Jak malovat a malovat strop akrylovou barvou po nabílení

Ne každý majitel chce vytáhnout plátno na strop, vytvořit zavěšenou strukturu nebo opláštit letadlo s GKL listy.Nejjednodušší a nákladově nejefektivnější možností obnovy povrchu je malování.Restaurování zabere trochu času a peněz, je k dispozici to udělat sami, hlavní věc je vybrat tu správnou skladbu.Zvažte, která akrylová barva na strop je lepší než jak a jak renovovat povrch tak, aby to potěšilo čistotu.

Obsah

Akrylová barva na strop a pravidla výběru

Podle mistrů je nejlepší volbou emulzní směs na vodní bázi, která obsahuje akryláthřiště.Hlavní výhody: pružnost, krycí schopnost.V prodeji je dobrý výběr dekorativních výrobků, které zahrnují různá kopolymerová plniva.

Co je třeba hledat při výběru ozdobné směsi:

 1. Složení. Rozlišují se složení vody, vinylu a silikonu, které mají různé hustoty a výkonové charakteristiky.V závislosti na náplni a složkách se rozlišují směsi pro suché, mokré místnosti a venkovní práce.Všechny parametry jsou uvedeny na obalu, doporučuje se používat barvy přísně pro zamýšlený účel.
 2. Barva. Nejčastěji výrobci nabízejí bílé spektrum barev a požadovaného odstínu se dosahuje použitím barvy - jedná se o barvicí pigment prodávaný v tekuté formě vstříkačka.To by mělo být přidáno opatrně, po částech, míchání složení a zkoušení na rohu stropu.Někteří výrobci však nabízejí dobrý sortiment hotových barevných směsí.

Poznámka!Konečný odstín můžete vyhodnotit až po úplném zaschnutí vrstvy barvy.Zaměřte se na šťavnatost stínu, zatímco vrstva je mokrá, nepraktická.

 1. Stupeň bělosti prostředkumá tři gradace: bílá, super bílá, mléčně bílá.Můžete použít jakýkoli, ale vzhledem k tomu, že odstíny se mohou lišit od různých výrobců, je lepší koupit povrchovou úpravu s marží.

Důležité!Pokud je požadována dokonalá bílá barva, je tón barvy porovnáván s listem kancelářského papíru - je považován za bílý standard.

 1. Rozlišují se matné a lesklé povlaky. Matný strop je dobrý, pokud má letadlo malé vady: praskliny, hrboly.Lesklý nátěr však zvýrazní všechny nedostatky, proto by měl být strop před dekorací pečlivě ošetřen.

Rada!Seznam osvědčených výrobců: Tikkurila, Siro mat plus, Supermatt, Svyatozar, Tex, Dulux, Innetak, Himaton.

Klady a zápory akrylové barvy

Při výběru kvalitního složení kupující stále více preferují akrylovou barvu.

Velký výběr barevných schémat a ukazatelů vysoké pružnosti je doplněn značným seznamem materiálních výhod:

 • rychlé sušení;
 • pevnost a elasticita ochranného filmu;
 • vodotěsnékvalita;
 • snadná péče;
 • nízké otěry;
 • dobrá krycí vlastnost - barva nanesená v několika vrstvách utáhne malé praskliny;
 • odolnost proti vyhoření, a to jak pod paprsky slunce, tak pod světlem;
 • nehořlavost;
 • nepřítomnost štiplavého zápachu;
 • snadnost aplikace;
 • dobrá přilnavost k podkladům - složení spočívá na betonu, dřevě, železě, cihel;
 • nepřítomnost zvláště škodlivých složek.

Existuje pouze jedna nevýhoda materiálu - cena.Cena vysoce kvalitní barvy od 11 $ za plechovku 3 kg.Ale mínus se vyplatí s velmi dlouhou životností dekoru.I když je povlak špinavý, stačí mokré čištění, aby se obnovila čistota stropu.

Přípravné práce před lakováním

Vysoce kvalitní lakování stropu akrylovou barvou začíná přípravou letadla.Bez ohledu na to, zda je aplikován matný nebo lesklý prostředek, musí být povrch očištěn.

