Jak malovat dřevěný strop v domě a náklady na m2

Dřevěný strop je nejen módní, ale také praktický.Přírodní materiál má mnoho výhod a nevyžaduje složitou péči.Vzhledem k tomu, jaká je cena malování dřevěného stropu za metr čtvereční, se mnoho majitelů rozhodlo tuto práci provést sami, aniž by do toho byli zapojeni řemeslníci.S náležitou trpělivostí, znalostmi technologie a důkladnou přípravou je tento proces domácímu mistrovi docela přístupný.A my vám řekneme, co malovat, pomůžeme vám vybrat nástroje a podrobně vysvětlíme všechny fáze práce.

Obsah

Jakou barvu lze použít k malování dřevěných stropů

Když se hádáme o tom, jak malovat strop v dřevěném domě, je třeba vycházet z preferencí majitele a interiéru místnosti.Pokud je nutné zachovat přírodní reliéf dřeva, je lepší použít impregnace, glazury, laky nebo skvrny.A pokud chcete barevnou rozmanitost, jsou vhodné krycí barvy.

Druhy přípravků:

 1. Nátěry, glazurová antiseptika. To znamená vytvoření bariéry pro biologické formy života, škodlivé mikroorganismy: hniloba, houba, plísně.Sloučeniny pronikají dobře do dřeva a pronikají do samých hloubek materiálu.Na povrchu stropu zůstává průhledná tenká vrstva, která neskrývá vzor dřeva.
 2. Lazuli jsou bezbarvé, dekorativní tónování. Kompozice jsou vyráběny na bázi vody, oleje a rozpouštědel.Také připojenoodolnost dřeva vůči hnilobě, plísním, prodlužuje životnost stropu.Vyznačují se tím, že mění barvu dřeva a způsobují stříbro kov, lesk nebo tupost.Glazury na bázi oleje OSMO se vyznačují zejména dobrým výkonem a estetickými vlastnostmi.
 3. Laky jsou barevné a transparentní. Povlak vypadá jako zbarvený nebo průhledný film, který nezakrývá přirozenou strukturu stromu.Podšívka se doporučuje potahovat akrylovými laky na vodní bázi.Jedná se o bezpečné látky odpuzující vodu, které chrání povrch před prachem a nečistotami.Také se používají laky na polyuretanové, epoxidové bázi - vyznačují se pevností a trvanlivostí povlaku.Alkydové směsi jsou laky se zvýšenou odolností proti opotřebení, po aplikaci na dřevo získává strop blikající účinek.
 4. Skvrny. Jedná se o barvicí kapalné směsi, které hluboce impregnují podklad a dávají stín určitému druhu dřeva.Dokonce i rozpočtová deska po zpracování s mořením dřeva vypadá jako ušlechtilé dřevo, je to kvalita, kterou majitelé ocení, obarví překližky stropy skvrnou.Světlé a tmavé odstíny se vyznačují, volba závisí pouze na přání majitele.Skvrna však neposkytne žádné ochranné vlastnosti, po impregnaci povrchu musí být ošetřena lakem nebo sušicím olejem.
 5. Akrylová barva na vodní bázije považována za nejlepší barvu pro strop v dřevěném domě.Univerzální nástroj se používá nejen pro stropy, ale také pro stěny,podlaha, fasáda.Složení zahrnuje vodu, akrylové pryskyřice, tónovací pigment.Směs nezpůsobuje alergie, necítí a v případě potřeby se snadno omyje vodou.Vlastnosti barev na vodní bázi jsou bezpečné pro lidské tělo, odolnost proti ohni, nízká teplotní tolerance.Barvy rychle schnou a nevyžadují komplikovanou péči.

Doporučení!Pokud chcete malovat strom.u stropu s vodou ředitelnou barvou byste měli zvolit způsob aplikace stříkací pistolí - sníží se tím spotřeba materiálu.Používá se také možnost barvení válečkem, štětcem.Lepší povlak se získá zbarvením ve 2 až 3 vrstvách, s předchozím sušením předchozí vrstvy před nanesením další.

