Jak lepit stropní desky a různé způsoby pokládky

Stropní deska je optimální volbou opláštění, pokud potřebujete rychlé a levné opravy.Správně vybrané stropní dlaždice lze lepit na různé typy směsí.Hlavní podmínkou je nepřítomnost součástí, které deformují dokončovací materiál.Zvažte druhy lepidel, vyberte ty nejlepší sloučeniny a současně mluvte o tom, jak upevnit obložení na dříve připravenou podložku.

Obsah

Výběr lepidla na stropní dlaždici vyrobenou z pěny

Názor, že nejlepším lepidlem je nejdražší, je s ohledem na dekor pěny zcela nesprávný.Složení složky samozřejmě nebude cítit, ale je stejně dobré, jak se zdá?Při výběru způsobu upevnění stropní desky je důležité věnovat pozornost následujícím charakteristikám složení:

 1. Přilnavost. Čím vyšší je úroveň přilnavosti, tím pevněji bude dlaždice připevněna ke stropu.Kopulace není vždy závislá na viskozitě kompozice, ale je lepší věnovat pozornost této kvalitě.
 2. Doba schnutí. Příliš rychlé sušení je stejně špatné jako dlouhodobé sušení.První z nich neumožňuje pohyb prvku, pokud se náhodně posunul z požadovaného bodu, druhý se jednoduše nemůže chytit a dlaždice spadne ze stropu.Správné lepidlo schne za 2-3 minuty.Současně téměř okamžitě uchopí, což znamená, že nestačí držet dlaždici blízko stropu, trochulisování tak, aby normálně „spárovalo“ se základnou.
 3. Vůně. Pokud vůně dlouho nezmizí, představte si, než začnete s lepidlem, jaké vůně bude v místnosti, která má být dokončena.

Důležité!Lepidlo na pěnové dlaždice by nemělo obsahovat rozpouštědla (bílý alkohol, aceton, toluen).Komponenty se deformují, hoří skrz prvky.Také nemůžete brát barevné směsi pro tenké lamely - lepidlové skvrny určitě začnou prosvítat těmito prvky.

Nejlepší typy adhezivních směsí:

 1. Titan.
 2. PVA.
 3. Silikon (sloučenina).
 4. Univerzální.
 5. Akrylový tmel.
 6. Tekuté nehty.

Příprava povrchu stropu pro lepení

Aby stropní desky z pěny ležely naplocho na základně a pevně přilnaly, je předběžně proveden proces přípravy stropu.

Algoritmus práce je následující:

 1. Odstraňte veškerý starý dekor.Whitewash je odplaven a odstraňuje zvláště odolné kusy špachtlí.Tapetu lze navlhčit vodou a po oteknutí také odstranit špachtlí.Odstraňte barvu speciálním rozpouštědlem.Dlaždice, odstranit lepicí stopy špachtlí.
 2. Povrch osušte, napusťte hlubokou impregnační směsí.Je dobré, pokud je základní nátěr s antiseptickými přísadami.Základní nátěr by měl být zdvojnásoben, ale nejprve nechte první nátěr zaschnout a poté naneste druhou a takésušit.

Jsou-li stropy rovné, jsou přípravné práce dokončeny. Existují opět závady pro práci:

 • s tmelem pro utěsnění všech třísek, trhlin a depresí;
 • pro broušení vysušeného tmelu strouhankou se sítí;
 • Základní nátěr pro zvýšení přilnavosti.

Doporučení!Pokud se na stropě vytvoří skvrny od formy, musí být odstraněny.Používá se roztok síranu měďnatého nebo antiseptika.Nejprve očistěte od formy, poté ošetřete povrch a důkladně promažte všechny oblasti.

Nástroje a materiály pro práci

Pro dokončení práce bude pro mistra užitečná následující sada:

 • ;
 • ruleta;
 • tužka s pravítkem;
 • sekací maskovací šňůra;
 • primer (okamžitě s antiseptickými složkami);
 • základní válec;
 • sada lopatek: širokozubý, normální;
 • ostrý nůž;
 • adhezivní kompozice;
 • stropní desky;
 • stropní lišty;
 • spojovací tmel.

Vzory pokládky dlaždic

Při rozhodování o tom, jak lepit dlaždice na strop, se nejprve rozhodněte o schématu rozvržení.