Algoritmus prací je následující:

 • , aby se místnost uvolnila od nábytku;
 • zavřít podlahu celofánem, zbývajícím nábytkem, dotáhnout stěny (jen pro případ);
 • vizuálně posoudit povrch a výzdobu: pokud existují praskliny, padající kousky sádry - odstraňte a vyčistěte;
 • odstranit starou tapetu bez problémů: namočte, očistěte špachtlí a ztuhléštětcem;
 • je-li povrch pevný a rovný, je dostatečné odizolování spár, rohů a dekorativní nátěr nelze odstranit;
 • trhliny, štěpky, rozšíření, tmel, základní nátěr 2krát s penetrací s hlubokou penetrací s antimykotickými složkami.

Důležité!Zevnitř se někdy začne tvořit dokonale rovnoměrná vrstva barvy, to znamená, že pod výzdobou se nacházejí zóny lézí.Na povrchu se to nijak neodráží, ale pokud oprava stropu v místnosti nebyla provedena déle než 5–6 let, zvyšuje se pravděpodobnost detekce plísní.Doporučuje se odstranit vrstvu starého dekoru, aby se zabránilo jeho vzhledu.

Při menších vadách postačuje zónové rozložení stropu, takže okraje zóny jsou bez výškových rozdílů se zbytkem roviny.Po očištění a základním nátěru na strop obruste smirkem střední frakce, pak můžete malovat.

Doporučení!Rohové oblasti a oblasti spojů se čistí tuhým kartáčem, aby se odstranil veškerý zbývající povrch a prach.Pomocí kartáče můžete tyto oblasti umýt a poté je dobře osušit a natřít - barva tak bude ležet rovnoměrněji.

Před nanesením barvy se instalují příslušenství, zásuvky, jiné funkční a ozdobné prvky: bagety, podstropní podstavce.Abyste je neznečistili barvou, použijte maskovací pásku - po odstranění nezanechává lepicí cestu.

Doporučení!Základní nátěr stropu musí být kompatibilní se směsí výplní.

Příprava barvy

Ihned vyjasníme, žehustá barva nepůjde dobře a tekutá barva bude odtékat, takže struktura směsi je hlavním faktorem ve vysoce kvalitním nátěru.

Jak naředit složení:

 • si přečtěte pokyny na obalu - výrobce jasně uvádí množství kapaliny;
 • nalijte do nádoby porcovanou vodu, důkladně promíchejte směs po přidání každé porce;
 • je-li barva zcela připravena k použití, může výrobce na obalu uvést - promíchat, pak je dostatečně důkladné promíchání a může být natřena;
 • můžete míchat buď s běžnou hůlkou nebo směšovačem;
 • optimální konzistence akrylové barvy je tekutý krém;
 • , pokud byla sklenice otevřena a nahoře je film, nemůže být odstraněn a zlikvidován - film nemůže být smíchán se zbytkem kompozice, nerozpustí se, kusy filmu zůstanou na stropě.

Poznámka!Za předpokladu, že stropy v místnostech budou vytápěny bez vytápění, s častými změnami klimatu, úrovně vlhkosti, se doporučuje přidat do barvy komponenty, které zvyšují odolnost vůči hnilobě a vodě.

Kapalina se přidává tak, že barva neztrácí viskozitu, to znamená, že musíte koupit ředitelnou směs a připravit složení, čímž se sníží množství kapaliny určené výrobcem pro přípravu barvy k použití.

Výběr válečku

Mnoho domácích řemeslníků navrhuje malovat stropy širokým štětcem.Je však mnohem snazší malovat stropy akrylovým malířským válečkem.Kromě toho má válec větší pracovní koeficient, správně zvolenýnástroj nezanechává štětiny a chloupky na povrchu, jako je tomu u kartáče.

Kromě toho bude lakování stropu akrylovou barvou pomocí vlastních rukou pomocí válečku mnohem rychlejší.Kartáč je také užitečný, ale pro zpracování rohů je zóna spár se stěnami.Bude to úzký štětec.Užitečné: lakovací lázeň s rovinou pro vytlačení přebytečné barvy, rukavic a hadrů.

Při výběru, který váleček bude natírat strop akrylovou barvou, věnujte pozornost následujícímu:

 1. Předpokládá se hladký povrch - postačí běžný válec, pro dekorativní opláštění bude užitečný dekorativní nástroj.Jedná se o válce se vzorovaným krytem, ​​který při každém průchodu zanechává určitý vzor.
 2. Nejlepší volbou pro tuto práci je jednoduchá možnost na dlouhé plastové nebo dřevěné rukojeti s krycí tryskou.

