Jak aplikovat minerální hnojiva na jaře pro dobrý růst

Hnojení minerálů na jaře způsobuje mezi obdivovateli přírodních hnojiv mnoho kontroverze.Nelze však popřít, že plodiny potřebují růst všech živin.Uvidíme, kdy a co hnojiva použít na jaře, a hovoříme o přirozeném biologickém obvazu.

Obsah

Proč jarní oblékání

Zahradníci radína jaře vyrobit kompletní komplex minerálních hnojiv.I když na podzim bylo do půdy přidáno mnoho dobrých složek, existuje riziko jejich vymytí z půdy.Například požadovaný dusík se rychle vymývá, draslík může zůstat po dlouhou dobu.Abychom však nevypočítali dávku pro každou plodinu, je praktičtější zavést hnojivo komplexním způsobem.

Jaká hnojiva dáváte přednost na jaře?
Výsledky
Načítání ...

Když potřebujete provést

Doporučujeme provádět trojnásobné krmení:

 1. Ve sněhu.Jakmile se sníh začne tát, rozptýlí se po něm minerální látky.Spolu s vodou půjdou do země.Metoda je snadná, v případě podzimu odůvodněnápodařilo vyrobit dostatečné množství minerálů.

Organizace „ve sněhu“ je přísně zakázána.

 1. V procesu přípravy půdy k setí.Během tohoto období bude vrchní obvaz poskytovat maximální účinek.Hnojiva dostávají rezervu času pro proniknutí do půdy, rozpuštění a uvolnění živin.Nejlepší je okamžitě přikrýt minerály vrstvou půdy.Pokud jsou postele otevřené, přikryjte během výsevu.
 2. Při transplantaci sazenic nebo sazenic.Metoda je složitá, existuje riziko, že nebude vypočítána norma a neobnoví půdu.

Pravidla pro používání hnojiv jsou jednoduchá - zlomkovitost, pravidelnost při vývoji rostlin, nejméně třikrát za sezónu.

Je nemožné přinést celou dávku najednou, nepřinese to výhody, způsobí škodu.Je lepší rozdělit celkový objem na tři části, krmit půdu po celé vegetační období a zrání plodin.

Jak nakrmit

Výběr složení minerálů závisí na účelu zahradníka - všechny látky jsou klasifikovány podle zvláštností ovlivňujících plodiny.Zejména:

 • Dusík.Urychluje vývoj zelené hmoty.Optimálně se podává na salát, zelí atd.
 • Fosfor.Zvyšuje počet a hmotnost ovoce.Esenciální pro hrách, zrna, rajčata atd.
 • Draslík.Posiluje kořenový systém, podporuje rozvoj silných kořenů.Vhodné pro kořenové plodiny všeho druhu.

Množství se určuje podle typu půdy.Aby nedošlo k chybě, je nutné provést analýzu půdy každé 3 roky pro složení složky.Cena služby je od 500 rublů, alepak letní obyvatel přesně ví, která hnojiva budou užitečná.Standardem je zavedení 200 - 400 mg dusíkatých, fosforečných a fosforečných hnojiv na každých 10 m2 zahradní plochy.

Na jaře je důležité zajistit kvalitativní vývoj kořenového systému, takže se potašová hnojiva hodí.Pak přijde řada dusíku a během zrání - fosforečná.

Ekologický jarní dresink

Je třeba připomenout, že je nemožné zavést čerstvý hnoj zvířat a ptáků, kteří jedí obilí a trávu.Měli byste dát hnojivám čas na předčasné stárnutí, soubor všech nezbytných ukazatelů.Organické látky mají oproti minerálním sloučeninám důležitou výhodu - nejen obohacují půdu, ale zlepšují strukturu těžkých půd.

Populární směsi:

 1. Humus.Jedná se o bakterie, které se aktivně podílejí na vstřebávání minerálů rostlinami.
 2. Humus.Je lepší aplikovat při přípravě půdy před výsevem.Po aplikaci hnojiva se vypařují blízké, jinak užitečné látky.
 3. Rašelina.Je velmi důležité zvolit rašelinové přípravky s normální kyselostí.Zavádění rašeliny s vysokou kyselostí negativně ovlivňuje stav půdy.
 4. Bird trus.Jedná se o agresivní hnojivo, proto je nutné dodržovat dávku.Před použitím stelivo rozřeďte vodou, aplikujte po výsadbě a během vegetačního období, zrání.
 5. Kompost.Jednoduché hnojivo odrůzné odpady.V období před výsevem se doporučuje krmit půdu. Nezapomeňte ji zavřít, abyste ušetřili co nejvíce živin.
 6. Ash.Zohledňuje se čistý popílek bez nečistot.Nevymyje se z půdy, rostliny spotřebovávají pouze potřebné množství látek, zbytek zůstává na rozklad.

Zkušení zahradníci doporučují rozptýlit popel během tání sněhu.Tím se zabrání ztrátě látek.Můžete posypat v dešti, takže minerály také rychle pronikají do země.

A konečně video o používání hnojiv: