Jak malovat strop a triky malování válečkem

Vzhledem k hojnosti a vysoké kvalitě moderních interiérových barev majitelé bytů a domů stále více upřednostňují malované stropy než tradiční bělené povrchy.Malování stropu přináší mnoho výhod - povrch nezmění nažloutlý, neztmavne, je snazší se o něj starat, strop si po dlouhou dobu udržuje barevný jas a svěží vzhled.Chcete-li navrátit atraktivitu, není nutné každý rok bělit, pouze otřete strop vlhkým hadříkem a potěší jeho majitele.Řekneme vám, jak správně natřít strop válečkem.

Obsah

Výběr správného válečku

Nejenže je to důležité pro kvalitní výsledekumět správně malovat strop válečkem, ale také zvolit ten správný nástroj a také malovat.Hladkost a hladkost povrchu závisí na tom.K malování těžko dostupných míst, vyčnívajících úzkých prvků, soklů, spár stěn a stropů, výklenků a výklenků použijte štětec.Není však vhodný pro práci na hlavním povrchu, protože zanechává proužky.Válec rovnoměrně distribuuje barvu a umožňuje vám malovat na větší plochu najednou než štětcem.

V závislosti na materiálu trysky jsou válečky:

 • kožešiny (z ovčí kůže);
 • froté;
 • plyš;
 • pěnová pryž;
 • se zesílenými nitěmi.

Pro malování stropu je lepší zvolit nástroj s přirozeným povrchem obrobkupovrch.Rovnoměrně distribuuje barvu na povrchu, netvoří hrudky a skvrny, poskytuje ekonomický tok barvicí směsi.Na ovčí váleček lze nanášet jakoukoli barvu - olej, akryl, na vodní bázi.

Důležité!Jedinou minus nástrojů s přírodní ovčí kůží jsou jejich vysoké náklady.

Válečky se syntetickým krytem bubnu se považují za možnost rozpočtu.Jsou levné, ale nevydrží tak dlouho jako přírodní trysky.Textura povlaku přímo souvisí s délkou hromady.Dlouhovlasé povlaky dodávají lesklý povrch.K získání reliéfní textury s mikroskopickými bublinami se používají válečky s krátkými vlasy.

Nejvhodnějším nástrojem pro malování stropu je pěnový váleček.Je to nejlevnější, ale spotřeba barvy při jeho použití je největší.Důvodem je skutečnost, že barvicí směs odtéká z bubnu a kape.Na lakovaném povrchu se navíc vytvářejí vzduchové bubliny, které kazí celkový dojem povlaku.

Nejodolnější vyztužené hromádkové bubny.Jejich klky se skládají ze syntetických a kovových nití, proto se během provozu nedeformují.Jejich druhé jméno je zlatá nit.Cena takových nástrojů je vyšší než cena válečků z ovčí kůže, ale impozantní životnost odůvodňuje takové náklady.

Zajímavé!ProK získání vzorovaného povrchu stropu se používají reliéfní gumové a kožené potahy bubnů.Mají vyčnívající vzor, ​​který je při používání nástroje potištěn na povrchu stropu.

Příprava stropu

Protože cena malování stropu profesionálními řemeslníky je přibližně 3,8 $ /m², je mnohem výhodnější ho namalovat sami.Práce je jednoduchá, takže i s technologií barvení se s touto úlohou dokáže vyrovnat i začátečník.

Před natřením stropu musí být podkladová plocha řádně připravena.Kvalita natřeného povrchu je 30 procent v závislosti na správné přípravě podkladu.Pro získání rovnoměrného a rovnoměrného nátěru je důležité zcela odstranit starý povrch.Významné nepravidelnosti stropu jsou vyrovnány omítkovou kompozicí a malé nepravidelnosti jsou vyhlazeny dokončovacím tmelem.

Přípravné práce probíhají v tomto pořadí:

 1. Povrch je očištěn od starého povrchu.Starý vápno se omyje, tapeta se odstraní špachtlí po předběžném navlhčení povrchu.Pěnové dlaždice se očistí spolu se zbytky lepidla.Pokud je na stropě houba, jsou tato místa očištěna k podkladu a ošetřena antiseptickou kompozicí.
 2. Před naplněním stropu jej natřete základním nátěrem, aby se zlepšila přilnavost nanesené směsi k podkladu.Kromě toho řemeslníci doporučují pokrytí povrchu základním nátěrem.Toto ošetření chrání před otokem tmelu a usnadňuje todalší barvicí práce.
 3. Po zaschnutí základního nátěru se provede hrubé vyrovnání povrchu pomocí výchozího tmelu.Po zaschnutí je základna broušena brusným papírem.V případě potřeby se nanese druhá vrstva výchozího tmelu a provede se opětné mletí.
 4. Nyní přistupujeme k tmelení s konečnou kompozicí.Roztok nanášíme ve dvou nejtenčích vrstvách a po zaschnutí jej opatrně otřete malířskou sítí.
 5. Základním nátěrem je směs s hlubokým průnikem.Je také vhodné nanášet válečkem.Nezapomeňte zpracovat rohy, spáry stěn a stropů.

