Jak aplikovat hnojiva pro dobrou sklizeň brambor a jejich druhů

Dobrá plodina brambor je především vysoce kvalitním materiálem vybraným pro výsadbu.Ale vrchní obvaz má velký význam.Kompetentní přístup k výběru hnojiv vám umožní získat velké množství produktů.Na trzích není nedostatek speciálních produktů a vrchního obvazu, zbývá jen zjistit, jak hnojit půdu a v jakém časovém rámci je lepší to udělat.

V praxi bylo prokázáno, že rostliny potřebují výživu během celé vegetační sezóny.Ale na podzim je lepší obohatit půdu.K tomu je vhodná organická přísada ve formě hnoje, humusu, humusu atd.

V takové půdě po určité období po výsadbě se bude osivový materiál cítit lépe, zatímco obyvatelé léta budou moci zásobovat minerálními přípravky pro růst a vývoj rostlin.

Obsah
Požadavky na hnojiva

Brambory vyžadují, aby organická hnojiva a minerální přípravky rostly a vytvářely dobrou plodinu.Rostlina je dobře absorbována organickými látkami, ve kterých je optimální poměr užitečnosti všech látek.Hlavním požadavkem na minerální hnojiva je však vyvážené složení, které hlízám poskytne všechny potřebné mikro a makro prvky.

Pomůžou nám pochopit, jaká hnojiva jsou potřebná, znalosti o tom, jak tato zelenina spotřebovává minerály.

Podle odborníků 1 kg hlízvstřebává se z půdy: draslík (10 g), dusík (5 g), fosfor (2 g);zinek, měď, mangan, bór a další stopové prvky - v menším množství.

Charakteristiky vrchního orovnávání a to, co ovlivňuje produktivitu brambor

Vynikající plodiny lze získat za přísného dodržování technologií vrchního orovnávání.Hnojivo musí být postupně a dávkováno.Organické látky se zavádějí na podzim a na jaře slouží jako dobrá výživa pro osivo a sazenice.

Musím hnojit brambory pro sklizeň?
Výsledky
Načítání ...

Z editoru .Zdá se, že Jižní Amerika je rodištěm brambor a stále se zde vyskytují divoké druhy.Úvod do kultury začal asi před 9–7 tisíci lety na území moderní Bolívie.Indové nejen konzumovali jídlo, ale také věřili, že brambory jsou „živou rostlinou“, a proto ji uctívaly.

V Evropě se brambory objevily ve druhé polovině 16. století a nejprve jej přijaly jako okrasnou rostlinu, která navíc měla toxické vlastnosti.Agronomist Antoine-Auguste Parmantier prokázal nutriční a chuťové vlastnosti brambor.

Minerální přípravky jsou suché a tekuté.Jak je používat, je uvedeno v pokynech, které by měly být vždy po ruce.Důležitou podmínkou je dodržování všech požadavků, nadbytek minerálů je negativníbude mít vliv na klíčky.

Následující body však příznivě ovlivní kvalitu a kvantitu plodiny:

 1. Vysoce kvalitní osivový materiál a dobrá půda.
 2. Požadavky na dodržování pravidel pro zpracování semen brambor před výsadbou, jakož i podmínky standardů pro výsadbu.
 3. Správná technologie přistání a povětrnostní podmínky.
 4. Režim čistého zavlažování.
 5. Účinná a bezpečná ochrana proti škůdcům a plevelům a proti plevelům.

Druhy hnojiv - minerální a organické

Brambory podobné organické vrchní úpravě více.Pohlcuje látky, které potřebuje, z rašelinového kompostu, všech typů hnoje, ptačího trusu, shnilého odpadu.

Mezi zelináři získávají popularitu rostliny zelené siderata: hrách, žito, jetel, ječmen a další.Jako zdroj živin jsou potřebné pro růst.

Téměř všechna oblíbená organická hnojiva obsahují živiny, které přispívají ke kvalitní plodině.Hlízy je snadno absorbují a rychle rostou.Organické prvky také hromadí oxid uhličitý v půdě, což také příznivě ovlivňuje výsledek.

