Jak mohu řezat plechy?

Kovová taška je považována za cenově dostupný a oblíbený stavební materiál, který se používá pro stavbu střech.Kvalitní pokládání listů výrobku závisí na souladu se stavebními předpisy a použitým nástrojem.V tomto článku vám řekneme, jak řezat kovy a analyzovat nástroje, které jsou při práci s výrobkem nežádoucí.

Obsah

Parametry pro výběr nástroje

Profesionální zastřešení závisí přímo na tom, který nástrojpoužívá se k oříznutí dlaždic.Odborníci nedoporučují řezání kovů bruskou, protožemateriál se může rozpadat.Produkt se zpravidla řeže nůžkami nebo speciálními tryskami pro vrtání.Tento přístup umožňuje přesně zastřihnout i ty nejsložitější prvky.

Pro informaci!Pro zastřešení se doporučuje používat dobrý nástroj a kvalitní kovovou dlaždici.Levný materiál má nízké technické a provozní vlastnosti a při stálém kontaktu s prostředím nebude životnost konstrukce delší než 7 let.

Jak tedy můžete řezat kov?Specialisté doporučují používat následující nástroje:

 • skládačka;
 • vrták;
 • kotoučová pila;
 • pila na kov;
 • Elektrické nůžky na stříhání.

Kovová deska má vysoké technické parametry:

 • snadná instalace, dokonce i při nízkých teplotách;
 • atraktivní vzhled, dlouhá životnost;
 • vysoká požární odolnost;
 • materiál je naprosto bezpečný pro zdraví;
 • vysoká odolnost proti náhlým změnám teploty, vlhkosti a kyselin.

Instalace desek se provádí pomocí běžných šroubů požadované velikosti.Z videa se můžete učit podrobněji než řezání kovů.

Proč se nedoporučuje používat brusku?

Bruska je univerzální nástroj, pomocí kterého můžete provádět různé stavební práce.Pokud se rozhodnete pro vlastní řezání kovů, musíte vědět, který nástroj pomůže vyhnout se chybám v práci.Je možné řezat kovovou brusku?Odborníci říkají ne, a proto struktura mlýnku připomíná koláč, uvnitř kterého jsou zahrnuty polymery a pozinkovaný plech.Všechny části a součásti nástroje dodávají materiálům větší pevnost a stabilitu.

Mezi hlavní důvody, proč je nemožné řezat šindele bruskou, patří:

 • přítomnost jisker - při procesu řezání kovu dochází v důsledku toho ke kontaktu s galvanizovaným plechemproč jiskry létají, které mohou materiál poškodit a výrazně jej snížitprovozní období;
 • podmínky vysoké teploty - v důsledku tření se plech zahřívá, jeho ochranné vlastnosti se snižují a vrstva polymerů a barvy se začíná tavit;
 • kotouč pro řezání kovových tašek způsobuje materiálové vady a vede k začátku korozních procesů.

Stojí za povšimnutí, že bruska pracuje dostatečně rychle, jedna nesprávná akce a vrstva materiálu se poškodí.

Důležité!Výrobci kovových tašek neposkytují záruku na kvalitu svých výrobků při používání brusky.

Který nástroj použít při řezání?

Když není možné řezat desky dlaždic ve výrobě, vyvstává otázka, jak správně řezat kovové dlaždice?Podrobněji budeme analyzovat, čím lépe je řezat kovovou dlaždici.

Elektrické nůžky

Existuje několik typů elektrických nůžek, z nichž každý je vybrán jednotlivě pro řezaný materiál:

 • Nůž- do tohoto nástroje jsou zapojeny dva nože v jedné čepeli.V tomto procesu je jeden nůž stacionární a druhý provádí ořezávání listů;
 • Děrování- s jeho pomocí můžete řezat jakýkoli tvar profilovaného plechu;
 • Shpil'tsevy- s jeho pomocí lze řezat jakýkoli kov (neželezný, černý).Uvnitř nůžek je zabudovaná řezací hlava, která vám umožní jemněa přesně oříznout list.

Pro informaci!Vlasový vzhled elektrických nůžek eliminuje tvorbu odpadu a třísky nespadají do archu.

Použití speciální trysky pro vrták

Z videa se můžete dozvědět více o tom, jak řezat kov vrtáním.

Tryska na vrtáku je razník a matrice, v průběhu pohybu se razník začíná pohybovat podél listu a odřízne požadovaný proužek.Stojí za zmínku, že práce s vrtákem není snadná, takže je lepší praktikovat na malých částech listu.

Pro informaci!Je možné vidět kovovou dlaždici pomocí konvenční elektrické skládačky.Při řezání dodržujte čistou linii a pečlivě proveďte nástroj.

Děrovačky

Plechová deska má složitou strukturu, ve které jsou zatáčky v pravém úhlu.Při ořezávání stříhají nůžky kov a provádějí okamžité ořezávání plechu.Po řezání dlaždic nejsou žádné ostny, zatímco nůžky pracují rychlostí jako elektrická pila.Řezání materiálu probíhá ve fázích, tj.Nejprve se nařeže jeden list a potom další kovová taška by neměla být ponechána bez dodatečné ochrany, jinak by čipy zaplňovaly celou rovinu listu.

Doporučení odborníků

Před zahájením řezání kovových dlaždic se doporučuje pokládat plechy tak, aby plocha řezu byla nejmenší.Pro vysoce kvalitní řezání dlaždic se doporučuje provéstnásledující:

 • nepoužívají k řezání žádný materiál;
 • vysoce kvalitní řezání rohů pomůže kruhové elektrické pile;
 • nůžky nebo pila na kov pomůže jasně provést řezání podélného směru;
 • jsou řezné body nutně zbarveny bez ohledu na použitý nástroj.

Naučíte se, jak správně řezat kovové dlaždice z videa.

Vysoce kvalitní střešní systém může trvat dlouho, pouze pokud jsou kovové dlaždice správně řezány a je vybrán dobrý nástroj.Během instalace materiálu se doporučuje provést malé překrytí v místech, kde se používají řezané kusy.