Jak nalepit nafukovací matraci doma: metody a nástroje opravy

Široká nabídka nafukovacích matrací usnadňuje vyzvednutí předmětu pro plavání nebo relaxaci.Skládací postele a pohovky úspěšně nahrazují silné a praktické výrobky velur.Kompaktní skládané modely jsou vhodné pro piknik, kempování.Vyrábějí zboží z elastického PVC, takže jakýkoli ostrý předmět může způsobit propíchnutí.Mít po ruce opravnou sadu nebo improvizované prostředky, je snadné pochopit techniku, jak přilepit nafukovací matraci.

Obsah

Potřebná sada pro opravu matrace

Předtím, než produkt obnovíte rukama, je třeba připravit potřebné nářadí a materiál pro práci:

 • lepidlo;
 • kartáč;
 • sloučenina pro odmašťování povlaků (alkohol, aceton);
 • záplaty;
 • brusný papír;
 • nůžky a tužky;
 • náklad.

Pokud by v soupravě byla opravná souprava, nevznikly by otázky o tom, jak a jak přilepit díru do nafukovací matrace.Po ruce jsou veškeré zásoby, pokyny.

Jak přilepit nafukovací matraci

Před nalepením nafukovací matrace nebo plaveckého příslušenství je uvedeno několik nuancí:

 1. Velikost otvoru .Proražení, malý řez je opraven nezávisle.U vylamování s zubatými hranami se dlouhé řezy mění naodborníkům.
 2. Materiál, ze kterého je matrace vyrobena .Některé materiály netolerují lepidla s předponou „super“.Jsou slepeny gumovými směsmi atd.
 3. Spěchová zóna .Například, pokud je vpich v oblasti ventilu, je snadnější vyměnit díl.Pravděpodobnost rychlého odtlakování po opravě je příliš vysoká.

Navrhované metody jsou vhodné pro všechny výrobky určené ke koupání, spaní, vyrobené z PVC, gumy.

Přípravné práce

Před nalepením nafukovací matrace doma se umyje a vysuší.Poté je otvor zakroužkovaný křídou nebo značkovačem a poté jsou provedeny následující akce:

 • je opravná oblast očištěna smirkem, čímž se zvýší přilnavost;
 • je odmaštěn kus náplasti a místo vpichu;
 • v přítomnosti velurové krytiny se hromada odstraní.

Tím je příprava dokončena.

Vlastnosti volby lepidla

Pro matraci z PVC jsou vhodné tyto sloučeniny:

 1. Polyuretanové lepidlo na boty Desmokol .Směs poskytuje spolehlivé utěsnění.
 2. The Universal Moment .Vhodný na gumu, rychle schne.
 3. Uran .Kompozice obsahuje gumovou pryskyřici a organická rozpouštědla.Používá se na gumu a pryžové výrobky.
 4. Zvláštní složení pro PVC (tekutá náplast) .Směs je určena k opravě vzduchových matrací z PVC a gumy.Vodotěsná látka snáší nízké teploty, lepí díry až do průměru 30 mm bez aplikace náplasti.Lepidlo získává sílu vdo 10 dnů.

Poznámka!Elastické PVC modely nejsou opravovány lepidlem.Kompozice obsahuje kyanokryl, rozpouštědlový materiál.

Při volbě způsobu, jak přilepit matraci pro plavání, se v pneumatikách nepoužívá tavné lepidlo, Super Moment.Obě sloučeniny dávají silný a nepružný šev.Během provozu je oblast náplasti deformována, což zvyšuje riziko dalšího prasknutí.Na okrajích použité náplasti se může objevit lepidlo.

Co vyrobit náplast z

K opravě použijte kus tkaniny, ze kterého je nafukovací modul vyroben.Pokud však není po ruce elastický PVC, pryž, je náplast vystřižena z:

 • uzávěrů pro plavání;
 • dětské volánky;
 • gumová kulička;
 • hračky;
 • nafukovací polštář.

Důležité!Řezání kusu materiálu, udělejte povolenky.Průměr náplasti by měl přesahovat velikost otvorů nejméně o 20-30 mm.V případě nepřítomnosti gumové kuličky atd., Vezměte kus bavlněné tkaniny namočené v gumovém lepidle.Po zaschnutí získá bavlna potřebnou elasticitu a odolnost proti vodě.

Jak nalepit díru do matrace

Po přípravě nástrojů a přípravě produktu, začněte s hlavní prací.Jak přilepit gumovou nafukovací matraci nebo elastický PVC model:

 1. Produkt pokládají na rovný povrch.Zónaopravte hladké ruce.Neměl by existovat jediný záhyb.
 2. Místo s náplastí a vpichem potřete silnou vrstvou lepidla.Pracují se štětcem.
 3. Dejte masový čas na uchopení - to je uvedeno v pokynech pro lepidlo.
 4. Rozložte kousek látky přesně na mezeru.Nejprve stiskněte prsty a potom položte náklad.
 5. Pokud pokyny ukazují, že je třeba ohřívat opravovanou oblast fénem, ​​jsou dodržována doporučení.