 1. Polyuretanové barvy. Výrobek se nanáší na připravený a dobře vysušený podklad, jinak po dokončení práce vrstva barvy nabobtná a praskne.Během provozu uvolňuje prostředek štiplavý zápach, ale výsledný povlak je odolný.Polyuretanové složení je vhodné, pokud vyvstane otázka - jak natřít dřevěný strop bílou barvou.
 2. Olejové barvy. Populární druh materiálu, který odolává teplotním extrémům.
 3. Alkydové barvy. Svým složením se málo liší od akrylu, ale neobsahují pryskyřice, které dodávají povrchu lesk.Vyznačují se rychlostí zasychání, pronikají hluboko do struktury stromu, chrání před plísní, plísní a hnilobou.Alkydové směsi si zachovávají svůj původní stín po dlouhou dobu, tolerují agresivní vlivyvnější prostředí.Při aplikaci vyzařujte štiplavý zápach, vztahujte se na hořlavé materiály.Doporučuje se pro lakování povrchů v místnostech s proměnnou nebo vysokou vlhkostí - kde je vyžadována ochrana proti hnilobě a plísním.

V jaké barvě se majitel rozhodne pokrýt dřevěný strop - všechny materiály jsou prezentovány v široké škále odstínů.

Příprava povrchu

Pečlivá příprava povrchu pomáhá rovnoměrně natírat barvou, lakem nebo jinými výrobky.

​​

Postup přípravy je následující:

Doporučujeme přečíst:
 • Odstraňte starý dekor.Zahřejte nátěr v budově vysoušečem vlasů, po zahřátí očistěte špachtlí, vrstvu emulze vody lze omýt vodou.
 • Broušení povrchu stropu pomocí brusky s tryskami nebo štěrbinami.Nejprve vezměte smirkový hadřík č. 40-60, poté ošetřete rovinu frakcí č. 140-160 - to pomůže odstranit otřepy, jemnou hromadu.
 • Jsou-li praskliny, měly by být tmely se směsí dřeva, nechat uschnout vrstvou, pak také smíseny smirkem.Zejména je třeba brousit tmelem, není třeba provádět agresivní pohyby, je třeba povrch vyhladit rovnoměrně, aby nedocházelo k výškovým rozdílům.
 • Pokud má být dřevěný strop natřen, povrch je natřen ve dvou vrstvách, přičemž za 1 den dojde k přerušení aplikace půdy.Při zdobení lakem se základní nátěr nepoužívá, ale skvrna, sušící olej neboantiseptická impregnace.

Materiály, pracovní nástroje

Pro do-it-yourselferpožadované materiály:

 • barva;
 • bílý alkohol pro ředění;
 • tmel na dřevo;
 • základní nátěr na dřevo.

Poznámka!Někdy jsou mezery ve stropě dostatečně velké, jejich utěsnění tmelem je neefektivní, používají se úzké dřevěné lamely.

Tmel je vybrán v závislosti na prováděné úloze.Například na základě oleje a lepidla schne směs déle, ale je trvanlivá a spolehlivá a akrylové sloučeniny jsou vhodné pro utěsnění malých defektů před lakováním emulzí na vodní bázi.

Nástroje:

 • válečky - mělo by existovat několik, pokud je oblast, která má být pokryta, velká a je lepší zvolit různé velikosti bubnů se středně dlouhým povlakem;
 • sada kartáčů: široká pro malování hlavních povrchů, úzká pro spáry se stěnami, rohy;
 • stříkací pistole pro vodní emulzi;
 • zásobník na barvy;
 • souprava kovu, gumové špachtle;
 • sekáč na odstranění starého tmelu, nepravidelnosti na stropě;
 • maskovací páska užitečná při zdobení různých barev, ochrana soklu;
 • stavební vysoušeč vlasů;
 • Stupňový schod.

Před prací je nutné dotáhnout podlahy, stěny a velký nábytek, který není odstraněn, pomocí celofánové fólie.Rukavice, maska ​​jsou užitečné.

Primer a další impregnace

Rozdíly mezi primery a impregnacemi ve složení,vlastnosti a účel.Impregnace je prostředek k ochraně dřeva před hnilobou, pálením a brouky a povrch je ošetřen základním nátěrem, takže vrstva dekorativního povlaku leží rovnoměrně a dobře přilne k základně stropu.

Použití primerů se doporučuje, pokud se povrch používá pod širým nebem, v nevyhřívaných a vlhkých místnostech a v případě vad, které jsou utěsněny tmelem.Půdy se liší složením a funkčností, rychle usychají na povrchu a vytvářejí tenký ochranný film.K základním nátěrům je někdy možné přidat tónovací pigmenty - to by se mělo brát v úvahu při přípravě stropu pro malování.

