Jak je normální, když běžný člověk dělá, když spadne rubl?

Diskuse o výchozím nastavení není první měsíc, občas se objeví na stránkách médií, na fórech a diskusích na internetu.A co by měli běžní občané dělat?Abychom utíkali za peníze, převáděli rubly na měnu nebo přijímali jiná opatření, jak ušetřit nashromážděné peníze za práci - pokusíme se situaci podrobně porozumět.

Obsah

Pokud existuje až 300 000 rublů

Nejlepší je to udělat:

 • Vložte na kartu hotovost s úroky na zůstatku na účtu;
 • Pokud již byly peníze vloženy na bankovní účet, neměly by se při kontrole úrokových sazeb z vkladů dotknout - pokud se sazby zvýší, otevřete další vklad s minimální částkou.

Jakmile vyprší lhůta pro hlavní vklad, převeďte všechny finanční prostředky na nový vklad s vyšší sazbou.

Finance ve výši více než 300 tisíc rublů.

Tyto úspory se nejlépe dělí na 3 části a ukládají se v eurech, dolarech a rublech.Nyní byste měli všechny peníze vložit na vícečetný účet a nedotýkat se jich.V tomto případě nemusíte chodit na kurz.

Hromadná splátka na hypotéku

Okamžitě se začnou starat o nemovitosti.Nízké sazby jsou krátkodobým procesem, jakmile rubl klesne, sazby se okamžitě zvýší, banky zpřísní podmínky pro získání hypotečního úvěru.Nespěchejte příliš, ani byste neměli převádět rubly na měnu - trhnemovitostí nikdy nebylo „efektivní“, proto se všechny procesy v zemi promítají do ceny bydlení ne okamžitě, ale se zpožděním.

Člověk by však také neměl čekat na pokles kolapsu kupní síly - držte prst na pulsu, abyste nebyli bez bytu, ale s partou znehodnocených rublů.

Pokud ušetřili na autě

Tady to nestojí za to tahat - našli auto a koupili ho.Náklady na auta rostou mnohem rychleji než nemovitosti.Nejmenší výkyvy dolaru by mohly vést k prudkému nárůstu cen automobilů.

Získané peníze za dovolenou

Měli byste to udělat:

 • Dnes si můžete koupit trochu měny;
 • Nákup vstupenek - čím dříve, tím lépe;
 • Udělejte si čas na spěch s hotelem, je možné ušetřit nějaké peníze, i když nesplníte rozpočet - kvůli skoku v cenách bude více hotelů.

Co je absolutně nemožné

Seznam položek je široký:

 1. Naléhavě nakupujte domácí spotřebiče s nadějí na vyšší ceny a následnéprodej s dobrým ziskem.
 2. Vzít si půjčky, zejména při práci v oblasti, která je předmětem krizových změn.
 3. Získejte denně 100–300 $ a sledujte kurz tak, aby během ostrého skoku prodával měnu a vytvořil zisk.

Nejrozumnější věc, kterou můžeme udělat, je zvýšit naši hodnotutrh práce.Zatímco ekonomická situace zůstává nejasná, mnoho kurzů dalšího vzdělávání, jazykových kurzů a dalších škol je docela přístupných - utrácejte peníze, investujte je do svého vzdělávání.

Důležité!Rady pro ty, kteří mají finance, kterých se nemůžete dotknout - vytvořte si airbag.V blízké budoucnosti bude „deset nejlepších bank v Rusku“, kde bude vysoké procento spolehlivosti.A to vůbec není Sberbank.

Odkládáte „na deštivý den“?
Výsledky
Načítání ...

Co když se věci zhorší?

Nejnepříjemnějším scénářem je tisk nových peněz.Tato situace může nastat s dalším zavedením sankcí proti Ruské federaci, omezeními růstu státního dluhu, neschopností půjčit si peníze kdekoli.To znamená, že Rusko se ocitne v úplné ekonomické blokádě a začne tisknout peníze samo.

Zde inflace jednoduše vyskočí, centrální banka Ruské federace zvýší refinanční sazbu a úrokové sazby z vkladů se zvýší.Situace je známa všem, kteří přežili v letech 2008 a 2014: sazby refinancování byly dvojciferné, následované zvyšováním sazeb napůjčky.

Co to ve skutečnosti znamená?Společnosti podléhající sankcím zažijí nedostatek příjmů, což povede ke snížení nákladů, což znamená, že propustí zaměstnance.Náklady na dovážené zboží rostou a kupní síla klesá - lidé byli propuštěni, nemají co nakupovat.Společnosti, které prodávají vybavení a oblečení, začnou trpět, těží pouze nejlevnější potravní řetězce - lidé si jídlo stále kupují.

Situace začne růst jako sněhová koule: neexistují kupci, žádné příjmy - zaměstnanci jsou propouštěni.A opět podle stejného scénáře: člověk nevydělává, nemůže si koupit - společnosti mají nedostatek a opět propouštějí zaměstnance.

Co může každý z nás udělat?Pravděpodobně si představte nejhorší:

 • propuštění;
 • zavedení nejpřísnějšího úsporného režimu - mzdy se nezvýší a inflace zlomí všechny rekordní rychlosti;
 • odmítnutí dovolené - cestování může být příliš drahé potěšení;
 • Problémy s získáním nebo koupí bydlení - vývojáři jsou také v nebezpečí, mohou vzniknout problémy, protože u lidí, kteří investovali do hypotéky, a těch, kteří si jen chtějí koupit nemovitost, banky výrazně zpřísní požadavky na podmínky pro poskytování půjček a ujistí se, že zvýší sazby.

Zamyslete se nad tím, která možnost vás nejvíce bojí, a podnikněte všechny možné preventivní kroky.