A nyní, pokud jde o kryty nástroje, jsou různé:

 • polyamid je považován za nejvíce odolný proti opotřebení, vstřebává se kvalitativně a snadno se natírá;
 • Polyakryl se nejlépe používá pro přípravky na vodní bázi bez organických rozpouštědel;
 • Polyester se dobře hodí pro akrylové barvy, ale rychle se opotřebuje, ale stačí natřít jednou stropu jakékoli oblasti;
 • Pěnová pryž není nejlepší volbou při interakci s agresivnímirozpadá se na komponenty;
 • Kožešina se používá pro oleje, smaltované přípravky.

Pokud potřebujete vzor, ​​je užitečný velur, strukturální nebo strukturovaný váleček.Nejprve je však lepší použít několik vrstev konvenčním nástrojem k zarovnání povrchu s barvou a poskytnout dobrý základ pro obraz, a teprve potom použít strukturální váleček.

Jak natřít strop válečkem

Jak natřít strop válečkem akrylovou barvou:

 1. Nalijte barvu do zásobníku barvy, ponořte nástroj tak, aby byl kryt zcela nasycen směsí.Neukládejte, pak přebytečné odtoky.
 2. Po impregnaci krytu barvou lehce převalte váleček po žebrovaném povrchu lázně.To je nezbytné pro rovnoměrnost impregnace a odstranění přebytečné kompozice.
 3. Začínáme.Pokud nevíte, jak malovat strop akrylovou barvou, odsuňte válec od sebe a držte nástroj v úhlu nejméně 45 stupňů - abyste jasně viděli veškerý nedostatek barvy a barva leží rovnoměrně.
 4. Není nutné zatlačovat na nástroj, aby kapky nepronikly.Barva se shromažďuje podle potřeby a táhne se přes největší možnou rovinu.
 5. První vrstva je pomalovaná, druhá napříč.Tímto způsobem můžete dosáhnout rovnoměrného pokrytí bez oblastí, které zůstanou nenatřeny.

Pokud neexistují žádné zkušenosti, je lepší praktikovat se sezením a nanášením barvy válečkem v nenápadné oblasti.Zóny rohů a spár by měly být zpracovány štětcem, poté by měly být okraje natřených ploch válcovány válečkem.Všechny spáry jsou nejprve natřeny a poté volné zóny stropu.

Před nanesením druhé a další vrstvy je třeba vyhodnotit výsledky práce a nechat barvu zaschnout.Zbývající nenatřené zóny nemohou být pokryty silnou vrstvou barvy, z toho budou skvrny, ale několik vrstev tekutější směsi pomůže zarovnat strop v barvě.Před nanesením posledního nátěru se ujistěte, že na stropě nezůstaly žádné skvrny nebo skvrny, které nejsou zastíněny válečkem.

Důležité!Poslední vrstva kompozice se aplikuje kolmo k rovině oken, když jsou otvory umístěny na jedné straně nebo směrem do středu místnosti, pokud jsou okna umístěna na různých stěnách.

Pokud skvrny přetrvávají i po vysušení, očistěte je jemným smirkovým papírem.Po zonálním broušení je nutné celý strop jemně očistit - tím se vyhladí tón roviny.Dekor by měl být sušen v přírodních podmínkách bez průvanu a nadměrného přehřátí vzduchu.Stále existují otázky, podívejte se na malování stropu akrylovou barvou sami ve videu níže - průvodci vám pomohou najít odpovědi.

Je přijatelné natírat bílou střechu akrylovou barvou?

Obecně mistři nedoporučují nechat nabírat vápno pro malování, ale někdy není možné ze stropu odstranit vrstvu vápna.Proto při přemýšlení o tom, jak natřít strop akrylovou barvou po nabílení, zhodnoťte bílou vrstvu - tenkou, poté barvu, silnou - omyjte a odstraňte.

Pomůže určit tloušťku vrstvy jednoduchým testem: provést pevný kartáč v rovině:škrábance, nejmenší kousky bílého vápna spadnou, pak se vrstva musí odstranit.Pokud zvolíte akrylovou kompozici na bázi vody, můžete to udělat bez základního nátěru, emulze na bázi vody je sama o sobě půdou, která pevně spojí křídový a zbarvovací základ.Ale složení oleje, smaltu neleží na vápně, křída se musí vyčistit.

Práce není vždycky možná sama, musíte se obrátit na profesionály.Takže, malování stropů akrylovou barvou s válečkem, jehož cena je od $ 3-6 za m2, není pro peněženku příliš zatěžující.Je možné dohodnout se a levnější, pokud jste letadlo připravili na malování vlastními rukama.