Jak efektivně a rychle vyčistit dům a zahradu před hordami mravenců

Od dětství nás učili, že je nemožné ničit mravence v lese, protože jejich obyvatelé přinášejí výhody ničením různých škůdců.Ale mravenci se mohou také usadit v zahradě.A zkušení letní obyvatelé o nich často reagují ne příliš lichotivě.Proč se to stane, budeme rozumět.

Obsah

Výhody a poškození mravenců nazahrada a zahrada

Pokud se v zahradě objeví mraveniště, mohou jeho obyvatelé přinést výhody i újmu.

Nejprve se podívejme na klady :

 • Mravenci dokonale ničí housenky a jiné zahradní škůdce.Během dne jsou schopni vyhubit asi 10krát více hmyzu než 1 pták.
 • Obyvatelé mraveniště mají velmi rádi květinový nektar.Proto přispívejte k opylování rostlin.
 • Aktivní život mravenců vede ke skutečnosti, že půda v zahradě se uvolňuje a lépe nasycuje kyslíkem.

Mohou kopat průchody do hloubky 0,4 m a současně smíchat půdu se suchými listy a polokonzervovaným hmyzem.V důsledku toho je Země obohacena minerály.

A nyní o minusech :

 1. Mravenci opravdu dělají mnoho tahů pod zemí a uvolňují půdu.Problém je v tom, že to dokážou kdekoli.Včetně lůžek se sazenicemi, poškození kořenového systému rostlin a jejich zničení.
 2. Obyvatelé mravenců přispívají k rozmnožování mšic, k čemuž doslova sloužíje to „hotovostní kráva“.Mravenci se živí sekrecemi, které se objevují na břiše těchto drobných hmyzů.A chrání mšice všemi možnými způsoby.A aktivně množí a nasává všechny šťávy z listů zahradních rostlin.

Chemické přípravky z mravenců

V každém obchodě pro zahrádkáře dnes existuje široký sortiment insekticidů, které také ovlivňují mravence.Forma uvolňování je jiná - gely, prášky, pasty.To vše lze úspěšně využít v zahradě.

Z editorů .Ve sklenících musí být chemikálie používány s velkou opatrností, protože se jedná o uzavřený terén.

Co si myslíte, že je více od mravenců - dobrých nebo špatných?
Výsledky
Načítání ..

To je to, co se „chemie“ obvykle používá proti mravencům:
 • „Absolutní gel“. Prodává se ve formě stříkačky s uvnitř uvnitř chemikálie.Několik kapek tohoto produktu by mělo být nalito přímo na mraveniště.Po vyzkoušení gelu jej jeho obyvatelé přenesou do dělohy.Zemře.Poté mraveniště nebude trvat dlouho.
 • „Mašenka.“ Známý šváb raků pomáhá také bojovat s mravenci.Stačí položit talíř před skleník a nakreslit na něj několik pruhů.Je nepravděpodobné, že by je mravenci riskovalipřekročit.
 • Thunder-2. Výrobek se prodává ve formě malých granulí.Musí být umístěny tam, kde se nejčastěji objevují mravenci.Po několika dnech hmyz zmizí.
 • Velký válečník. Gel prodávaný v injekční stříkačce.Několik kapek stačí k úplnému zničení mravence.Časem to trvá asi týden.
 • Mravenečník. Kapalina.Mohou stříkat místa častého výskytu hmyzu.Ale složení je stěží efektivní.Na odlévaných místech nebudou mravenci, ale je velmi obtížné zničit celou populaci pomocí Mravenečníka.

Lidové léky proti mravencům

K odstranění škůdců lze také použít alternativní metody.

Zde je to, co používají zkušení letní obyvatelé:

 • Česneková tinktura .Vezměte kbelík s objemem 10 litrů, naplňte jej teplou vodou.Poté přidejte pečlivě nasekanou česnek.Trvejte na tom, potom vylijte mraveniště s výsledným složením.

Pokud nemáte čas na přípravu tinktury, můžete použít stroužky česneku na polovinu.Měly by být rozloženy hned vedle mraveniště.

