Jak malovat obložení uvnitř domu, tipy a triky

Dřevo je nejoblíbenějším stavebním materiálem, ale mnozí z nás často nevědí, jak malovat obložení uvnitř domu.Podšívka má mnoho pozitivních vlastností a široký výběr druhů dřeva, je opláštěna na vnější straně domu, stěny a stropy uvnitř areálu, stejně jako balkony, lodžie, verandy.Stěny lemované šindelem vypadají rovnoměrně a krásně a také skrývají všechny hrboly a nepřesnosti.Rovnoměrně distribuuje úroveň vlhkosti a dokonale udržuje teplo a má také příjemnou dřevitou vůni.Podšívka má vysokou zvukovou izolaci a aby si udržela pozitivní vlastnosti a nebyla ovlivněna náhlou změnou teploty nebo srážení, musí být natřena.

Borovice je nejvhodnější volbou pro vnitřní výzdobu, příroda ji obdařila zlatým odstínem, který časem má schopnost ztmavnout.Jakýkoli povrch, který potřebuje ochranu a obložení, není výjimkou, ale musíte si vybrat, co se má obklad uvnitř domu malovat.

Obsah

Barvy pro obložení

K malování obložení používejte zasklívací a nátěrová antiseptika, olejové a akrylátové barvy, akrylové akvakaly a alkydové laky.

Olejové barvy se dokonale vstřebávají do dřeva, nevpustí vlhkost a mají vynikající odolnost proti atmosférickým srážkám.Ale v průběhu času povrch ošetřený takovou barvou ztrácí svoji barvu amatování a zasychání velmi pomalu.Pokud jste malovali obložení v tmavé nebo světlé barvě, pak rychle ztratí svou přitažlivost.

Akrylátové barvy jsou také odolné vůči atmosférickým srážkám, ale na rozdíl od olejových barev si zachovávají svou barvu a lesk mnohem déle.Povrchy ošetřené takovým nátěrem mají schopnost dýchat, jsou parotěsné, ohebné a nepraskají.

Akrylové potápění se doporučuje pokrýt uvnitř, protože jsou šetrné k životnímu prostředí a nezpůsobují alergické reakce.

Podlahy jsou obvykle potahovány alkydovým lakem, protože jsou tvrdé.Životnost těchto laků není delší než 10 let, pak je nutné opakovat lakování obložení.

Malování podšívky uvnitř

Než začnete malovat podšívku uvnitř domu, měli byste se zásobit potřebnými nástroji.K tomu potřebujeme: zásobník na barvy, kbelík, lak, barvy, štětce, válečky, stříkací pistole, schody, pemza, základní nátěr, ochranné brýle.

Malování podšívky uvnitř domu probíhá postupně.

  1. Nejprve musíte vyčistit povrch od nečistot a prachu a staré složení.Pokud tak neučiníte, barva se odloupne a budete muset začít znovu.Stává se, že povrch je velmi špinavý a staré hadry jsou pevně drženy, pak si můžete připravit roztok na kbelíku s horkou vodou 300gr sodovky k odstranění.A tak, aby barva pevně přilnula k povrchu, musí být odmaštěna zásaditým mycím roztokem.
  2. Potom brousíme povrch, k tomu používáme běžnou pemzu.
  3. Nyníaplikujeme primer antiseptikum, to nelze provést, ale pro zvýšení účinku a trvanlivosti je lepší použít.Skutečnost je taková, že dřevo v průběhu času uvolňuje pryskyřici a tím snižuje ochranné vlastnosti barvy.
  4. Poslední fází je malba podšívky.Můžete ji zakrýt barvou nebo průhledným antiseptikem a pro nanášení použijte váleček, štětec nebo stříkací pistoli.Dokončení obložení uvnitř domu se nanáší tenkou vrstvou, shora dolů.

Malování se provádí ve třech fázích.Aplikuje se první tenká vrstva, suší se, nanáší se druhá tenká vrstva a po vysušení se může v případě potřeby použít třetí vrstva.Je třeba si uvědomit, že aplikace několika tenkých vrstev bude účinnější než jedna silná vrstva.Další malý hrot, aby kartáče nebyly viditelné, by měla být poslední vrstva nanesena shora dolů.

Užitečné tipy pro malování podšívky

Aby byla barva a lesk nátěru stejnoměrná, je třeba barvu důkladně promíchat a teprve poté ji aplikovat.