Výhody použití základního nátěru při prodloužení životnosti dřeva, lepší přilnavosti dekorativní vrstvy a ochraně stropu před negativními účinky.Akrylový základní nátěr je univerzální směs, kterou lze použít na dřevotřískové desky, dřevotřískové desky, kapalina je bez zápachu a dostatečně rychle schne.Alkydové primery zaschnou až 12 hodin, ostře voní, ale zvyšují přilnavost.Shellac se používají při zpracování dřeva nedostatečné sušení.

Impregnace se prodávají v širokém sortimentu a liší se účelem:

 • pronikající - doporučuje se pro vnitřní povrchy;
 • film - používá se ke zpracování vnějších /fasádních povrchů;
 • antiseptický -používá se k ochraně dřeva před houbou, hnilobou, plísní;
 • hašení požáru snižuje riziko požáru, šíření hoření;
 • Univerzální nebo komplexní kombinují několik vlastností.

Dřevo je impregnováno v několika vrstvách, pro zvýšení ochranných vlastností nátěru je lepší použít různé prostředky.

Co se týče nanášení barvy na dřevěný strop

rozlišuje několik způsobů nanášení nátěru na dřevěném stropu: za použití stříkací pistole, křoví, válečky.Airbrush vyžaduje dovednosti a dovednosti, takže je lepší pro mistry bez zkušeností zvolit válečky, kartáče.Je lepší zakrýt stropy z podšívky kartáčem, který nasměruje pohyby podélně k lamelám.Při objednávání práce ve společnosti bude přímé malování stropu na m2 stát 3-4 $.

Způsob práce s barvou je +5 ... + 35 ° C, při nízkých teplotách se kompozice stává hustou, tvoří se šmouhy a při vysokých teplotách se barvy stanou tekutými, což povede k nerovnoměrnému nanášení těchto kompozic.Rozsah provozních teplot pro laky +18 .. + 22 ° C.Odborníci doporučují nanášet 2-3 vrstvy barvicích látek, laků s předběžným vysušením předchozí vrstvy.

Tipy a triky mistři malování dřevěným stropem

Volba než malovat dřevěný strop, vzít na zajímavé tipy od mistrů:

 1. Dekorace válečků se provádí, aniž by se buben roztrhl z povrchu stropu.Měli byste se malovat tak, aby se další pás položil na předchozí překrytí -to zajišťuje jednotné nanášení kompozice.
 2. Aby se zamezilo tomu, aby malovaný dřevěný strop chyběl, používá se lucerna nebo lampa.Algoritmus práce: přiveďte osvětlovací zařízení na povrch, podívejte se v každé oblasti na mezery a barvy.
 3. Pokud stropní rovina nemá žádné vady, je před zdobením pokryta lakem.Kompozice schne po dobu nejméně 3 dnů, po kterých je nanesen první nátěr.Povrch znovu osušte a přikryjte další vrstvou dekorativního materiálu.K dosažení kvalitního pokrytí stačí 2-3 vrstvy.
 4. Mluvené zpoždění je pro nezkušeného pána problém.Jak natřít dřevěný strop zpožděním: reliéfní části se zpracovávají štětcem - široký a úzký.Široká pro hlavní rovinu, úzká pro spáry a zbytek povrchu stropu je natřen válečkem.Nejprve byste měli malovat klády a teprve potom hlavní povrch.To bude chránit před tvorbou šmouh v kloubech.
 5. Jsou-li na povrchu stropu třísky, praskliny, které by měly být tmelem, pak po zaschnutí tmelícího složení těsnicí plochy je nutné malovat, poté chránit čirým lakem nebo olejem.
 6. Je snadné vypočítat spotřebu materiálů, standardem je objem 200 - 300 g na 1 m2 - to je při práci s válečkem, stříkáním.Při malování štětcem se zvyšuje spotřeba.

Poznámka!Je rychlejší a snadnější malovat stříkací pistolí, povlak je získáván ve vysoké kvalitě.Před zahájením procesu musíte nakonfigurovat zařízení a malovat, stříkatsložení rovnoměrně, bez zastávky na jednom místě.