Jak chránit zelí před housenkami a zaručeno, že se jich zbaví

Housenky jsou častými hosty v zahradách.Způsobují nenapravitelné poškození zelených plodin tím, že jí listy.Z tohoto důvodu rostliny dostávají méně živin a energie, růst se zpomaluje a plodnost klesá.Zelí housenky poškozují hlavy zelí natolik, že na zelenině není místo pro život.

Doporučuje se pečlivě prozkoumat larvy motýlů bílé, a pokud jsou nalezeny, okamžitě je zničit.

Obsah

Poškození Caterpillar

Zelí motýli nebo bílí kladou vejce hlavně na velké zelené listy.Když vidíte taková vejce, měli byste je zničit, jinak po chvíli budou housenky, které doslova jedí plodinu.

Stáhnout „Jak vypadají housenky na zelí“3-2.jpg - staženo 184 krát - 223 KB

Pokud si vezmete housenku do rukou bez rukavic, můžete dojít k lokálnímu popálení a alergické reakci.Vzhledem k tomu, škůdce emituje toxickou látku, která dráždí pokožku.

Velká skupina mladých housenek může za pár dní jíst hlavou.

Jaký druh zelí roste ve vaší zahradě?
Výsledky
Načítám ...
]
Dospělí jedí nejen zelné listy a hlavy, ale také vodnice, rutabaga, ředkvičky a rostliny z jiných rodin: reseda, kapary atd.

Biologické přípravky z housenek

Několik hodin po vstupu housenek do trávicího traktu je inhibována enzymatická aktivita hmyzu a chuť k jídlu.Po jednom dni housenka zemře.Takové léky jsou naprosto neškodné pro člověka, zvířata, ryby a ptáky, ale ničí mnoho škůdců v zahradě.

dendrobacilin

Prostředky selektivního působení.Má škodlivý účinek na housenky motýla škůdce: můru, hlohu, zelí zelí, pily atd.

Na listech po zpracování zůstává po dlouhou dobu.Po 15–20 dnech housenky stále umírají.Sklizeň po 5 dnech.

Stáhnout „Jak vypadají housenky na zelí“4.jpg - staženo 183krát - 330 KB


Obsah balení je vyšlechtěn do 10l vody.Důkladně promíchejte a filtrujte.30-40 ml léku na kbelík vody stačí na zpracování stovky částí země.

Fitoverm

Populární lék na zahradní škůdce.Postřik se provádí v klidném a ne deštivém počasí.PovinnéPoužívejte osobní ochranné pomůcky (masku, speciální brýle, rukavice).

Účinná látka vstupující do těla hmyzu inhibuje nervový systém, způsobuje ochrnutí a smrt.Doba působení na otevřeném terénu je 10-16 hodin.Na sklenici vody se použijí 2 ml roztoku Fitoverm.

Entobacterin

Insekticid ve formě prášku nebo pasty.Když vstoupí do těla, housenka způsobí smrt.Používá se ke kontrole škůdců, kteří jedí listy.Vysoká účinnost se projevuje u mladých housenek motýlů.

Pro profylaktické účely se 0,1% roztok zředí a zahrada se zavlažuje.Při ošetření s použitím 0,5 - 1% roztoku.Zpracování se provádí při teplotě vzduchu nejméně +15 stupňů 2krát s týdenní přestávkou.

Bisolbifit

Činidlo na bázi bakterií v suché formě.Zvyšuje imunitní systém rostlin a chrání před mnoha chorobami a parazity.Obsahuje křemík pro podporu růstu.

Použije se 0,1% roztok zředěný v 5 až 7 litrech, který se používá až do zeme 2-3krát ročně.

Lepidocid

Jako součást spór prospěšných bakterií.Ovlivňuje trávicí systém hmyzích škůdců.Paralyzuje střevní svaly, ochrnutí je doprovázeno ztrátou chuti k jídlu, což vede ke smrti housenky.

Po 24 hodinách bakterie zcela kolonizují trávicí část hmyzu a zabijí ji.

Lék máštiplavý zápach odpuzující jiný hmyz.Nové larvy motýlů neleží na ošetřených rostlinách.Ráno nebo večer zavlažujte sazenice zelí.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Je důležité pozorovat intenzitu slunce, protože přímé sluneční světlo spálí postřikované listy.

Vezměte 20–30 g léčiva a rozpusťte v 10 litrech vody.Sekundární zavlažování se provádí po 8 dnech.

Lidové léky

Chemikálie děsí některé zahradníky, protože mohou být toxické.V tomto případě se uchýlte k výběru lidových prostředků.

Jak bojujete proti housenkám, kteří chtějí jíst vaše zelí?
 • )
 • Výsledky
  Načítání ...

  Palina

  Shromažďujte pelyňku na místech daleko od vozovek, mírně vysušených.Nakrájejte na malé části, nalijte do vroucí vody a vařte 15 minut (10 kg vody na 1 kg trávy).Vývar se ochladí a zfiltruje.Hlavy zelí se zavlažují infuzí 2krát za 7 dní.

  Hořčice

  Suchá hořčice (100 g) se rozpustí v 10 1 horké vody.Dobře promíchejte a nechte roztok usadit.Po 2-3 dnech vylijte studenou vodu 1: 1.

  Lopuch

  Roztrhány jsou pouze zelené mladé listy, ve kterých je dostatek užitečných látek.Nasekejte na malé kousky a spusťte je do kbelíku, vyplňte 1/3.Voda se nalije do nádoby až po okraj a nechá se vyluhovat dva dny.

  Heřmánek

  Pokud se vám podaří sbírat čerstvé květiny - je to dobré, ale můžete nahradit suchou heřmánku v lékárně.Při pokojové teplotě vezměte asi 1 kg trávy a 10 litrů vody.Trvejte na několika dnech a filtrujte.Nalijte 20 litrů vody a přidejte 100 g pracího mýdla 72%, bez přísad a nečistot.

  Lepidlo Caterpillar

  Vezměte v poměru 100: 50: 50 pryskyřice, vepřový tuk, stearin.Pro smíchání látek se zahřívají ve vodní lázni.Smíchejte na homogenní hmotu a ochlaďte.Složení promazává oblíbené prostředí housenek - listy a stonky.Housenky se lepí na povrch a nemohou se dostat ven, umírají hladem.

  Odvar z rajčat

  Vrchy se vyberou, vysuší a naskládají do kbelíku.Tráva se nalije vodou a vaří se 1 hodinu.Trvalé, chlazené a filtrované.Vezměte 1 porci vývaru a přidejte 5 dílů vody a 45 g mýdla pro domácnost 72%.

  Prevence proti škůdcům

  Před zimou vykopanou půdu pod sazenice.Na podzim odcházejí škůdci na zimu v mělké hloubce v zemi.Při kopání a uvolňování půdyhmyz je na povrchu a rychle umírá na chlad.

  Stanovisko odborníka
  Elena Pchelkina
  Zahradnická expertka
  Pokud zasadíte kopr, petržel, máta, koriandr nebo bazalku vedle zelí, vyděsí to housenky z výsadby.Květinové plodiny s štiplavým zápachem (měsíček, měsíček, nasturtium) dávají stejný účinek.

  Populární je způsob použití octa 1 lžíce nebo 50 ml amoniaku smíchaného s vodou (10 l).Postup se provádí nejméně dvakrát ročně.Řešení zavlažované postele zelí.

  Jsou-li nalezeny bílé panenky, jsou zničeny, takže se nestávají motýlími motýly.