Jak opláštit balkón nebo lodžii šindel?

Po zahájení oprav na balkoně nemyslete na to, jak bude vypadat jeho vnitřní výzdoba.Okamžitě odložte myšlenky na malování stěn, obkladů nebo obkladů plastovými panely.Obložení balkonu bylo a zůstává nejlepší volbou.Zvažte klady a zápory.

Malované zdi na balkóně jsou již „minulé století“.Barva shoří, odlupuje se a padá, a při opakovaném a veškerém následném malování jsou stěny méně přitažlivé.Dlaždice je obecně šílený nápad, dlaždice pod vlivem atmosféry se také může zhroutit.

Plastové panely zůstávají hlavním konkurentem dřevěné obložení.Atraktivní vzhled, snadná instalace a relativní odolnost vůči povětrnostním vlivům.Ale na druhé straně: dřevěná podšívka je ekologie, plast je chemie, dřevo může dýchat a může sloužit jako dodatečná izolace, na plastu se bude hromadit kondenzace, což povede k tvorbě plísní, hniloby atd. A izolaci z nínula.

Rozhodnutí zůstává stejné: Nejlepší povrch na balkoně je dřevo.No, jak obložit podšívku balkonu a co k tomu potřebujete, najdete v tomto článku.

Obsah

Potřebné materiály a nářadí

Nejprve je třeba vypočítat potřebnémnožství materiálu.K opravě obložení potřebujeme vodítka, ze kterých bude rám sestaven.Průvodci jsou dlouhé kolejnice sobdélníkový průřez.V tomto případě je průřez 20-25x45-50 mm.

Rozdělujeme horizontálně takový počet vodítek, aby mezi nimi byla vzdálenost 40 - 60 cm. Změřte obvod, vynásobte počtem obrysů, přidejte všechna okna a dveře do výsledného obvodu a získejte záběry pro nákup vodítek.Vodítka ke zdi jsou připevněna k hřebíkům hmoždinky.Počty hmoždinek bereme v úvahu tak, aby mezi nimi byla vzdálenost nepřesahující 80 cm.Vodítka a hmoždinky na stropě se počítají podle stejného schématu.

K zakoupení podšívky potřebujete znát maximální délku, tzn.výška balkonové místnosti a celková kvadratura.Od čtverečních metrů stěn nezapomeňte odečíst plochu oken a dveří.Všechna výsledná čísla se vynásobí 0,1, tj.přidat 10% na šrot, odpad a nepředvídané události.

Nyní jděte na nástroj.Budeme potřebovat:

  1. Rotační kladivo nebo vrták s perkuse, vrták d6mm
  2. Elektrický nebo akumulátorový šroubovák, vrtáky do dřeva d6mm, d4mm, křížový vrták ph2
  3. Vykružovačka s pilníkem na dřevo, nejlépe zpětným tahem.
  4. Pila
  5. Měřicí páska a čtverec
  6. Tužka a úroveň budovy
  7. Kladivo a sekera
  8. Hmoždinky hřebíky 6x60-6x100 (inv závislosti na zakřivení stěn)
  9. Hřebíky 30 mm, s výhodou s velkým kloboukem
  10. Vruty do dřeva 50 mm, 75 mm, 90 mm

Montáž rámu

Před zahájením instalacerám musí zkontrolovat rovnoměrnost stěny.Chcete-li to provést, použijte úroveň na zeď a určit, která část rámu je přidělena více, horní nebo dolní.Například spodní část rámu musí být odkloněna více než horní.Začneme tedy instalací rámu horním vodítkem.

Viděli jsme vodítko požadované délky.Rovnoměrně to označíme skrz otvory 60-80 cm pro hmoždinky.Vyvrtáme díry vrtákem do dřeva d6mm.Položili jsme ji na stěnu ve vzdálenosti asi 10 cm od stropu a na stěnu jsme dali stopy skrz otvory.Do stěny vyvrtáme otvory hnědou d6mm do hloubky 5-6cm.

Průvodce jsme naštěpili plastovými vrtulníky a samotné šrouby nejsou úplně zasunuty.Kontrolujeme rovnoměrnost kolejnice pravidlem nebo kabelem.Vystavujeme kolejnici tak, aby byla rovnoměrná. V případě potřeby kolejnici odstraníme dřevěnými klíny nebo lisujeme hmoždinky, čímž poskytneme klíny požadované tloušťky.Hmoždinka musí být zatloukána, ale praxe ukazuje, že je lepší udržet hmoždinku, je-li ponechána nedokončená o 7 až 10 mm, a poté šroubovákem zašroubována až na doraz.