Před nanesením barvy se ujistěte, že je vybraná barva správná.

Nejlepším účinkem bude malování obložení štětcem a mělo by být použito v tenkých vrstvách.

​​

Zásoby na cygeických rukavicích budou nezbytné, pokud se obložení střídá s kovovými prvky.Pokud je to nutné, otočte rukavici ven z kožešiny a natřete trubky, což tato metoda umožňujekrátká doba na malování více než 5 m potrubí.

Základní nátěr musí být zbarven tak, aby odpovídal barvě použité barvy.

Neaplikujte při vysokých teplotách, protože barva zaschne velmi rychle, a to se nedoporučuje.Vyberte si klidné, teplé a bezmračné počasí a namalujte si své zdraví.

Konce obložení pečlivě zpracovejte, proto je nutné je několikrát zakrýt základním nátěrem a poté lakem.

Pokud na povrchu barvy najdete film, spusťte kousek kapry a namočte do ní štětcem.

Pokud chcete, aby barva rychle nevyschla, musíte na povrch položit kousek silného papíru a nalijte jej lněným olejem.

Ke sbírání zbytků barvy na stěnách plechovky je nutné ohnout pás železa a použít ho jako škrabku.

Pokud existuje naléhavá potřeba neprodleně zavřít okno nebo dveře a barva nevyschla, vložte mezi tečné povrchy vrstvu fólie a když je povrch suchý, odstraňte jej bez problémů a nedochází k narušení celistvosti povrchu.

Použijte naše doporučení a prodloužíte tak životnost podšívky a neztrácíte její estetický vzhled.

Jak zacházet s podšívkou uvnitř domu?

V současnosti je obložení hodné soutěže o vnitřní výzdobu prostor.Jen málokdo ví, jak zacházet s podšívkou uvnitř domu.Předtím, než začneme obkládat, musí být vysušeno a obroušeno tak, aby použité látkypoložit se rovnoměrněji.

Nyní je třeba dřevo impregnovat, proto používají antiseptické přípravky, zabraňují vzniku plísní, černých skvrn a chrání před hmyzem.Po impregnaci by měla být podšívka ponechána důkladně zaschnout a teprve poté pokračovat ve zpracování podšívky uvnitř domu.

Ke zpracování obložení uvnitř domu se podle vašeho uvážení používají různé materiály.Pokud používáte skvrnu, je to dobrá volba, protože vždy existuje možnost opravit barvu.Pokud chcete, aby byla barva tmavší nebo světlejší, je třeba několikrát nanést skvrnu tenkými vrstvami, dokud není dosaženo požadovaného odstínu.

Zpracování podšívky uvnitř je nutné provést lakem.Pokud před tímto obložením nic nebylo zpracováno, lak se aplikuje několikrát, přičemž předchozí vrstva se nechá zcela zaschnout.

Další dobrou možností léčby je vosk.Vosk dokonale impregnuje dřevo, dává mu ušlechtilý lesk a použití laku může tomuto efektu přidat sílu.Musíte si jen vybrat.

Pokud si nepřejete obtěžovat zpracování podšívky, trávit čas sušením, kontaktujte specializovaný obchod, kde najdete speciální sloučeniny.Nejprve ošetřují podšívku antiseptikem, poté ji zakryjí UV glazurou a v případě potřeby ji otevřou lakem.Pokud je podšívka otevřena lakem, pak jelze použít k dekoraci balkonu, protože lak neumožňuje absorpci vlhkosti do stromu, a tím chrání podšívku.

Většina lidí si klade otázku, jak zakrýt obložení uvnitř domu. Náš článek vám to pomůže zjistit.Pokud jste si zakoupili kvalitní podšívku, pak ji zakryjte pomocí německých sloučenin obsahujících přírodní oleje a vosky.

Uvnitř domu se obvykle používá podšívka z měkkého dřeva a lakovaná.Strom podléhá stárnutí, je nepříznivě ovlivněn vodou, vlhkostí a houbovými chorobami, proto musí být lak kvalitní, aby se předešlo nepříjemným následkům.

