Jak obyčejná plastová láhev na vodu může osvětlit dům bez elektřiny

Obyvatelé moderních měst jsou zvyklí přepínat vypínač, v domě se objevuje světlo.Ale ne každý má takové centralizované systémy a ve světě jsou stále celé země, kde je světlo skutečným bohatstvím.

Například v Tanzanii, Peru, Indii žijí lidé v Keni doslova od úsvitu do tmy a v noci čelí mnoha nepříjemnostem.Existuje pouze jeden důvod - není tam žádné světlo a když se objeví středová čára - není známa.

Problém byl vyřešen A. Moserem, který vymyslel jedinečný design a pojmenoval jej Liter of Light.

Obsah

Vynálezce Alfredo Moser a jeho „Liter of Light“

Všechny jedinečné vynálezy pro domácí použití jsou velmi jednoduché.Lidé jsou často zmatení, protože se jim to samo o sobě nestalo.Příkladem je „Liter of Light“ od A. Mosera.

Primitivní konstrukce ve formě světelné studny z láhve vody je schopna dlouhodobě hladce fungovat, což dává normální světelný paprsek.

Projekt byl vytvořen s ohledem na jeden cíl - dát lidem příležitost osvětlit domy.Zpočátku byl rozsah omezen pouze na Filipíny - zde lidé žijí v těch neuvěřitelných podmínkách.Doma, pokud to můžete nazvat kartonové krabice, nejsou vybaveny žádným vybavením.Více než 9 milionů lidí žije v chudých chatrčích.A budovy jsou tak blízko, že ani v odpoledních hodinách není záblesk světla.

Světlo dobře funguje bezpřipojení k energetickému systému.Jedná se o autonomní světelný zdroj s extrémně nízkými výrobními a údržbovými náklady.

Vynálezce žije v jižní Brazílii a je si dobře vědom problémů chudých lidí.Patent pro vynález obohatil A. Mosera, byla to charitativní akce.Samotné světlo se objevilo v roce 2002 a během několika měsíců bylo nainstalováno více než 15 000 lahví ve 20 filipínských městech.

Volná elektřina

Jaké je to mít světlo v domě, kde to nikdy nebylo, “řekne to pouze obyvatel chudých oblastí třetího světa.Máme však také mnoho okresů, kde jsou neustále pozorovány výpadky elektřiny.Proto je pro mnohé Moserova lampa užitečná.

Výhodou zařízení je, že pracuje za jakýchkoli podmínek, bez ohledu na intenzitu slunečního paprsku.Má jen jednu nevýhodu - potřebujete alespoň minimální světlo ze slunce.V noci je světlo neúčinné, ale řešení problému bylo téměř nalezeno.

Jak to funguje?

K výrobě zařízení je nutná plastová láhev o obsahu 1,5 nebo 2 litrů, voda, lžíce bělidla a tmel.Pro osvětlení stropu je nutné nalít vodu do láhve, přidat bělidlo tak, aby se mikroorganismy nezačaly vyvíjet v kapalině a namontovat zařízení do stropu.

Lampa je zabudována do stropu, takže třetina zůstává venku, aby osvětlila místnost.Může existovat libovolný počet zařízení.Výkon asi 55 wattů.

​​

Těsnicí prostředek je vhodný k utěsnění spár ve stropě, aby voda nevnikla do domu.Zařízení pracuje na principu lomu světla.Paprsek zasáhne horní část láhve, je lomený a odražený o 360 stupňů.A to vše bez připojení k napájení.Není obtížné experimentálně zjistit, kolik litrů světla bude potřeba pro normální osvětlení místnosti.Přibližná spotřeba bělidla 20 g.1,5 litru vody.

Líbí se vám Moserův vynález?
Výsledky
Načítá se ..

V domácnostech s napájením bude možnost výrazně šetřit elektřinu.Svítidla jsou navíc vhodná pro instalaci do jakékoli místnosti - technické místnosti, garáže, stodoly.Zařízení pracuje nejméně 5 let, poté se voda „rozkvete“.

Elektřina v noci

Rozhodli se vylepšit vynikající příslušenství a dosáhnout záře v noci.Pro tento účel byl design vybaven LED lampou.Ukládá energii do solárního článku, který nabíjí dvě baterie a je vhodný pro použití ve tmě.Celková doba žáru není delší než 4 hodiny, ale to je dost pro lidi, kteří nikdy nemělielektřina v domě.

Charita MyShelter dnes hledá finanční prostředky na instalaci systému v chudých domácnostech.Nadace poskytuje školení pro dobrovolníky, kteří jsou vysláni na pomoc obyvatelům třetích zemí a propaguje myšlenku osvětlení bez elektřiny pro nejširší masy.

Nyní existuje další aplikace pro plastové láhve.Materiál je odolný, udržuje tvarovou stabilitu po dlouhou dobu, neprochází vodou.V každém domě najdete malé bělidlo a na oplátku majitel obdrží zařízení, které funguje od úsvitu do soumraku.

Z editorů. Moserův vynález je relevantní i pro Rusko.Například můžete v zemi osvětlit přístřešky a přístavby, což významně ušetří náklady na elektřinu.