Jak krásně a levně proměnit kuchyňský set se samolepicí fólií

Kvalitní nábytek může sloužit jejich majiteli po několik desetiletí, od generace k generaci.Odolný nábytek dříve nebo později ztratí přes svou pevnost svůj reprezentativní vzhled.Výsledkem je, že se na povrchech objevují škrábance, poškození, matné (vypálené) skvrny.Obzvláště podobné poškození je často způsobeno kuchyňským nábytkem, který kazí celý interiér opotřebovanými fasádami a deskami.Samolepicí fólie, kterou lze použít k pokrytí všech vnějších vad, pomůže tomuto neestetickému problému zabránit.A řekneme vám, jak to udělat správně.

Obsah

Plusy nábytkové dekoracesamolepicí

K obnově nábytku pomocí samolepicího papíru nemusíte vynaložit velké úsilí a investovat spoustu peněz.Proto je starý nábytek schopen získat nový život a barevný design díky samolepícím materiálům vyrobeným ze silné základny pokryté stylovými vzory.Aktualizovaná kuchyně se okamžitě rozzáří novými barvami a harmonicky zapadne do interiéru jakéhokoli typu.

Mezi další výhody restaurování kuchyňských sestav samolepicím papírem patří:

 • Snadná instalace samolepicí fólie na obnovovaný povrch.
 • Dostupné ceny surovin.
 • Možnost výroby filmu na zakázku, na jakémkoliobrázek, obrázek, vlastní skica nebo fotografie.
 • Snadná a rychlost odstraňování filmu s další náhradou samolepicí za novou.

Tento film se používá k zušlechtění starých kuchyňských fasád, pracovních desek, dveří skříně, pracovních desek nebo náhlavních souprav obecně.Mezi další výhody patří dlouhá životnost a vynikající estetika lesklých filmových materiálů.

Jak aktualizujete fasády nábytku?
)
Výsledky
Načítání ...

Pravidla pro výběr samolepicí fólie do kuchyně ]

Sortiment stavebních obchodů dosud představuje obrovskou škálu samolepek.Abyste se nemýlili s výběrem, musíte dodržovat standardní pravidla:

 1. Věnujte pozornost kvalitě materiálu.
 2. Podívejte se na materiál, ze kterého je film vyroben.
 3. Nezapomeňte na praktičnost (film vyrobený z polyvinylchloridu je pro tento parametr nejoblíbenější).
 4. Věnujte pozornost ochranné vrstvě, která výrazně prodlouží časprovozování samolepicího papíru.

Přítomnost ochranné vrstvy ochrání kuchyň před extrémními teplotami a vlhkostí.I když je rozpočet omezený, můžete si koupit nejjednodušší samolepicí rozpočet.

Použití

Hlavní výhodou samolepicího papíru (filmové tapety mají podobnou výhodu) je jeho univerzálnost.Materiál je odolný vůči extrémům vysoké vlhkosti a teploty a je ideální pro lepení v kuchyni.Součástí produktů je možnost vložení nejen skříní, pracovních desek, polic, ale také kuchyňského pouzdra nebo stěn.To vám umožní dosáhnout jednoho stylu a designu duhy.Samolepicí fólie různých barev a textur se dokonale hodí do každého interiéru a dávají nový život podlahovým stojanům, zásuvkám, závěsným policím a skříňkám.

Výhodou takového filmu je jeho poměrně jednoduchá aplikace a péče, dobrá schopnost přenášet barvy, odolnost proti ostrým změnám teploty, vysoká odolnost vůči vlhkosti a široká škála barev a textury.

Jak používat samolepicí: pravidla lepení a postup při provádění práce

Nejprve je nutné vyčistit povrch, na kterém bude samolepicí lepeno.Za tímto účelem musí majitel domu odstranit všechny dveře, vyzbrojit se bruskou a tmelem, pokud jsou otvory.Kromě toho je nutné povrchy odmastit mýdlem,octový nebo alkoholový roztok.Pokud je nábytek vyroben z MDF nebo dřevotřískové desky, můžete použít zakoupený čistič oken.Poté můžete začít měřit podrobnosti.Je důležité přidat ke všem měřením jeden centimetr, aby byla malá filmová rezerva.

Jakmile zaschnou povrchy nábytku, můžete začít řezat fólii a lepit materiál na kuchyňskou soupravu.Pokud existuje velký vzor vyžadující dokování, provede se ořezávání z vnějšku, aby se v budoucnu fragmenty správně kombinovaly.Musíte z papíru odstranit papír postupně a uvolnit několik centimetrů materiálu.Tím se zabrání tvorbě bublin pod filmem.Samolepicí hadřík opatrně vyhlaďte jednou rukou a druhou volnou rukou ji držte.Pokud se však přesto vytvoří bubliny, pomůže je prosté propíchnutí místa akumulace vzduchu jehlou.

Tajemství lepení

Zkušení majitelé domů, často používající samolepicí pásku, neustále sdílejí tajemství správného lepení tak oblíbeného levného dokončovacího materiálu.Znát tyto nuance, můžete získat perfektní povrch bez vrásek a bublin.Tato tajemství zahrnují:

 • Netlačte na film, pokud se tvoří bubliny, protože existuje vysoké riziko poškození, které již nenastane.Chcete-li to opravit, je lepší odtrhnout tapetu a zkusit to znovu nebo propíchnout již vytvořenou bublinu tenkou jehlou.
 • Vady na nerovném povrchu nábytku lze skrýt pevnou PVC fólií.
 • Pokud se zjistí nevýhody během prvních 5-6 hodin po nalepení samolepicí fólie, lze je odstranit jakýmkoli vhodným způsobem.Pozdější vady již nelze odstranit.
 • Po nalepení je důležité udržovat požadovanou teplotu po dobu 24 hodin.Teplota v místnosti by neměla klesnout pod +10oC a překročit +30 stupňů.
 • Před lepením je možné samolepicí desku zahřát pomocí konvenčního vysoušeče vlasů nebo analogu budovy, což usnadní proces loupání a urychlí proces tuhnutí, zejména pokud mají být slepeny rohové zóny.
 • Na lepené povrchy by neměly být žádné omítky, vápno atd.

Barvu nebo tisk můžete kdykoli změnit.Naštěstí vám to umožňuje řada samolepících filmů.V obchodech najdete výrobky z polyvinylchloridu, polyesteru, propylenu v jedné nebo dvou vrstvách, korku, velurové fólie, modely zdobené dřevem, dlaždice, textilie atd.