Doporučujeme přečíst:

Dobré minerální obvazy jsou: draslík, dusičnan, močovina atd.

Je zakázáno hnojit brambory chlorovými přípravky!V hlízách se stává zdrojem nebezpečnéhopro chemické sloučeniny pro lidské zdraví.Při použití dusíku a vápníku je nutná opatrnost.

Když už mluvíme o minerální skupině prvků, všimneme si draslíku, hlízy to potřebují pro růst.V popílku je hodně draslíku, obsahuje také vápník.Brambory v procesu růstu vyžadují dusík.Jeho zavedení do půdy by mělo přesně odpovídat proporcím uvedeným v doporučeních.

Přebytek s dusíkem povede k nádherným vrcholům, ale ne k dobrým hlízám.Ke sběru velkého množství brambor je nutné zavést do půdy pouze dávku uvedenou v návodu.To znamená, že pouze ta část, která je nutná pouze pro vývoj hlíz.

Hnojivo s hnojem a kuřecím hnojem

Zvažte hnojení půdy nejoblíbenějšími organickými hnojivy, kravským hnojem a kuřecím hnojem:

 • Na prvním místě aplikacehodnotakravského trusu .Vzhledem k jeho dostupnosti může každý vstoupit do půdy, ale mělo by se to udělat na podzim.V zimním období se v zemi vytváří příznivé prostředí: mikronutrienty vykonávají svou práci - obohacují místo přistání.
 • Můžete pracovat jak se suchým hnojem, tak s jeho tekutou složkou.Před výsadbou se však doporučuje podávat pouze suché a hnilobě, házetporci do každé díry pod hlízou .Pokud toto pravidlo nedodržíte, semena se hnijí.
 • Kuřecí stelivose řadí mezi druhé mezi oblíbené mezi organickými přísadami brambor.V něm jsou ještě další stopové prvky, ale měli byste to udělat opatrně.Krmenítaké se provádí pouze v suché formě a v malých porcích pod hlízou.

Procesy čerstvé kuřecí trusky hoří, proto je použití přísně zakázáno.

 • V případě, že nastal čas pro výsadbu a podestýlka je mokrá, vyrobí se z ní tekuté hnojivo.Poměr 1: 10 vrhů a vody se dobře promíchá a vydrží několik dní.Nalijte brambory osázené tímto hnojivem, na každý keř se počítá až jeden litr.

Jak vypočítat množství hnojiva

Jak nakrmit brambory v zemi a kolik hnojiva zavést, závisí na složení půdy.Soddypodolické půdy vyžadují více dusíku, organická hnojiva jsou na těchto půdách účinná.Ale chernozem, postrádající fosfor, bude vnímat organickou hmotu méně.Rašelinové půdy by měly být hnojeny draslíkem.

Pokud je půda úrodná, organické látky se kombinují s draslíkem a superfosfátem v poměru 2,5 kg, 1,5 kg, 2-2, 5 kg na stotinu.

Při střední plodnosti se na stejnou plochu nepřijímá více než 3 kg organických látek, složení draslíku - 2,5 kg, fosfor - 3–4 kg, dusík - 3 kg.

Jak krmíte brambory?
Výsledky
Načítání ...

Sto metrů čtverečních vyčerpané půdy se hnojí směsí humusu (1 centner), superfosfátu (3 kg),dusičnan amonný (1 kg).

Maximální živiny jsou absorbovány během období pučení, kvetení a tvorby hlíz.

Organické látky se přidávají do půdy 200 g na keř.Pokud neobsahuje organické látky, hnojte nitrofosem (5 kg na 1 akr) nebo nitroammofosem (ne méně než 3 kg na 1 akr).Vápencové půdy potřebují boritá hnojiva.Každý zahradník nashromáždil své zkušenosti v oblékání, má mnoho takových kombinací.