Důležité!V přípravné fázi je místnost zbavena nábytku.Zakryjte podlahu a zbývající předměty plastovým obalem, abyste zabránili kontaminaci.Před malováním přilepte maskovací páskou horní část stěn nebo soklů, u nichž se neplánuje malovat.

Technologie lakování na válečcích

Nyní je čas říct, jak natřít strop vodou ředitelnou barvou bez pruhů. Před natřením stropu a přípravou podkladové plochy si zakupte veškeré potřebné nástroje a materiály:

 • schůdek;
 • váleček na dlouhé rukojeti;
 • kartáč;
 • samostatný zásobník pro barvy a základní nátěry;
 • špachtle;
 • maskovací páska;
 • mřížka;
 • antiseptický primer;
 • startovací, dokončovací tmel.

Připravte inkoust před zahájením práce.Některé barvy je třeba ředit, zatímco jiné ne.To je uvedeno vpokyny pro nádoby na barvy.Připravenou směs nalijte do speciální misky se šikmým žebrovaným povrchem pro válcování válce.Díky válcování je barvicí směs rovnoměrně rozložena po nástroji, přebytečná barva je odstraněna z bubnu.

Důležité!Malířská kompozice se nanáší na strop v paralelních pásech s přesahem sousedních pruhů 10 cm, začneme pracovat od okenního otvoru v místnosti.

Je vhodnější pro začátečníky malovat metodou čtvercového hnízdění.Za tímto účelem se stropní plocha obvykle dělí na čtverce se stranou asi 1 m. Nato se natírají postupně ve zvoleném směru.Během provozu se nástroj neodtrhává od povrchu.Neprovádějte dlouhé přestávky, aby okraje natřené oblasti neměly čas na zaschnutí.Jinak budou pruhy viditelné.

Doporučení!Chcete-li posoudit výsledek práce, zkontrolujte strop z různých úhlů, sestupně od schůdku po podlahu.

Stropní malování na míru udělejte sami v následujícím pořadí:

 1. Nejprve se například štětcem natírá spára povrchů stěn a stropů, jakož i obtížně dostupných oblastí.za topnými stoupačkami.
 2. Poté se práce provádí pomocí válečku.Tento nástroj se používá k zabarvení hlavního povrchu ve směru kolmém na otvor okna v místnosti.
 3. Počkejte, než je uvedený časNádoby s barvou, pro plné zaschnutí.Pokud se teplota a vlhkost v místnosti odchylují od parametrů uvedených na obalu, proces sušení může trvat déle.Proto v každém případě sami kontrolujte stupeň sušení stropu.
 4. Poté povrch podruhé natřete.Současně změníme směr nástroje na opačný, tj. Malovat podél okna.
 5. V případě potřeby může být strop po zaschnutí druhé vrstvy znovu natřen.

Odborné rady

Nyní víte, jak malovat strop pomocí malířského válečku na vodní bázi.Znáte-li však některé nuance barvení, které jsou známy pouze profesionálním pánům, získáte dokonalý výsledek.

Triky pro malování stropu válečkem jsou následující:

 • Nanášejte příliš silnou barvu.Je obtížné distribuovat na základě.Kromě toho je nutné ředění kompozice před provedením první vrstvy.Doporučuje se zředit barvicí směs nejvýše 10%.Pro první vrstvu se používá více tekuté barvy a pro druhou silnější.
 • Pokud pracujete velmi pomalu, hranice jedné barevné zóny mají čas na zaschnutí, a proto se vytvářejí pruhy.Je důležité pracovat rychle a nepřetržitě, zatímco je strop mokrý.
 • Na krátkých površích se používá pouze krátký vlasový válec, aby se zabránilo šmouhám a jiným vadám.
 • Natřete strop pevnými pruhy, dobřemalování přes všechny oblasti.
 • Lesklá barva zdůrazňuje jakékoli vady substrátu, zatímco matná barva skrývá malé praskliny a nepravidelnosti.
 • Nafarbené oblasti se snadněji ovládají natíráním stropu z okna.Takto se doporučuje pracovat při provádění poslední vrstvy.
 • Pokud je nástroj držen šikmo nebo volně přitlačen k povrchu, vytvoří se prověšení.Před vyschnutím barvy se přítok odstraní pěnovou houbou a po zaschnutí povrchu to lze provést pouze mletím.
 • Nátěr druhou vrstvu natírat, dokud nebude první úplně suchý.Ve výsledku zůstanou na stropě ošklivé skvrny.

Jak malovat strop válečkem bez skvrn, video instrukce:

Jak vidíte, není nic složitého s malováním stropu sami.Je důležité přesně dodržovat pokyny, vybrat správný nástroj a barvu, pečlivě připravit a vyrovnat základnu a nezanedbávat rady odborníků.