 • Rostlinný olej .Mraveniště je třeba trochu roztrhnout.Takže pohyby uvnitř jsou viditelné.Jsou naplněny olejem.Když je absorbován, musíte postup opakovat znovu.
 • Voda s petrolejem .Vezměte 10 l kbelík mírně zahřáté vody.Přidejte 70 ml běžného petroleje a důkladně promíchejte.Nalijte roztok na mraveniště.
 • Prášekpopel, hořčice, pepř .Každá z těchto součástí by měla být nejprve jemně rozemleta.Doslova do stavu prášku.Poté posypeme mraveništěm a místy častého výskytu hmyzu.
 • Kousek tmavé hmoty by měl být umístěn do starého kbelíku a velká část cukru by měla být nalita na vrch.Kapacita se instaluje vedle mraveniště.Po několika hodinách můžete kbelík vyčistit.Bude zahrnovat nejen většinu mravenců, ale také jejich dělohu.
 • Džemy a kvasnice .Tyto dvě složky by měly být smíchány ve sklenici v přibližně stejných poměrech a počkat, až kompozice začne kvasit.Umístěte sklenici kapaliny do skleníku.Mravenci, kteří tuto kompozici ochutnali, umírají na místě.
 • Coca-Cola .Pokud mravenci lezou po rostlinách, mohou být ošetřeni tímto nápojem.K tomu nemusíte nic přidávat.Jen nalijte do stříkací láhve a jemně stříkejte listy.Nebude na nich žádný hmyz.
 • Hořčice a vroucí voda .Vezměte prázdnou 1 litrovou plechovku.Nalijte do něj vroucí vodu a přidejte 70 g hořčice.Zavřete banku a trvat na 3 dny.Výsledný koncentrát se rozpustí ve 3 litrech studené vody a nalije na mraveniště.
 • Heřmánek .Vůně této rostliny je pro mravence velmi nepříjemná.Proto musíte vzít 70 g suchého heřmánku a nalijte ho do 1 litru vroucí vody.Trvejte na tom na 5 hodin.Před použitím lze do roztoku přidat trochu mýdlových čipů.S výsledným složením postříkejte mraveniště i rostliny ve sklenících.

Proč se objevují mravencisoukromý dům?

Každý rok dochází v koloniích mravenců k události, která způsobuje, že hmyz cestuje na velké vzdálenosti.Toto je vzhled okřídlených mravenců obou pohlaví.

Máte v domě mravence?
Výsledky
Načítání ..

Tento hmyz létající z hnízda snadno pokrývá vzdálenosti desítek kilometrů.Někdy jsou na cestě soukromé domy, ve kterých vytvářejí nová hnízda.

Oblíbená místa pro hmyz jsou praskliny v podlahách a stropech, praskliny pod základovými deskami, parkety a tapety.

Nejprve je mravenci velmi obtížně detekovatelní.Ale za pár měsíců se jejich populace výrazně zvýší a obyvatelům nedají odpočinek.

Jak se zbavit škůdců v domě?

Před zahájením vyhlazování mravenců je nutné zjistit, kde se nachází jejich hnízdo, protože bez tohoto by veškeré úsilí o jejich odstranění bylo marné.Rovněž je třeba mít na paměti, že zbavení mravenců uvnitř i venku jsou dvě různé věci.

Z nějakého důvodu si domácí hmyz zvykne na chemické insekticidy velmi rychle.

Pokud nápravné opatření nepomohlo poprvé, s největší pravděpodobností příštějeho použití nebude.

Tipy vám pomohou zbavit se mravenců v domě :
 • Pasce s návnadou vyrobené ve formě granulí se nejlépe projevují doma.Mravenci se dostanou dovnitř, vezmou kousky jedu, vezou do hnízda, což vede k úmrtí obyvatelstva.
 • Vařte obyčejné vejce, které se vaří, a žloutek odstraňte.Přidejte k ní 30 g kyseliny borité a lžíci cukru.Vše důkladně promíchejte.Ze směsi připravte hrachové koule a umístěte je tam, kde se nejčastěji vyskytuje hmyz.Efekt bude viditelný za den.Složení se přenáší z jednoho jednotlivce na druhého a postupně ničí celou populaci.

Mravenci mohou přinést hmatatelné výhody i vážné poškození zahrady.Vše záleží na tom, kde si vybrali místo pro hnízdo.Naštěstí existuje spousta způsobů, jak se jich zbavit.