové trávy, působí jako další makrobuňky.

Jako vrchní zálivka lze použít kapalná a pevná hnojiva.Zadávají se ručně nebo pomocí speciálníchzařízení.Pokud jste se rozhodli pro tekuté hnojivo, aplikuje se do půdy jednou za dva týdny.Například dvě kapsle Bon Forte se zředí ve 12 litrech vody.Připravený roztok je hojně napojen na trávníkovou trávu.Připravený produkt by měl stačit na 6 metrů čtverečních zahrady.Lék se udržuje zředěný po dobu asi 14 dnů.

Na jaře zahradníci nejčastěji používají nitroamofos.V tomto hnojivu je obsaženo dostatečné množství sodíku, fosforu a draslíku.Lék má vzhled malých šedivých granulí.Na každý čtvereční metr osobního pozemku je přibližně 20 gramů drogy rozloženo rovnoměrně po povrchu Země.Poté se hojně zavlažuje pozemek osetý trávníkovou trávou.

Tuhé hnojivo Fertik pro jaro a léto ve formě granulí je mezi obyvateli léta velmi oblíbené.Obsahuje optimální množství dusíku, oxidu fosforečného a draslíku.Během vegetačního období je na čtvereční metr půdy rozloženo 50 gramů granulovaného hnojiva.Zůstává pouze zalévat trávník.

Aplikace letních hnojiv

V nejteplejším ročním období je třeba trávu trávit aktivně.Nejoblíbenější mezi letními obyvateli jsou komplexní přípravky, minerální vrchní obvaz.Nitroammophosk a jeho deriváty nejsou o nic méně žádané.Nejvhodnější čas pro hnojení jsou poslední dny června nebo začátek července.Tyto činnosti je důležité provádět ihned po sečení trávníku.

Pokud trávní tráva rychle ztratí svou nasycenou přirozenou barvu, vyplatí se hnojit půdu močovinou nebo síranem amonným, protože za barvu trávy je zodpovědný dusík.Jeho nedostatek vede k bledým listům.Taková hnojiva nejen přidají do trávníku zelené, ale také zrychlí růst trávy.Na čtvereční metr se přidá asi 20 gramů močoviny nebo síranu amonného.

Nezapomeňte krmit trávník draselnou solí (15 gramů na m2 ).Pokud prší v létě, můžete mírně zvýšit množství hnojiva, protože většina drogy bude vyplavena z půdy.Draselná sůl se v létě nanáší na zem dvakrát.Na konci léta je dusíkaté hnojivo redukováno, aby potlačilo růst trávy a připravilo trávník pro chlazení na podzim.Jako alternativa se používá superfosfát a síran draselný.

Není nutné kupovat hnojiva, protože jsou vždy po ruce.Kopřivy popel lze použít k sečení trávníku, protože je bohatý na makro a mikroživiny.K přípravě popela je třeba sbírat pouze posekané kopřivy, rostliny sušit několik dní a spálit.Chlazený popel se zředí 10 litry vody a používá se k zavlažování trávníku.

Podzimní krmení trávníku

Hlavním úkolem podzimní návnady je přípravatrávník na mráz.Aby tráva přestala růst, měli bychom přestat používat dusíkatá hnojiva do půdy.Hlavním nástrojem letních obyvatel jsou potaše a fosforové přísady.Týden před prvním mrazem hnojte plochu trávníkovou trávou.Podzimní obvaz také pomáhá zvyšovat odolnost trávy a posiluje kořeny a stonky.

V prvních podzimních dnech je půda hnojena kostní moučkou bohatou na fosfor a další užitečné stopové prvky.Díky své bohaté minerální bázi působí kostní moučka na půdu po dobu šesti měsíců, což snižuje její kyselost.Na každý metr čtvereční stránky jsou 2-3 sklenice hnojiva.Alespoň mezi letními obyvateli je poptávka po dvojnásobném superfosfátu.Doplňkové potraviny s dlouhodobým účinkem absorbují a rozpouštějí se v půdě po dlouhou dobu.Pro každý čtvereční metr místa je zapotřebí asi 50 gramů drogy.

Hnůj by se měl používat ke krmení trávníku před zimou.Je důležité jej aplikovat pouze jednou za tři roky.Nutriční organické hnojivo pomáhá zadržovat dusík v půdě.Hnoje, ležící pod sněhovými závěsy, se mění v substrát obohacený užitečnými stopovými prvky.Na 1 m2se započítávají přibližně 3 kilogramy organických hnojiv.

Fertikova příprava na podzim pomůže zachovat trávu při silných mrazech.Složení hnojiva zahrnuje fosfor, draslík a další stopové prvky, které pomáhají posílit kořenovou zónu.Hnojivoaplikováno na zem 1krát za 14 dní po druhém sečení.20 gramů léčiva je rovnoměrně rozloženo na pozemku 1m2 , po kterém je trávník hojně napojen.

Pamatujte, že pokud chcete získat dobře upravený trávník, musíte jej sledovat celý rok.Hlavní věcí je včasné oplodnění a sečení trávy, aby smaragdový „koberec“ vypadal co nejčistěji a tráva přijímala dostatečné množství stopových prvků.