Podělme se o několik dalších:

Doporučujeme přečíst:
 1. Kostní moučka a nitrofos (půl sklenice a 1 polévková lžíce) se zavádějí do jednoho keře.Podle odborníků je to nejlepší hnojivo pro výsadbu.Přispívá k vysoké a kvalitní plodině, zvyšuje škrobové vlastnosti brambor.
 2. Dobrý výsledek bude mít také 5 polévkových lžic dřeva a 700 g suchého humusu.
 3. Během výsadby bude účinné složení humusu (30 kg), dřevěného popela (2 kg) v kombinaci s dusičnanem amonným (500 g), superfosfátu (1 kg) - smíchejte všechny složky se šesti kilogramy půdy nakterý bude přistávat.Složení je určeno pro stotinu, 100 g v každé díře.

Pravidla pro používání hnojiv

Před výsadbou plodiny je nezbytné provést nezbytnou dodávku hnojiv pro celou výsadbovou plochu.Homogenní drobivé organické látky by neměly obsahovat zbytky rostlin.Smíchá se s minerálními složkami a vytvoří sekombinované oblékání.

Pokud je to tuk, smísí se pouze granule, které se krmí odděleně práškovými hnojivy.Nejprve se do písečné půdy rozptýlí dolomitová mouka, na jeden metr čtvereční je třeba 20 g, na stejnou plochu je také vhodný síran hořečnatý - 80 g.Složky v jamce jsou smíchány se zemí.

Na dno přistávací jámy se položí až 200 g humusu nebo kompostu, které se pokryje zemí na úroveň 2 cm. Nyní se položí rostlinný materiál a otvor se zakopá.Pokud se výsadba neprovádí v každé díře zvlášť, ale v řadách, hnojiva se rozloží rovnoměrně po celé ploše.

Je třeba dbát na výsadbu: zalévání, uvolňování, sklizeň plevelů, ničení škůdců včas, pouze hnojiva neprodukují dobrou úrodu.

Péče o brambory v prvních dnech vzniku

Po výsadbě plodiny přijde týdenní odpočinek, půda by měla být ponechána ve stavu klidu.Zde nebude zapotřebí ani zalévání, ani vrchní obvaz ani plevel, ale poté začnou každodenní pracovní dny na pozemku.

Hlízy budou potřebovat kyslík, začne plevel a uvolňování.Ochrana před broukem bramborovým a drátěncem je také jedničkou v pěstování této plodiny.

Jen za sedm dní se objeví první plevel, zatímco jsou dostatečně malé a tenké, aby pracovaly s hrábě, aby se jich zbavili.To brambor neublíží.Jakmile se výhonky objeví, provádí se hrození.Tato událost je nutná po dešti nebo zalévání, abychom se zbavilikůra, která narušuje přístup kyslíku do hlíz.

První sazenice jsou zcela posypány zeminou, což je chrání před mrazem.Aktivněji tedy získávají na síle.To však bude mít účinek, pouze pokud se natáčení sotva probojovalo, listy se dosud neotevřely.Když se listy vytvořily, už nestojí za to usnout, protože keř může zemřít.

Aby mrazy nezachytily brzké brambory, vytvářejí skleníkové podmínky zakrytím fólií.Pokud se na vrcholcích zavěsil mráz, odstraní se pomocí zahradnických nůžek.

Výnos takových keřů bude již nižší, ale stále se něco bude moci sklízet, namísto mrazeného kousku vyroste nový keř.

Před rozkvětem budete muset keřům několikrát utlačit, abyste jim dali sílu.Po rozkvětu již takový postup není nutný, jinak energie půjde do růstu stonků a ne do hlíz.Každý keř potřebuje během horkého a suchého léta až tři litry vody.

Znalecký posudek
Lydia Ponomarenko
Zkušený zahradník, zahradník a květinářství.
​​
Aby se udržela vlhkost a teplo na bramborovém poli, po zhození a zalévání se mezi brázdy umístí tráva.Sekaná tráva chrání plodinu před sluncem a když se rozloží, vyživuje Zemi užitečnými látkami.