​​

Abyste mohli nastavit spodní kolejnici, musíte vědět, jak daleko je třeba odklonit, takže svislou úroveň odvažujeme od vodorovného horního vodítka.Provádíme stejné operace jako u horního dílu, stačí pouze upevnit spodní kolejnici 1 cm od podlahy.Pro pozdější montáž lamel je třeba zajistit, aby hmoždinka vešla do zdi 3-4 cm.

Rozdělujeme vzdálenost mezi horní a spodní lamely rovnoměrně, ale ne více než po 60 cm.V místech upevněnítáhněte šňůry svisle od horní kolejnice dolů.Upevníme zbývající kolejnice a vyrovnáme je napnutými šňůry.První stěna je připravena.Ze stejného principu namontujeme rám na zbývající stěny a strop.

Pro usnadnění práce při dokončování sklonu oken a dveří podél obvodu dveří a oken vystavujeme svislé a vodorovné kolejnice v jedné rovině se společným rámem.Rám svahů je vystaven na stejném principu jako stěny.Jeden okraj kolejnic může být připevněn šrouby k rámu stěny poté, co předtím vyvrtal otvor otvorem pomocí vrtáku na dřevo d4 mm.

Opláštění balkónu šindelem

Opláštění šindelů by mělo být zahájeno z méně pohodlného úhlu, který by bylo vhodnější dokončit.Podšívka má zařízení drážkového hřebene, to znamená, že drážka je vložena do hřebenu.První obložení jsme položili na rám jiné zdi a zkontrolovali hladinu.V případě potřeby seřiďte.

Přibíjení prvního obložení je nutné jak v drážce, tak i v hřebenu.Kladivem klademe do hřebene, který není blízko okraje, abychom se vyhnuli odštípnutí dřeva, ale také ne daleko od okraje, aby vertikálně stojící sokl pokrýval všechny hřebíček.V drážce zatlačte hřebík do části, která je blokována následnou kolejnicí.Není nutné dokončit hřebíček až do konce kladivem, ale vzít klapku a položit ji na hlavu hřebíku.Při nárazu na dobernik roztavíte hřebík tak, aby nepřekážel další kolejnici.

Dosahv opačném úhlu čelíme problému vložení konečného personálu.Je to správné takto:

Měříme vzdálenost od drážky předposledního ostění k vedení nezastřešené stěny na 3-4 místech.Tyto vzdálenosti převedeme na připravenou podšívku, ale musíte měřit od začátku hřebene, aniž byste vzali v úvahu, že toto místo půjde dovnitř podšívky.Nyní bude snadné vložit obložení, výsledná malá mezera se bude překrývat se základní deskou.

Pokrýváme tedy všechny stěny a strop.A teprve poté přistoupíme k dokončení sjezdovek.Měli byste začít od vrcholu svahu a pak zasunout stranu.První kolejnici připevníme ke dveřím nebo oknu tak, že poslední přesahuje pouzdro.Na první kolejnici by měl být hřeben odstraněn hladce a přesně, aby se v tomto rohu nedala základní deska.Boční kolejnice k horní kolejnici je také třeba nastavit tak pevně, jak je to možné, umístění lišty nebo výplně tam bude zbytečné a ne krásné.

Měly by být vloženy poslední lamely na svazích a podél zadní strany podél opláštěné zdi by měla být nakreslena čára.Musíte ji řezat velmi pečlivě, aby byl řez velmi vyrovnaný.Tuto kolejnici musíte na konci zatloukat stejným způsobem jako v drážce, abyste po montáži nemohli vidět hřebíky.

Po dokončení práce na svazích instalujeme proplácení a poté lišty.

Jak zakrýt obložení na balkóně?

Doporučuji vám provést tuto bioprotektivní impregnaci.Chrání strom před výskytem plísní a plísní, dává dřevu nádhernou barvu (výběr barev je velmi velký) a se 2 nebo 3x pokrytímnahradí lak.

Hotovo.Nyní víte, že opláštění lodžie šindelem není vůbec obtížná záležitost a dokáže to udělat sám.