Existuje několik možností:

 1. Paralelní. Nejjednodušší způsob je přilepit stropní desky.Tato varianta je vhodná pro stěny stejné délky ve standardní geometrické místnosti.Začněte s prací na stěně umístěném naproti oknu, dveřím.Výpočet začíná od středu, potom jde do rohů - je snazší namontovat nejprve pevné a extrémní prvkyprořezat.Výpočet však můžete zahájit z rohu, v tomto případě vyžaduje oříznutí pouze jeden (extrémní) prvek.
 2. Kosočtverce. Dobrým způsobem je lepení pěnových stropních obkladů v místnostech s nepravidelnými geometrickými tvary.Tato možnost je komplikovaná, ale výsledek je krásný.Nejprve od ní najděte střed místnosti, odložte požadovaný počet čtverců (4-8), pak začne diagonální vkládání stropu.Výsledkem by měl být vzor, ​​ve kterém roh prvku vypadá přesně ve středu místnosti a jedna strana lamely se shoduje s diagonální linií na stropě.V tomto případě 4 kosočtverce vytvoří kosočtverec.Tato možnost umožňuje použít různá barevná schémata, zvýraznit dlaždice vzorem, zajímavou texturu.
 3. Diagonální. Zde musíte přijít na to, jak to opravit - technologie je jednoduchá, v níž je nejprve umístěn střed místnosti, odkud bude dekor instalován.Vlákno nebo šňůra se hodí, které musíte šikmo vytáhnout z rohů místnosti, kde jste přešli - tam je střed.Odložte 4 prvky od středu, spojovací rohy, položte z nich výpočet.Pokud má místnost normální geometrii, je střed místnosti tím místem, kde je hák od lustru.

Doporučení!Pokud máte jednoduchou stropní desku, jak ji lepit různými způsoby, víte, ale nechcete - pokládka s ofsetem švu se hodí.Toto je jednoduchá možnost: každý následující vzor je posunut o koncový šev na polovinu dlaždic předchozí řady.Vzorovaná výzdoba není rozložena tak, aby se nevlhala z nesouladu obrázku.

Označení stropu

Do řádkůpoložte rovně, bez ohledu na volbu způsobu lepení, nejprve musíte označit strop.Kromě snadnosti instalace umožňuje značení předem ořezané fragmenty dekoru, aby se tím během procesu nerozptylovaly.

Obvykle se instalace dekorů začíná od středu stropu nebo od umístění lustru (někdy je to stejný bod).Pro značení jsou užitečné motouzy, nitě, sekací maska.Jeden konec lana upevněte v rohu, druhý - napněte se šikmo k protilehlému rohu.To samé udělejte s několika dalšími úhly.Tam, kde se vlákna protínají, se tvoří střed a pravý úhel.Montážní zóny (tužkou) jsou vyznačeny podél šňůr a první prvky jsou uspořádány v průsečíku.Nejjednodušší způsob, jak zahájit instalaci podle schématu kosočtverce.

Pokud lustr není umístěn ve středu místnosti, mělo by být uspořádání provedeno jinak.

Algoritmus práce je následující:

 • lustrovým háčkem nakreslete 2 linie kolmé k sobě rovnoběžně se stěnami;
 • , což vede do pravých úhlů;
 • rozdělte úhly na polovinu, dejte čáru přes dělicí bod do místa opěry ke stěnám;
 • dostáváme jeden bod na začátku instalace dlaždic.

Zbývá pouze zvolit, jak přilepit dlaždice na strop, a můžete pokračovat s dekorací.

Lepení dlaždic

Poté, co jste se rozhodli pro schéma rozvržení, měli byste připravit všechny nástroje amateriály.A nyní, aby se vyhodnotil stupeň viskozity a typ složení lepidla, závisí na tom způsob nanášení lepidla.Pokud se jedná o tmel nebo cementovou maltu, směs se nanáší v tenké vrstvě nebo skvrně, aby se prvky nezatěžovaly.Při použití jiných směsí, tekutých nehtů, se lepidlo rozloží po obvodu lamely, uprostřed nebo příčně.Po aplikaci můžete lepidlo rozprostřít špachtlí po celém prvku.

Jak správně přilepit dlaždice ke stropu:

 1. Připravte si prostor pro práci.Zakryjte dveře, okna tak, aby neexistovaly žádné průvary, které by narušovaly přirozené sušení kompozice.
 2. Naneste lepidlo na lamelu, počkejte 1–2 minuty, zahuštěte kompozici a připojte dlaždici k místu lepení.
 3. Přitlačte prvek ke stropu, přidržte jej a uvolněte.Následující kusy jsou rozloženy stejným způsobem.V procesu nanášení, lisování, můžete mít čas na opravu dlaždice, pokud leží nerovnoměrně.

Extrémní lamely budou vyříznuty, je důležité rozdělit řeznou hranu ke spojnici se stěnou - tato oblast bude pokryta stropním soklem, takže nerovné okraje nebudou vidět.Soklové lišty jsou namontovány na stejném složení lepidla jako dlaždice.Ale před instalací lišty, musíte projít dlaždice švy s tmelem.Plnění se provádí rychle, směs je potřena prstem, takže nevyčnívají žádné hlízy a hrudky.

Díky znalosti správného přilepení stropních tašek nebudou problémy s prací.Je pouze důležité připravit všechny materiály, nástroje a můžete začít pracovat.Ale co se týčepři určování počtu prvků se vzorec hodí: rozdělte stropní plochu plochou jedné dlaždice.Celková hodnota plus 10% a bude požadované množství.Rezerva je nutná pro oříznutí lamel, výměnu v případě závad.