Poznámka!Pro každou propíchnutí si střih připravte náplast.Práce se provádí ve fázích - jedna díra je lepena, přejděte na další.Několik náplastí lepidla se nerozmazává lepidlem, aby se zabránilo vyschnutí kompozice.

Použití soupravy na opravu Intex

Před lepením vzduchové matrace se soupravou na opravu se rozebírají se zařízením.V sadě od společnosti Intex jsou zahrnuty následující materiály:

 • trubka s lepidlem Vinyl Cement o hmotnosti 5,7 g;
 • náplast z průhledného materiálu o rozměrech 180x65 mm;
 • podrobné pokyny k použití.

Algoritmus práce je jednoduchý - povrch je připraven, odmaštěn, opravná zóna a náplast jsou potřeny lepidlem, materiál je pak umístěn na díru.Pokud je vše provedeno správně, byl náplast natlačena dostatečně pevně, po 4-6 hodinách je nafukovací modul připraven k provozu.

Jak opravit nafukovací matraci na velurové straně

Velurové modely se často stávají náhradou za skládací židle a postele.Skládané matrace se snadno přepravují a chrání před studenou zemí, pokud plánujete strávit nocpříroda.Položky se berou s sebou na piknik, takže punkce a poryvy jsou častým jevem.

Před zahájením práce vezměte v úvahu nuance:

 1. Na hladké straně matrace bude náplast pevně ležet.Povrch vlasu nezajišťuje správnou přilnavost, je nejprve odstraněn.
 2. Práce se speciálním nástrojem, který rozpouští měkkou hromadu.Rozpouštědlo 467 je vhodné pro použití v domácnosti.
 3. Je ošetřena zóna stříkačky.Tím se sníží riziko vniknutí rozpouštědla do jiných částí matrace.
 4. Jakmile hromada vyschne, je odstraněna jakýmkoli tupým škrabkou - lžičkou, zadní stranou nože nebo jemně zrnitým smaragdem.

Poté se na připravenou plochu působí náplasti acetonem nebo alkoholem.Poté se na odtučněnou náplast a oblast opravy nanese lepidlo.Čekají na nastavený čas, aplikují náplast na díru a přitlačí ji váhou.

Doporučení!Před nalepením nafukovací matrace na velurovou stranu nasaďte masku a rukavice.Rozpouštědlo 467 je toxická směs, která při vdechnutí může způsobit otravu.

Jak přilepit švy na matraci

Je-li nafukovací modul rozdělen na sebe, je mnohem obtížnější pracovat.Významné mezery a řezy jsou opraveny ve speciálních dílnách.Malé řezy jsou samy utěsněny.Přemýšlíte, jak nalepit nafukovací matracišev, vyberte jednu z možností:

 • Vnější náplast je umístěna na dříve připraveném místě.Vyjměte hromadu, materiál a oblast vpichu odmastěte.Náplast je vyrobena ve formě oválu, aniž by zanechala pravé úhly.Pravoúhlé skvrny se odlupují rychleji.Ohýbají materiál na polovinu, rozmazávají oblast řezu a náplast lepidlem a kombinují se tak, že ohyb je přesně ve švu.
 • Vnitřní záplata se provádí odlišně.Nejprve se řezná oblast protáhne vzduchovým ventilem.Poté proveďte všechny výše popsané opravy.Po zaschnutí lepidla se oblast doplní.Tato varianta je vhodná pro matrace s velkým průměrem ventilu.Tato možnost opravy je silnější, protože v tomto případě vzduch zevnitř stlačí náplast.
 • Pokud je výřez malý, není nutná náplast na matraci - mezera je vyplněna lepidlovou hmotou.Po nastavení směsi zkontrolujte těsnost produktu, v případě potřeby postup opakujte.

Doporučení!Pro utažení řezu neberte lepidlo označené "super" - dávají hrubý a nepružný šev.

Metody detekce děr v matraci

Je obtížné najít malou propíchnutí, vzduch vychází téměř bez zvuku.Aby nedocházelo ke slepení všech podezřelých oblastí lepidlem, používají se různé metody k vyhledávání děr.

