Jak jsme podvedeni v salónech mobilní komunikace: příklady ze života

Každý návštěvník salonu mobilních telefonů nutně narazil na návrh na zahrnutí dalších služeb.A je dobré, pokud konzultant rozumí slovu „ne“ a neuloží možnosti a klient chápe nuance.Ale důvěryhodní kupující si sami často neuvědomují, že nepotřebují nabídky a spadají do pasti podnikavých prodejců.

Obsah

Životní příklady

Existuje řada služeb, které může klient provádět sám.Jedná se o přilepení ochranného filmu (100 rublů), oříznutí SIM karty (50 - 100 rublů), instalaci programů a služeb s registrací, přenos kontaktů a mnoho dalších funkcí, jejichž platba může činit více než 300–500 rublů.

Ale je to zcela na samotném kupujícím, každý z nás má přátele nebo mladé příbuzné, kteří jsou dobře obeznámeni s pomůckami a mohou tuto práci udělat během několika minut.na šálek čaje.A jaké další služby prodejci ukládají:

 1. Dodatečná záruka .Zaměstnanec může říci, že pokud se gadget rozbije, kupující ho bude muset vzít do vzdáleného servisního střediska, dokonce do jiného města.Stojí však za to zakoupit si další záruku a telefon bude přenesen doslova do jakéhokoli komunikačního salonu sítě, ve které byl nákup proveden.To není pravda, podle zákona jsou poctivé obchodní sítě povinny přijímat vybavení v jakémkoli místě jejichorganizace s kontrolou a platnou dobou standardní záruky.
 2. Provádění služeb, které nejsou poskytovány .Například přenos kontaktů ze staré SIM karty na novou lze snadno zvládnout, a pokud vložíte kartu do nového telefonu, nestrávíte ani minutu, ale starší lidé o tom nemusí vědět a platit za službu, která nenívykreslen.
 3. Nabytí úvěru .Předpokládejme, že spotřebitel má určité množství peněz, ale v salonu mu doporučujeme koupit telefon s výkonnější baterií, který mu nabídne půjčku.Půjčovací podmínky budou jasně nevýhodné, splátkový plán je poskytován po zakoupení další záruky, příslušenství.
 4. Spojení nepotřebných služeb a tarifůs velkou platbou.Není to lež, ale je lepší věnovat pozornost všem výhodám návrhů a obrátit se na znalého.
 5. Nabídka sharewarových SIM karet s krásným počtem nebo příznivou cenou .Všechno zůstává na uvážení kupujícího, ale když změníte číslo, budete muset změnit vazby v online bance, na webových stránkách a provést mnoho dalších akcí.

Setkali jste se někdy s podvody v mobilních telefonech?
Výsledky
Načítám ...
Doporučujeme přečíst:

Jak nespadnout na návnadu a vyvarovat se podvádění

Řekněme hned, že to pomůžepouze pevný úmysl utratit spoustu peněz.V opačném případě bude veškeré další příslušenství „velmi vítáno“.Takže:

 • Odmítnout další služby.Můžete nalepit film /sklo nebo se zaregistrovat do sítí sami.Trávit trochu času se učit instrukce, prohlížení přes internet a všechny potřebné znalosti se objeví.
 • Pamatujte, že nefunkční telefon musí přijímat všechny salony mobilního operátora sítě, ve které byl zakoupen.Například, pokud byl telefon zakoupen v Svyaznoy, pak jej musíte vzít také.
 • Zkontrolujte šek.Možná jste již provedli služby, které jste neposkytli, ale peníze vzali.
 • Odmítnutí splátky.Nejlepší je předem zobrazit všechny možnosti telefonu pro určitou částku, abyste se ujistili, že není horší než ostatní ve své cenové kategorii.
 • Vyberte tarif.V komunikačních salónech jsou vždy vystaveny ty nejlepší a nejnovější nabídky od prodejce služby.Stačí si pečlivě prohlédnout všechny možnosti a najít tu, která je pro vás ta pravá.
 • Viz znovu kontrolu.Možná, že telefon stojí 6 000 rublů a dalších 500 rublů.na šeku „běžel“ na krásné číslo, sharewarovou SIM kartu nebo služby.

Nezapomeňte požádat o kontrolu!V případě poruchy telefonu bude nutné zařízení vrátit spolu s krabicí a dalšími dokumenty.

Samozřejmě, že takové služby nejsou uloženy všude, ale pokud vlastník místa nutí plán, který má být proveden, pak prodejci nemají na výběr, ale nabízejí zbytečné služby, doufajíc, že ​​je někdo koupí.Ve velkém městě je spousta prodejních míst pro mobilní telefony, takže pokud jste v jednom z nich začali neustále nabízet něco důležitého, je snazší jít do jiného salonu.Nervy tak zůstanou celé a peníze, ale kontrola šeků stále nebolí.