Jak nespadnout do rukou scammera: pokyny pro připojení digitální televize

Od nového roku Rusko úplně vypne analogové vysílání a přejde do digitálního formátu.Tato zpráva se objevila až poté, co podnikatelé začali ostudně nabízet své výrobky veřejnosti.Ne každý televizor podporuje nový formát vysílání a prodejci a podvodníci rychle převzali kontrolu nad situací.

Nedávno se ukázalo, že v našem regionu působí podvodníci.Lidé v maskách obyčejných prodejců chodí po bytech a nabízejí občanům nákup set-top boxu pro televizi, která přestane fungovat v lednu.Obvykle si vybírají důchodce, protože ještě nejsou obeznámeni se všemi jemnostmi televizní reformy a skutečně důvěřují.Proto podvodníci prodávají konzoly mnohokrát dražší než jejich obvyklé náklady.

Obsah

Jak zjistím, zda váš televizor bude fungovat po novém roce?

Sestavili jsme seznam, pomocí kterého můžete zkontrolovat, zda stojí za to podniknout nějaké kroky, abyste nemuseli televizní vysílání vypnout:

  1. Máte-li starý 90-televizorx nebo 2000s s konvexní obrazovkou, pak takové zařízení má elektro-ray trubici, takže rozhodně není možné přijímat digitální vysíláníbude schopen.Proto budete muset zakoupit set-top box označený DVB-T2, protože se jedná o formát digitálního vysílání, který bude použit v Rusku.
  2. Pokud je váš televizor moderní s plochou obrazovkou LCD nebo plazmovou obrazovkou, musíte zkontrolovat, zda bude podporovat formát DVB-T2.Některé modely jsou schopny podporovat pouze starý formát vysílání - DVB-T, pak i zde budete muset koupit set-top box.
  3. Digitální vysílání v Rusku funguje od roku 2015.Nyní je k dispozici pouze první komplex kanálů, který se skládá z deseti vysílaných televizních kanálů.Pokud je sledujete, od nového roku budete muset prohledávat kanály na samotném televizoru.Do prvního multiplexu bude přidáno dalších deset kanálů.Výsledkem by mělo být 20 kanálů.Pokud uděláte vše správně, nepotřebujete předponu.
  4. Navštivte stránky digitální televize a zjistěte, zda se bude zobrazovat ve vaší oblasti.Dodávka zařízení pro digitální televizi nebude rozšířená.V Rusku budou místa, kde z důvodu nepřístupnosti nebude televizní signál přijímán.Proto bude zde digitální vysílání prostřednictvím satelitu.To znamená, že budete muset zakoupit satelitní anténu, pomocí které můžete přijímat signál.


Důchodci se nebojí víc než výpadků v platbách důchodů.Mnoho starších lidí žije v televizi, to je jejich hlavní slabost.Proto podvodníci ve spěchu využít tuto příležitost pro své vlastní účely.

Analogové vysíláníse postupně odpojí.Vše bude záviset na dostupnosti vybavení v regionu.Nedoporučujeme, abyste si koupili novou předponu, než zjistíte, zda ji vůbec potřebujete.

Jste připraveni na přechod na digitální televizi?
Výsledky
Načítání ...

Video instrukce pro připojení digitální televize