Jak levně zakrýt střechu stodoly?

Stodola je jedním z nejužitečnějších pomocných zařízení na soukromém pozemku.Celé zahradní nářadí, nářadí a další sezónní náčiní jsou zasílány ke skladování.Můžete postavit přístřešek jak z neokládaných desek, tak z většího kapitálu - z cihel nebo tvárnic (v závislosti na finančních schopnostech mistra).Současně si zaslouží zvláštní pozornost střecha stodoly.Protože bude chránit celou budovu před negativními účinky slunce a deště.O tom, jak levně zakrýt střechu budovy a jak to správně udělat, v níže uvedeném materiálu.

Obsah

Druhy střešních materiálů pro střechu

Okamžitě je třeba poznamenat, že diskuse v materiálu se netýká investiční výstavby, do níž investují spoustu peněz a stavějí po staletí.V našem případě to bude jakýsi provizorní rozpočet, který nebude mít sílu a spolehlivost.To znamená, že naším cílem je maximalizovat úspory rozpočtu pomocí optimálních specifikací designu.Střecha stodoly je zpravidla pokryta následujícími materiály.

Břidlice

Břidlice dobré staré vlny bude pravděpodobně na místě každého druhého pána.Buď byla stará střecha demontována, nebo ze stropu domu zůstaly plechy krytiny.V každém případě je břidlice jedním z rozpočtových střešních materiálů pro ty, kteří hledají odpověď na otázku, jak vyrobit střechu.K jehovýhody zahrnují:

 • Trvanlivost;
 • Nízké náklady;
 • Vynikající rychlost práce s ním.

Je však třeba si uvědomit, že břidlice neodolává silnému mechanickému zatížení.Neměli byste ji proto pokládat tam, kde existuje vysoké riziko opakovaného pádu na střechu ledových větví, ovoce ze stromů atd.

Položte listy vlnité břidlice zdola nahoru a zleva doprava.Hlavním principem pokládky břidlice na střechu je překrytí po stranách a nahoře 20-30 cm.Zabráníte tak vniknutí vlhkosti do střešního materiálu.

Válcový materiál

V tomto případě je velmi výhodné použít střešní materiál.Jeho hlavními výhodami jsou nízké náklady a vynikající flexibilita.Střešní materiál navíc dokonale odolává vlhkosti, což je důležité pro střechu přístavby.Před zakrytím střechy kůlny střešním materiálem je však třeba si uvědomit, že tento materiál je hořlavý.

Hadry střešního materiálu (všechny jeho typy) na kůlně musí být položeny na hustou bednu, která zabrání prověšení nebo klouzání materiálu.A aby se taková střecha pro hosblock nedeformovala pod tíhou sněhu nebo listoví, musí být její zařízení provedeno v pěti vrstvách.

Důležité: Abyste snížili své náklady na pracovní sílu, můžete krytinu /dřevorubec zakrýt materiálem euroroofing.Není proto nutné provádět speciální vaření bitumenového tmelu, protože jedna z jeho bočních částí je určena k tavení přistyling.Pokud tedy chcete zakrýt svou stodolu levným materiálem - materiál euroroofingu je jedním z nich.

Proces, jak to udělat, vypadá takto:

 • Hotový krokev a přepravka jsou očištěny od nečistot a prachu.
 • Předehřejte plynový hořák na požadovanou teplotu a roztavte hranu střešního materiálu.
 • Druhá vrstva materiálu je na ni nalepena.
 • ​​
 • Všechny vrstvy jsou dodatečně upevněny samořeznými šrouby s těsnicími podložkami.

Důležité: Musíte položit střešní materiál zdola nahoru a vytlačit z něj všechny vzduchové bubliny pod ním.Zezdola pod převisy je střešní materiál hustě zatlučen hřebíky.Tím se položí tři až pět vrstev střešního materiálu.V tomto případě by se švy každé z překrývajících se vrstev neměly shodovat.

Kovová taška

Další relativně levný a snadno použitelný materiál, pokud nevíte, jak zakrýt přístřešek.Odolné vůči teplotním změnám a relativnímu mechanickému namáhání.Je však třeba vědět, že kovová taška je poněkud hlučná verze střechy pro stodolu.Během deště mohou obyvatelé domu slyšet zvuk bití vody na střeše, pokud jsou dům a hozblok umístěny vedle sebe.

Důležité: upevněte šrouby k přepravce speciálními šrouby s gumovými podložkami.Takový hardware zabrání vniknutí vlhkosti pod kryt a chrání kov před možnou korozí.

Kovové listy se pokládají zdola nahoru a zleva doprava.V tomto případě jsou šrouby přišroubovány do přepravky přesně v pravém úhlu.Stojí za to si to pamatovatpro takovou kovovou střechu je lepší provést dodatečné uzemnění v případě bouřky s bleskem.

Střešní střešní systém

Pokud jste řídili malou stodolu vlastními silami a nevíte, jak levně postavit střechu, pak nejlepší volboutam bude šikmá střecha s úhlem sklonu 12-18 stupňů.Obzvláště pokud nemá v podkroví vybavit půdu.I když je to možné, pokud zvětšujete úhel střechy.Pro sedlovou střechu je zapotřebí více materiálu, mzdových nákladů a plochy samotné konstrukce.

Takže pro práci budeme potřebovat:

 • Řezivo 60x40 (pro Mauerlat /páskování);
 • neomítané desky pro zakrytí střechy;
 • Tyč s průřezem 5x5 pro soustružení;
 • Samořezné šrouby;
 • Šroubovák;
 • Kovové rohy;
 • Střešní materiál;
 • Hydroizolace (volitelné).

Takže přední část práce bude vypadat takto:

 • Nejprve položíme hydroizolační vrstvu kolem celého obvodu stodoly a položíme na ni páskování dřeva.Upevňujeme strom speciálními kovovými cvočky v rozích a krokem 1 m.
 • Nyní na jedné straně kůlny zvedneme dřevěný nosný rám ze dřeva a každý prvek upevníme kolíky, šrouby a rohy pro vyztužení.Výška nosného rámu bude záviset na zvoleném sklonu střechy.
 • Pak jsme leželi na horním a dolním okraji krokvíneokládaná deska kolmo se sklonem 40 cm. Je třeba si uvědomit, že rozteč desek může být menší nebo větší v závislosti na hmotnosti konečného střešního materiálu.Čím je to těžší, tím menší by měl být povrch desek.
 • Pokud se rozhodnete položit hydroizolaci, položí se na horní stranu desek.
 • A již shora upevňují bednu z tyče menší sekce.Přepravka je uspořádána kolmo na nástěnné desky.

Důležité: pro pokládku střešní krytiny je přepravka vyrobena spojitá bez mezer.

Zbývá položit střešní krytinu a zavřít části střechy.Zde je vybrán jakýkoli vhodný dokončovací materiál.Dokonce i překližka ošetřená antiseptikem to zvládne.

Důležité: Aby nedošlo k omylu při nákupu střešní krytiny, je třeba vypočítat její plochu podle vzorce:

S = 2 * (x * y),, kde jsou všechny hodnoty interpretovány následovně

S je plocha střechy, která má být zakryta,

)x - šířka krabice budovy;

y je jeho délka.

Tip: dříve, než postavíte stodolu vlastními rukama (nainstalujte střešní nosník a zakryjte jej), je lepší ošetřit strom antiseptickým.Střecha tak bude stát mnohokrát déle.Díky různým druhům povrchových materiálů bude vaše budova také dekorativně atraktivní.