Z balkonu se často stává obývací pokoj, kde můžete relaxovat.Chcete-li zakrýt obložení uvnitř balkonu, musíte se nejprve zbavit nečistot, k tomu můžete použít ocelový nebo kartáč na vlasy.Pokud se na povrchu objevila plíseň nebo houba, měla by být očištěna od bělidel na dřevo.Stává se, že bělidla nejsou schopny odbarvovat povrch, pak můžete zakrýt skvrnu.Skvrna se používá k odlehčení dřeva a štětcem nebo válečkem může být nástroj pro aplikaci kompozice.Poté musí být očištěný povrch opatřen základním nátěrem na dřevo a poté, co zaschne, potřete povrchovou barvou nebo průhledným antiseptikem.

Pro ozdobení lázeňského domu šindelem vyberte tvrdé dřevo.Může to být olše, lípa, osika.Výhodou takové podšívky je, že na rozdíl od jehličnanů nevydávají dehet, což umožňuje, aby podšívka nebyla přílišrychle se zahřejte a mají vysokou odolnost proti vlhkosti.Všechny tyto pozitivní vlastnosti se berou v úvahu při výběru finálního materiálu pro koupel.Chcete-li pokrýt stropy v lázeňském domě, zdobené podšívkou, použijte speciální olej nebo vosk, a perleťové potápění lze použít k ošetření stěn.Podlahy v obkladové lázni jsou pokryty vysoce kvalitním lakem s přídavkem White Spirit.

Jak malovat obložení uvnitř domu?

Pro malování použijte dekorativní glazuru, impregnaci a různé barvy.K ochraně dřevěného povrchu se používají průsvitné a neprůhledné antiseptika, olejové a akrylátové barvy a alkydové laky.

Antiseptika jsou ideálně absorbována do dřeva o několik milimetrů a chrání povrch obložení před ultrafialovými paprsky, plísní, modrou, hnilobou a srážením.Pokud chcete zachovat texturu dřeva, dejte jí bohatý stín, zdůrazněte přirozenou krásu a vzor stromu, použijte průsvitná antiseptika.A pokud potřebujete úplně skrýt texturu stromu a současně zachovat reliéf dřevěného povrchu, použijte neprůhledná antiseptika.

Barvy pro obložení by měly být vybrány správně, aby nezkazovaly interiér.Olejová barva rychle schne, neumožňuje hromadění vlhkosti a časem mění její barvu.Akrylové barvy jsou ve všech ohledech mnohokrát vyšší než olejové barvy, ale hlavní rozdíl je v tom, že se vůbec nerozšíří.

Pokud potřebujete ušetřit na barvě, pak polomatnébarvy na vodní bázi, ideální řešení pro obložení barev, mají mnoho barev a odstínů, hospodárné a šetrné k životnímu prostředí.

V domě máte strop vyrobený z podšívky, a aby byl dokonalý, použijte potápěčské vybavení.Chcete-li to provést, je nutné několikrát zakrýt strop tenkou vrstvou potápěčského vybavení, je lepší to udělat štětcem.Podlahu můžete také potápět potápěním, ale za tímto účelem musí být pokryta vodou odpuzujícím nebo protiskluzovým olejem a po úplném vstřebání pokračujte v malování.

Pro obarvení stěnového obkladu je povrch nejprve ošetřen antiseptikem, poté se speciální impregnací, aby byla zajištěna nehořlavost materiálu, a poté se otevře lakem nebo barvou.

Podšívka může být natřena dekorativní glazurou.Existuje několik typů takové malby - je to malování ve vymývacím stylu, tradiční nátěry dekorativních povrchů, texturované nátěry povrchů, nátěry s kovovým efektem a použití vzorů a vzorů pro dekorativní malbu.Glazura dává lesklý lesk na povrch a chrání jej před skvrnami a poškozením.

A konečně, další dva malé tipy

Po vymalování podšívky máte špinavé ruce, můžete je umýt rostlinným olejem.Za tímto účelem nalijte rostlinný olej na hadr a otřete jej do kontaminovaných oblastí rukou, podržte po dobu 5 minut a opláchněte pomocí saponátu.

K čištění skla od barvy použijte speciální pastu, která zahrnuje křídu a koncentrovanou sodu.Pastumusí se nanášet na natřenou plochu, nechat stát a když barva zjemní, lze ji snadno odstranit.Chcete-li odstranit staré olejové barvy ze zdi, zahřejte železo, připojte fólii ke zdi a vyžehlte ji, po tomto procesu bude barva dokonale odstraněna špachtlí.