 • Voda .Nafouknutá matrace je ponořena do vody.V místě vpichu jsou viditelné vznikající bubliny.Možnost domácí koupelny je vhodná pro malé předměty.Spací matrace jsou kontrolovány v bazénu nebo jezeře.
 • Roztok mýdla .Tekuté mýdlo se smíchá s vodou a napěňuje.Pěna se nanáší na povrch produktu.Na špičce se objeví mýdlové bubliny.
 • Prášek .Sypký prášek bude propíchnut bez nutnosti navlhčení matrace vodou nebo mýdlovou pěnou.Práškový prášek se nalije do údajné defektní zóny.Pokud je zaprášený mrak, je nalezena defekt.
 • Holicí pěna .Pro stanovení bodu protržení vedle nebo na ventilu se na materiál položí tenká vrstva pěny.V oblasti defektu se objeví bubliny.
 • škrob .Algoritmus je stejný jako při použití prášku.Škrob je nastříkán na údajnou oblast defektu.Pokud nedojde k propíchnutí, nebude existovat žádný oblak prachu.Mouka a soda jsou také vhodné - jakákoli jemně rozmělněná látka.
 • Cling film .Postřiková voda se aplikuje do oblasti detekce propíchnutí nebo se povrch navlhčí houbou.Poté naneste kousek přilnavé fólie.Na místě vpichu se objeví vzduchová bublina, oříznutá.
 • ​​

Doporučení odborníků pro efektivní a bezproblémovou opravu

Lepidlo není vždy po ruce, je nutná náplast.V některých případech se můžete obejít bez nezbytných směsí.

Jak přilepit nafukovací matraci bez lepidla:

 1. Vezměte list papíru, horké železo, celofánový film.Místo železa je vhodný jakýkoli plochý a dobře zahřátý povrch (kovová matrice, kryt).
 2. Matrace je vytočena nebo je vadná zóna vytažena vzduchovým ventilem.
 3. Očistěte materiál od prachu, nečistot.Zarovnejte řezané hrany, plochuproražení.Na vadu rozprostřete kus celofánu.
 4. Místo pájení zakryjte listem papíru zahřátým po celé ploše řezu.
 5. Po ochlazení se papír odstraní.Opravená oblast se vrací na místo.

Rada!Je důležité nejprve odmastit vadnou oblast.Použijte odstraňovač alkoholu nebo laků na nehty.Ruce jsou důkladně umyté, aby mazu nesnížilo úsilí na nulu.

Jak opravit vzduchový matrac

Pokud vzduchem uniká vzduchem, naneste tuk a jemný brusný papír.abrazivní:

 • je ventil odšroubován;
 • vyjměte těsnění;
 • promyly drážky, vyčistily vybrání;
 • čelní plocha ventilu je čištěna smirkovým mazáním;
 • jsou instalovány místo pokládky atd .;
 • zašroubujte ventil.

Zkontrolujte těsnost.Pokud závada není vyřešena, je řešení problému svěřeno odborníkům.Pro opravu tímto způsobem lze demontovat pouze ventil.U nafukovacích matrací pro plavání je část vytvarována, přilepena podél švu, je zcela změněna.

Vlastnosti skladování vzduchových matrací

Nejčastěji se objevují defekty podél švu v důsledku nesprávného skladování výrobků.Jednoduchá pravidla pomohou vyhnout se problémům:

 1. Po operaci je nafukovací modul očištěn od prachu, nečistot a usušen.Suší se v přirozených podmínkách, bez zahřívání fénem atd.
 2. Před složením produktu se z něj pečlivě uvolní veškerý vzduch.
 3. Matraci složte na švy, neumožňující jejich ohýbání, zmačkání.Pak to vložte do pouzdra.To je předpoklad, aby model nevyschnul, neabsorboval přebytečnou vlhkost atd.
 4. Před použitím se produkt narovná, nechá se lehnout alespoň 3-4 hodiny.Poté se nafoukněte ve dvou krocích.Nejprve rozběhnou vzduch na polovinu objemu, zkontrolují integritu a pumpují až do konce.
 5. Doma si vyberte chladné a suché místo k uložení.Nejlepší je zavěsit pouzdro s modulem za lano.

Doporučení!Pokud matrace slouží jako místo pro spaní, čerpá se každé 3 až 6 dní.Omyjte mýdlem a vodou bez použití abraziv.

Preventivní opatření proti poškození

Problémům vpichů a řezů je snazší předcházet dodržováním několika jednoduchých pravidel:

 • před položením matrace na zem vyčistěte oblast od ostrých předmětů, kamenů, kořenů, kuželů atd .;
 • nafouknutý modul se položí na podestýlku - list z lepenky, hustý celofán, karimat, list z pěnové gumy;
 • matraci netahejte po zemi, písek;
 • Nedoporučuje se skákat na matraci, hrát si s ostrými předměty a domácí mazlíčky - jejich drápy rychle způsobí, že produkt nebude použitelný.

Při čerpání vzduchu monitorují objem.Čerpání modulu je jedním z důvodů, proč se švy liší.