Jak obejít reformu?Pět zákonných způsobů předčasného odchodu do důchodu

Penzijní reforma nepřináší Rusům radost.Proto jsou velmi důležité úvahy o tom, jak obejít legislativní normy a odejít do důchodu dříve.Ale jak jinak, pokud lidé prostě nevěří, že budou žít až do důchodu.Zvažte právní možnosti obcházení důchodové reformy.

Obsah

Staňte se matkou mnoha dětí

Příležitost je poskytována pouze ženám a vy musíte nejen získat status matky mnoha dětí, ale také mít 5 dětí, které jste porodili, vychovávaly a vychovávaly na 8 let.Bude možné odejít do důchodu ve věku 50 let, ale pod podmínkou, že jste pracovali po dobu 15 let.

Důležité!Právo na dávky při předčasném odchodu do důchodu se získává předem:

  • Matky s mnoha dětmi a rodiče invalidů z dětství;
  • Zdravotně postižené z důvodu vojenského zranění, trpaslíků, trpaslíků;
  • Pracovníci na Dálném severu a regionech s nimi byli za podmínek srovnáváni.

Práce v zahraničí

Práce v zahraničí najdou nejen lidé, kteří mluví cizími jazyky.Například v Bělorusku odcházejí do důchodu ženy ve věku 58 let, muži ve věku 63 let, stejné podmínky jako v Kazachstánu, ale pokud v prvním případě stačí ruský jazyk, musíte se stále učit Kazachstán.

Pokud jde o daleko v zahraničí, bude možné odejít do důchodu brzy pouze v Brazílii: ženy jsou 55 let, muži 60 let, v Maďarsku, Řecku a na Maltě neexistují žádné ústupky, věk odchodu je 60–62 let.

Po zkrácení nenajdete nové zaměstnání

Poté, co byl Rus propuštěn snížením počtu zaměstnanců před datem odchodu do důchodu a nenalezl nové zaměstnání, může Rus odejít o několik let dříve.Ale existují nuance, takže ženy by měly mít 20 let pracovní zkušenosti pro muže - nejméně 25 let.

Práce v obtížných podmínkách

Škodlivá produkce nebo obtížné pracovní podmínky také snižují věkové odstupňování odchodu do důchodu, přičemž se hromadí více než 30 bodů důchodu.Ukazuje se, že poté, co pracoval jako plavčík po dobu 15 let, má občan právo na odchod do důchodu ve věku 40 let.

Pro učitele, pedagogy odpočívají po období 25 let, zdravotničtí pracovníci na městských klinikách - po 30 venkovských - po 25 letech práce v tomto odvětví.Minimální délka služby pilota je muž ve věku 25 let, žena ve věku 20 let, na věku však nezáleží.

Právo odejít do důchodu před plánovaným termínem je dáno důlními pracovníky, řidiči veřejné dopravy a zaměstnanci jiných profesí.Musíte však zvážit možné změny v zákoně.

Získejte úspory

Pokud jste nashromáždili dostatek peněz pro pohodlný život, můžete odejít do důchodu kdykoli, 20–25 let před plánem.Jakušetřit - rozhodněte se sami, můžete provádět vklady v bankách, kupovat akcie.Zbytek bude muset pracovat až do posledního, do „věku přežití“.

Co si myslíte o důchodové reformě?
Výsledky
Načítání ...